Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Fotografiranje djece u skoli,dozvola roditelja???

Pozdrav,na internetu ima nekih informacija,ali nista konkretno,pa bih molila one koji znaju nesto o ovom zakonu-pravilu da se jave s iskustvom i sl. Radi se o tome da je se dijete slikalo u skoli ,iako smo odustali od kupnje slika i nigdje nismo potpisali da zelimo da se djete slika ni posebno ni na zajednickoj....a dijete je slikano. Kada je isla u vrtic,kupovali smo slike i prije slikanja je bilo da se moramo potpisati ako zelimo da dijete bude na zajednickoj fotografiji skupine. Ako ne dajemo pristanak nece se slikati. Kakva je procedura u skolama? Moim iskustvo mama [:smijesi]
2015 02 10
Isto, dobije se suglasnost koja mora biti potpisana od roditelja/staratelja da li dozvoljavaju slikanje, ukoliko ne dijete ce ili biti zamuceno ili se uopce nece slikati. Ja sam isto tako prije neki dan bila na konferenciji te se nas slikali tokom predavanja i na kraju su nas objavijestili da tko ne zeli da se njegove/njezine slike objave da na mail posalje zamolbu da ne zeli i da ce biti zamucen :)
2015 02 10
to sa suglasnoscu je samo dodatna komplikacija sta se mene tice. ta suglasnost (koju mi u skoli sakupljamo) je za objavljivanje lika na tranicama skole i za druge potrebe i za tu pricu je u redu. sta se tice skolskog slikanja, svako dijete bude na slici (osim ako striktno iz nekog razloga roditelj ne dopusta, za sto ja osobno ne vidim razloga...ali mozda netko ima. uvijek je uspomena imat sve ucenike iz razreda na slici), ali ja uvijek svoj razred pitam prije slikanja, uzimaju li svi slike. ako ne, fotografu napomenem da izdradi samo određen broj...
2015 02 10
Da isto,potpisuje se suglasnost na pocetku skolske godine!
2015 02 10
ista...
2015 02 10
s ovim smo se susreli u vrticu,teta je sviju trazila da joj se potpisu za slikanje... lelap 12 : dobili smo 2 dana prije slikanja papir na kojem je pisalo cijena sto se nudi i kako bi trebalo izgledati,nesto kao letak i trebalo je se potpisati....nitko se nije potpisao,djete je vratilo u skolu i kazalo ucitelju da ne kupuje slikovnicu. Svako malo donosi nesto slicno za skolske casopise,ako ih ne uzmemo vrati nepopunjeno u skolu i gotovo,tako je bilo i sa ovim,nitko nije zvao da pita za slikanje,samo je bio letak na kojem je se trebao roditelj potpisati,sto nismo ucinili [:sokiran]
2015 02 10
Znaci niste dali dozvolu za slikanje ako niste potpisali i vratili natrag!
2015 02 10
Dijete je slikano,njena slika je u slikovnici [:sokiran] Da se razumijemo ,ja bi ju dala slikati na zajednickoj,ali me dira da me nitko nije trazio suglasnost.... Godinu prije za vrticko ,nije bilo sanse bez suglasnosti,sada nesto drugo,pa mi nije jasno,je li to pravilo ili kako tko zeli [:sokiran]
2015 02 10
kad sam ja išla u školu svi smo se slikali bez ičije suglasnosti..ne vidim u čemu je problem, pa to je za uspomenu [:jezik]
2015 02 10
Vi sada imate svi pravo traziti da to maknu,jer niste potpisali i dali pristanak!Po zakonu roditelj mora potpisati!
2015 02 10
...monika 3006 onda zaista neznam, samo znam da suglasnost za slikanje treba potpisati..jer fotagrafu treba poslije sve platiti..
2015 02 10
Potpisuje se samo jednom na pocetku skolske godine,i to je po zakonu-mora se!
2015 02 10
melinda također a to je bilo ne-tako-davno (govorim o osnovnoj) nama nijedan roditelj nije odbio ili bio protiv slikanja, mislim zašto? zašto da dijete ne bude na zajedničkoj slici, slici sa svojim prijateljima, za uspomenu? da meni moji nisu dali, ubila bi ih lol jk, sad bi bila tužna.. tad san bila dite pa ne bi razumila (ili bi, nebitno) ne dat ditetu da se slika (?) ako je do cijene, ok, razumin, al opet
2015 02 10
Vremena su se promijenila,kada sam ja isla u skolu ucitelji su imali sibe,sada ih ni mi roditelji po zakonu ne smijemo imati.... Hvala Vam svima na komentarima,nisam netko tko tjera inat,ali ubuduce da znam... Zajednicka slika ok,ali bilo kakvo drugo ne ,zasto drugi nepoznati moraju imati sliku moga djeteta samog [:ljut]
2015 02 10
Mozes otici do ravnatelja i izjasniti se o problemu,kako nisi potpisala i ne zelis te fotografije javno!
2015 02 10
1 2