Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vadenje zuba

Zanimaju me iskustva vadenja osmice, dali boli kasnije i koliko se dugo ceka na vadenje zuba :)
2015 03 30
Ovisi koliko su ti duboki korjeni zuba,jel raste u stranu ili ne...Ja vadila 2 nije ništa posebno bolilo poslije vađenja.Nekog boli,nekog ne,ovisi od osobe do osobe. Vadila sam kod svoga zubara,tako da nije bilo nekog čekanja.
2015 03 30
mene užasno, nisu ni izašli van nego su tek počeli rasti i gurali obje sedmice, pričamo o gornjoj čeljusti.... 12 šavova u ustima i nakon što je popustila anestezija uhhhhhhh [:place]
2015 03 30
Vadila 2 puta, nije tako strašno. Prva je bila baš gadna i jedva je izvukli, a druga bez problema. U oba slučaja - da me netko pita bih li išla opet - DA. Nisam dugo čekala, a što se tiče boli popila sam tabletu kad je injekcija počela puštati i sve ok... Malo je gnjavaža dok ranica ne zaraste, treba lagano ispirati sa žalfijom (bez energičnog grgljanja), i to je to. Vađenje nisam ni osjetila, ništa nije bolilo, malo je čudan osjećaj ali stvarno ništa posebno niti strašno... što se mene tiče.... s prvim sam imala šavove, s drugim ne. Prvog vadila na stomatološkom, drugog u bolnici...
2015 03 30
Meni donja osmica gura sedmicu i kroz tri dana mi se gnoja nakupilo i danas isla zubaru i rekla slikat sutra i kirurgu jer je tek pocela rast, a da ne pricam da mi jos 2 osmice nisu ni niknule -.-'
2015 03 30
Ne moraju ti ni izaći.Moja mama nikad nije dobila osmice. [:smije]
2015 03 30
Evo ja sam bas danas vadila. I to normalnim putem ne kirurški nego normalno vadjenje zuba. Znaci injekciju dobila, cekala da proradi 15min, zatim vadjenje koje je trajalo pet minuta. Nikakva bol pri vadjenju samo onaj neugodan osjecaj dok cupa ;) Vadila jutros u 10 evo malo mi ima sukrvice, ispitala kaduljom i popila brufen u granuli 400mg i sve super ne boli. Vazno je ne bit na hladnom i na vjetru sa ranom. Eto. Samo se oslobodite straha ;)
2015 03 30
Jednako kao da vadis bilo koji drugi zub.injekcija i ništane oosjetiš. isto kao sex sa impotentnim likom..
2015 03 30
Uzasavam se onog krvrckanja zuba dok ga vadi van i kasnije boli -.-
2015 03 30
Zašto bi ga morala vaditi? Nemoj pristati na vađenje ukoliko ti zub nije pokvaren do bola i ako ti ne gura i nesmeta - NE DAJ!!! Ja ne znam što bih bez mojih osmica, pošto su mi zubari za vrijeme rata zeznuli šestice, pa sad misli kako ćeš žvakati. A zubari obožavaju vaditi i prčkati, ne daj.
2015 03 30
Zavisi koliki ti je prag boli i kako će ti djelovati anestetik; moja kćer, npr uopće ne reagira na anestetik, kolikogod injekcija dobila, njezin osjet se ne smanjuje. I što onda? Ne znam, kasnije boli. Da li si ikada vadila zub? Pitanje je koliko ti se brzo trombociti i plazma skupljaju i koliko ti brzo zarasta rana, moraš paziti da ti prilikom jela nešto slučajno ne upadne u ranu (dešavalo se), moraš paziti da ti je zubar dobro izvadio zub te da usput nije unutra ostao koji dio (događalo se). Imam zubara u familiji i on NIKADA ne vadi zub ukoliko pacijentov život ne ovisi o tome. A ima ih i koji to obožavaju, oni su poput onih koji moraju tiskati bubuljice, to ih privlači [:smije]
2015 03 30
Boli me, zub nema mjesta za rast i gura ostale zube pa je bolje da ga izvadjm dok mi nije poremetio nekaj. Vadila sam prije peticu i nije me nista boljelo ali me sad strah jer cu jos i savove imat i cupat ce mi zub koji jos nije izrasao
2015 03 30
Ako još nije izišao, postupak je drugačiji, možda će ti i biti potreban kirurški zahvat, to je vrlo često kod tinejdžera. Kakogod bilo, dobit ćeš anestetik i dobro
2015 03 30
A šta ćeš onda, stisni zube (tj. zini jako) i gotovo. [:place] Sretno!!!
2015 03 30
Sretno ti bilo, mene je strah ići i na brušenje, evo već pet mjeseci odgađam jedan kutnjak iako sam svjesna da se karijes sigurno povećao [:vrti] [:place] Najradije bih totalnu narkozu, ne mogu podnijeti zvuk bušilice i struganja...
2015 03 30
1 2