Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

vitamini- dodatci prehrani razlika

zanima me dal postoji ikakva razlika izmedu vitamina onih od a do ž od dietpharma i tog tipa iz ljekarne i onih jeftinijih das gesunde plus iz dm. Pošto su toliko cijenovno razika da li onda isto dijeluju... zapravo zanimaju me ti jeftiniji dal išta valjaju, zapravo dal pomažu pošto mi je prehrana nikakva pocela bi ih koristit, molim iskustva ako neko zna [:smijesi]
2015 02 08
Mislim da je osnovna razlika to što skuplji imaju neke dodatke koji djeluju u sinergiji sa vitaminima..a nemaju suvišne tj neiskoristive tvari u tolikoj količini. Ali vitamin ko vitamin uvijek mora imati istu formulu. Skuplji vitamini od npr Pyrusa, Solgara, Kala, itd, itd ima tvari u sebi koji potpomažu apsorpciju a nemaju (puno) nepotrebnog tj neaktivne tvari poput šećera, želatine, mikrokristalične celuloze, itsl, itd. Također, razlika može biti u obliku u kojem se daje nešto, npr isti element može biti u kemijskom obliku koji se naglo otpusti u organizam(jeftiniji dodaci prehrani), a oni skuplji češće imaju oblik koji se polako otpušta u krvotok (a kao što svi znamo, uvijek je bolje malo po malo nego odjedanput velika količina). Ali vitamin ko vitamin uvijek mora biti isti.
2015 02 08
Mislim da prednost treba dati malo skupljima pred drogerijskim,,Meni osobno je najbolji multivitamin Supraydn.Magnezij po potrebi..I poboljšati prehranu(manje šećera,više voća I povrća,med...)
2015 02 08
aaaa o tome se radi, uopce nisam obracala pozornost na to [:sokiran] ima logike [:hihot] hvala [:poljubac]
2015 02 08
Probala sam Supradyn..to je konjski podizač a ne multivitamin. [:hihot] Zbilja je krcat svime. [:smije] Osobno, uvijek bih radije odabrala skuplji, ali i jefitniji isto imaju učinka, ne može se reći da nemaju. [:smijesi]
2015 02 08
Hehe znam kad sam u velikom poslu jedino me on podigne [:smije]
2015 02 08
davno sam koristila supradyn i bio mi je odlican, dobro ste me sjetile, mogla bi ga opet uzeti
2015 02 09