Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Nosi nesreću???

Cure kaj paunovo perije nosi nesreću?? Dobila sam na poklon paunovo perije i baš je predivno, držim ga u vazi u sobi. Dođe mi prijateljica i veli da kak mogu držati paunovo perije u kući, da je i ona imala priliku dobiti ga,ali mama joj rekla nek ne unosi to u kuću nikad! Kaj bi to trebalo značit? Malo glupo, kakvu vezu imaju paunovo perije i nesreća? Mislim nejde mi baš sve po pesu ali [:hihot] [:smije]
2015 01 27
ja sam alergična na perje, nemam ga u kući i sretna sam [:jezik]
2015 01 27
nosi nesreću onome tko vjeruje u to,osobno nisam praznovjerna ne pljujem [:smije] kad mi crna mačka prijeđe preko puta,prolazim bez frke ispod ljestvi ,,mislim da je to stvar glave onome tko vjeruje će sve "lose" povezati s time,a onome tko ne njemu je svejedno [:smije] [:smije] e
2015 01 27
joooj ja u te coprnjicke fore nista ne vjerujem.. ako te golub pokaka to je sreca.. je da, bas.. [:smijesi] ako razbijes ogledalo imas xy godina nesrece.. kolko sam ih vec razbila mogu si staviti strik oko vrata odmah.. [:hihot] [:jezik]
2015 01 27
također i ja, bedastoće!Samo kaj ne kužim ovo za paunovo perje [:sokiran]
2015 01 27
@ledolina he tak I sama nema sreće u ljubavi za mene(po količini razbijenih ogledala) till the end of time [:hihot]
2015 01 27
Ako si dobila od nekog ko ti je drag zadrzi hehe. A odkud im bas perje palo na pamet [:kesi]
2015 01 27
cure krivo gledate na stvari , ak te golub pokaka sreća je u tome što krave ne lete [:smije] [:smije] [:smije]
2015 01 27
da, da... evo sto mr. google kaze - jedan od navoda, skinuto naravno s nekog balkanskog sajta (da bi odgovaralo nasem podneblju, jelte..) "Paunovo perje donosi nesreću, osobito ako se unosi u kuću, jer označava smrt u tome domu. Smatra se da su "oči" na njegovu perju urokljive." S druge pak strane... "Paun je simbol ljepote, blagostanju, ljubavi, samilosti, duše i mira. U budizmu, paun simbolizuje čistoću, a paunovo perje se koristi za pročišćavanje ceremonije. Drevno znanje često predstavlja pauna kao simbol vjernosti, jer će paun umrijeti od tuge ili zauvijek ostati sam, ako izgubi partnera. Pronalaženje paunovog pera donosi sreću, sklad, spokoj i mir." tako da ono... krave/macke su negdje svete, negdje ih papaju. svinje su negdje zabranjene, negdje ih (opet) papaju... [:smije]
2015 01 27
GLUPOST ,kako ste praznovjerne ,ako vjeruješ da je tako onda ćeš si sama stvoriti negativnu sliku i bit ćeš nesretna ,kako onda spavamo na jastucima od perija ,onda je večina nas nesretna ??????PRAZNOVJERJE
2015 01 27
ja nisam praznovjerna, imam crnu macku [:hihot] al cu reci da sam paunovo perije vidjela samo jednom u zivotu u jednoj kuci, i mogu reci da je ta obitelj daleko od srece....sad ima li to veze s perijem ili ne, ne znam
2015 01 27
poznajem puno nesretnih ,a nemaju paunovo perije ,osobno sam jedan dio života bila nesretna ,pomogla mi je molitva i ne visim stalno u crkvi ,odem samo kad imam potrebu za tim .S molitvom dobivam sve ,ali ne tražim naravno od Boga da mi da novac i materijalne stvari .Od ako sam se počela moliti i tražiti od Boga pomoč sve mi se želje ostvaruju ,nekad treba vremena ,a nekad dođe prije nego šta sam mislila da će doć .
2015 01 27
Paunovo perje nosi nesreću isto ko i mlijeko ak imate u frižideru!! [:hihot]
2015 01 27
Paunovo perje nosi nesreću isto ko i mlijeko ak imate u frižideru!! [:hihot]
2015 01 27
onda nek mi i ostane u sobi,meni je baš lijepo, nosilo ono nesreću ili ne. Nema to veze s bilo čime, sve kak si neko postavi u životu tak će mu i biti! [:jezik]
2015 01 27