Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Emocionalna ovisnost

Kako npr.ako te netko svakodnevno ubija pricom i svojim problemima,i ocekuje svakih par sekuni tvoj komentar na svoju tzv pricu?! Tvoja tehnika mi u tom slucaju izgleda neizvedivo,jer sugovorniku moras dati odgovor-ocekuje ga,a ti kao sutis i.koncentriras se??
2015 02 18
Djeluje ti brutalno, zar ne? Užasan si čovjek ako ne reagiraš na nečije sustavno verbalno zlostavljanje. Pitaj fino možeš li kako pomoći, treba li momentalno kakav savjet i s time završi priču. Ništa ne moraš. Radiš onako kako želiš. Ako želiš da ti se puni glava a iz tog kukanja ništa konstruktivno ne proizlazi, ok. Nitko od nas nije vreća za ispuhivanje.
2015 02 18
Biti dobar slušalac ne znači da trebamo nauštrb sebe satima i danima slušati nečije probleme, već upravo u tome da u startu prepoznamo korijen problema te sugeriramo ako možemo pomoći ili se uklonimo ako ne možemo. Ako ne možemo ništa dati, zašto slušati?
2015 02 18
"svakodnevno ubija pricom i svojim problemima" [:place] [:place] [:place] savjete ne djelim. Samo mišljenje , uz napomenu "nemoj mi više pričati o tome ako nemaš namjeru djelovati" funkcionira.. E sad više me pati ta situacija u kojoj osoba smatra da moramo piti kavu svaki dan, pričati na telefon dnevno 2 sata isl... [:znoji] A nakon te svake kave se osjećam kao žvakaća koju pasgaro nalazi svakodnevno pred vratima [:hihot]
2015 02 18
Pa normalno opet treba rec odhebi ili umotano u celofan bez rijeci isto odhebi!! Tako da se uvijek svodi na isto.. otkantaj od mene..i nema druge pomoci..to znamo vec i bez koncentracije!
2015 02 18
Slažem se s tim,da se uklonimo ako ne mozemo pomoći,niti nista dati,da ne slušamo. Pomalo to već prakticiram [:smijesi]
2015 02 18
Nemam godina ko metuzalem al sve što iskustva( tuđeg i vlastitog) mogu reći je kako primjećujem da bi mnogi ljudi izbjegli hrpu neugodnih situacija u životu da su na vrijeme znali reći 'ne'. :)
2015 02 18
Annimae,svidja mi se ovo sto si napisala. Imas li kakvu literaturu za preporuciti,na tu temu?
2015 02 18
Rekla ja ne,mnogo puta,otklonila trakavice i nametnike svih vrsta i rodova! Nego sam eto mislila da cu pronaci jos neko extra rjesenje,da nekog ne otkantas,a da shvati da postoje i drugi svjetovi osim njega samog!!
2015 02 18
brdosuza; gledaj, ne radi se o tome što ćeš nekoga otkantat, nego o načinu na koji ćeš ga otkantat.. ako ga otkantavaš jer ti je naporan i diže ti živce onda je to tvoj problem i radi na sebi.. ako ga otkantavaš jer si svjesna da mu ne možeš pomoć ali i dalje suosjećaš s njim i shvaćaš da ti kuka jer mu je lakše, onda mu daješ uvid da je to njegov problem za koji ti nemaš rješenje..
2015 02 18
Zahvaljujem na stivu i linkovima. S obzirom na dosadasnja iskustva , dobro ce mi doci. Postoje ljudi koji, cak i kad im je zivotna situacija poslozena i ok, nose u sebi nekakav nemir i kaos i pokusavaju ga implementirati u tudje zivote.Neki od njih to cine svjesno i s namjerom. Neki nemaju pojma zasto to cine...Zasto doslovno natjeravaju i stalkaju ljude, silom se trude biti dobrivs nekim...zasto nakon nepozvanih upada bivaju tjerani s necijih vrata. Razumijem da nije sve crno/ bijelo i da ne treba provesti vrijeme osudjujuci,pokusavajuci analizom otkriti koje su kljucne rijeci da se to presjece... Ali eto...treba poraditi na sebi.
2015 02 18
Previse razbijanja glave..ne razbijati glavu o tome sto je u drugim glavama!
2015 02 18
Znaš koje su najvažnije stvari koje sam do sada naučila u životu? Nitko nikome nije obvezan. Nitko za nikog nije odgovoran (misli, riječi ni djela). Koliko god da znam, ne znam dovoljno. Tko ne želi radit na sebi, život neće radit na njemu. Imam stotinu propusta i mana, no ako se ikad njima zadovoljim i počnem opravdavat sebe i tražit isprike zašto ne mogu il neću bit kvalitetnije biće, gdje god sam se popela - past ću. Mogu do sutra.
2015 02 18
Istina je to sto pises.Kad sam imala problema sa dvojbama tipa kako zavrsiti jedan iscrpljujuc i bolestan odnos(osoba se samoinicijativno nazivala prijateljicom), najprije sam pokusala razumjeti zasto je takva...to me nije odvelo nikamo.Na kraju sam pocela razmisljati zasto je to treca osoba te vrste na koju sam naletjela.Pa svatih da je problem u meni. Jos uvijek ucim kako ljudima, cak i onima koje volim, ne dati prostora za nezeljene manevre.
2015 02 18
shta kako, cory [:poljubac] , nabavis papagaja i naucis ga da na kucanje i zvono vice nemaa niikooog dooomaaa [:smije] [:smije] [:smije] [:smije] ignor, majka svih za*eba [:sramezljiv]
2015 02 19