Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Pitanje za mame i trudnice

Drage moje molim Vass pomoc , trudna sam 24 tjedna i beba mi sad ima 680 grama, kaze ginekologica da je to dosta vise od prosjeka...Ima li netko iskustva s tezom bebicom i jel previse da sam u 6 mj. i da imam +10 kg? Zahvaljujem na odgovorima [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 01 19
ja sam se pocela debljati tek kada je beba ozivjela, ukupno u cijeloj trudnoci 19kg, mislim dati je to ok 10kg do 6mj. i po meni je i beba ok, pa neke se bebe rode sa 7mjeseci i budu 1,300...
2015 01 19
nista se ne sekiraj, bolje da napreduje, ako je decko i da bude 4kg, to sve ide normalno [:smijesi]
2015 01 19
Nemoj se ništa oko toga brinuti, bitno da je s tobom i bebom sve ok, a što se tvoje kilaže tiće, ja sam u prvoj trudnoći ukupno dobila 20 kg-čim sam došla iz bolnice, bila sam 11-12 kg lakša jer se i voda nakupila, kroz 7-8 mj sam sve izgubila. Sad nakon drugog djeteta malo mi teže silaze kile, ostalo 4-5 kg viška, moram se više potrudit, a volil klopati [:smije] Pazi da jedeš zdravije, nemoj se prejedati a ni biti gladna, a najbitnije, uživaj u trudnoći i nemoj se sekirati. Sretno [:smijesi]
2015 01 19
horvati hvala na savjetu , curica je [:zaljubljen]
2015 01 19
10 kg definitivno nije previše,a glede bebe,moj stariji je u to vrijeme procijenjen na skoro 700g,ginekolog se snebivao,na kraju tresla se brda rodio se miš-rodio se sa 2850,mislim da nije pravilo da će biti velika beba [:smijesi]
2015 01 19
Pa mislim da tu nema nekakvog posebnog pravila.... U prvoj sam trudnoći dobila 23 kg , klinac se rodio sa 3850 , u drugoj sam dobila svega 13 kg , a curica je bila 3750 g. Čak sam i u drugoj trudnoći mirovala , bila u bolnici , i po nekoj zdravoj logici trebala sam nakupiti puno više kila a eto nisam.... Ne brini.....sve bu to ok....i sve je to ok... [:smijesi]
2015 01 19
ja sam rodila dvoje djece,jedno 4200 a drugo 4500,imala sam trudnički dijabetes,udebljala se oba puta 20kg i sad sam skinula sve kile
2015 01 19
i ja imam curicu, mislim moja je 8 godina ali je jos moja beba! zelim vam svu srecu svijeta! budi sretna i puno se kreci bit ce ti lakse, sto kaze janamari izgubit ces porodom 12kg... pusa curkama! [:poljubac]
2015 01 19
Cure hvala Vam puno na savjetima, puno ste mi olaksale [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 01 19
Ja sam se udebljala do kraja 9 kg i odmah 4. Dan bila preeeeemrsava, beba je ok, ali do 7. Mj se nije kuzilo da sam trudna, tako da nije nitko isti.....ali po frendici znam da je normalno, sad kad budes radila ogtt da vidis cukar, mozda je zbog oga veca ili si ranije zatrudnila ili nes ali to nista nij strasno, sta ako je veca....neka je zdrava :-) :-) :-) :-) , moja je mrcina hahahhaha
2015 01 19
Ja sam se debljala skolski.. prvu trudnocu 12 kg, drugu 11 kg.. kod nas su giekolozi strogi po tom pitanju i jako broje ako se puno udebljamo jer je navodno tezi porod i ukoliko dode do carskog debljim zenama moraju zbog sala na trbudu raditi deblji rez. koliko znam preporuika je ukupno 12 kg +-1
2015 01 19
ja sam imala trudnicki dijabetes. plasili su me da cu se jako udebljat, da ce beba bit ogromna i da bi mozda cak mogla i ranije rodit. rodila sam dan nakon termina, dobila 9 kila (otprilike jednu mjesecno), mjesec dana prije poroda su procijenili tezinu bebe na 3150, a rodila se s tolko [:smije]
2015 01 19
meni su rekli da je oko 15 kila taman [:smijesi]
2015 01 19
ma bitno da je s bebom sve ok, nisu ni te njihove procjene tezine najtocnije uvijek :) 10 kg je ok :) ja sam dobila 8 kg cijelu trudnocu, klinac se rodio s 3110 [:smijesi] meni je dr rekao da ima veliku glavu beba [:hihot] i nek se pripremim na tezi porod, tj izlazak bebe [:kesi]
2015 01 19
1 2