Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Razvodi, prekidi /

Ima netko trenutno u postupku razvoda...

...ili kao je netko upućen, bila bih zahvalna da mi bolje objasni na što će kod razvoda braka mijenjati vraćanje na stari obiteljski zakon , naročito dio vezan uz djecu...
2015 01 15
da i mene zanima
2015 01 15
i mene takoder..ja sam u postupku..
2015 01 15
ja sam podigla tužbu po novom zakonu u 10 mjesec još se ništa nije pomaklo , prvo mi je ročište u 3 mj i to vezano uz imovinske odnose , a jučer smo isli na neobavezno obiteljsko savjetovanje. Kojim tempom se stvari kod vas odvijaju?
2015 01 15
mi smo bili u centru krajem 10. sporazumno sve složili onaj obiteljski plan vezano uz dijete, i to je sve..navodno to ide na sud i sudac to pregleda i ako je u redu pečatira i mi smo rastavljeni…bar su nam tako rekle tete na centru..
2015 01 15
Na postupke koji su pokrenuti prije stupanja novog zakona na snagu primjennjivat ce se stari zakon
2015 01 15
ja se nisam usudila ući u razvod bez odvjetnika, jer je situacija maksimalno komplicirana , a uz to smo u istom stanu...
2015 01 15
Ledolina , a što je sa postupcima koji su pokrenuti po novom??
2015 01 15
onda sam ja po novom..
2015 01 15
Koliko sam vidjela da ni struka ne zna što će bit i da se čeka ministarstvo da napokon gukne. Opačićka zakuhala nek i raspetljava. [:vrti]
2015 01 15
meni će djeca postat punoljetna dok se sve raspetlja...
2015 01 15
Mi smo riješili sve među sobom, centar je dao svoje mišljenje, no na kraju sve je ostalo na onome kako smo se dogovorili. Dakle sporazumni, pokrenut 2011, završen 2014, problem - birokracija. Ali zakonski svaki drugi vikend i u tjednu u kojem roditelj ne vidi dijete ima pravo na 2 posjeta (neznam na koliko sati).
2015 01 15
cure,vidim da vas ima dosta razvedenih s djecom...ne želim biti bezobrazna...ali kako je do toga došlo...što se dogodi negdje putem pokraj djece...i moje kolegice se mahom rastaju...sve me strah uopće razmišljat o braku...
2015 01 15
Evo ja stažiram u centru i tu je takva zbrka. Što se tiče sudskih postupaka sve stoji već 3 mjeseca, valjda je kod svih tako. A najnovije što su rekli da će se novi zakon primjenjivati tako dugo dok odluka o njegovu ukidanju ne postane pravomoćna.
2015 01 15
Koliko sam shvatila, a i inače to tako bude kad se zakoni izmjenjuju, postupci se dovršavaju po zakonu koji je na snazi u vrijeme pokretanja, znači oni koji su pokrenuti za vrijeme novog zakona, tj ovog koji je sad suspendiran, po tom će se i dovršiti, dok oni koji su pokrenuti za vrijeme starog, dovršavaju se po pravilima tog zakona..
2015 01 15
1 2