Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Atopijski dermatitis

jkorica3 sa čime?
2015 04 08
u dm ga naprimjer nema tamo ima slični, ja ga u kauflandu većinom nađem [:smijesi]
2015 04 08
okej,hvala ti :)
2015 04 08
Po preporuci dermatologa može nabaviti i kremu Elidel - to je krema koja se dobiva isključivo na recept i može se koristiti samo povremeno i na male površine tijela, ali nama je zaista pomagala kada je bilo nagore. Pa možda da pita kad bude na pregledu za to... A, mi smo od kozmetike na La Roche Lipikaru - jer nama nisu odgovarasle niti Mustela niti aderma... ali za te kremice je fakat indivuidualno i najbolje isprobat testere...
2015 04 08
da slažem se
2015 04 08
i mi se mucimo s tim, al kod moje curke je nasljedno, zajedno s alergijama. isprobali smo svasta (vjerojatno sve [:kesi]) na kraju nam je najbolji avene. svaki dan bar jednom mazanje cijelog tijela, ponekad i cesce. a svaki drugi dan kupanje u uljnoj kupki. od kad tako radimo, super je [:kesi] ja sam ih preko fejsa trazila testere i poslali su mi ih doma. a adermu i la roche mi je dala pedijatrica da probam. al to nemaju svi i ovisi od koga dobivaju testere
2015 04 08
elidel krema [:smijesi]
2015 04 08
Moja kćer ima AD i borimo se na sve moguće načine ali najefikasnije do sada se pokazao Melem krema nakon stotina kuna koje smo dali za raznorazne ciljane kreme, gelove i ostale kupke. Stvar je u tome što je to individualno pa nekome pomogne Melem, a nekome ne... Kćeri moje poznanice je u konačnici pomogla obična Nivea. Kao što sam napisala, nekome nešto pomogne.
2015 04 08
ja imam AD zajedno sa alergijom vec 20 god, nekad slabije izrazen a ponekad izgledam kao da me netko zalio kipucom vodom [:place] sto se tice krema ti to je stvarno individualno i potrebno je isprobati veliki broj razlicitih proizvoda..moj ti je savjet da nikako ne upotrebljavate kreme koje sadrze kortikosteroide ili ako bas morate onda na jako kratko vrijeme..meni su stalno trpali te kreme i sad mi je koza toliko stanjena i isusena da je to uzasno
2015 04 08
Moj sin ima atopski dermatitis od rođenja,90% tijela 3. Stupanj, slikan za simpozije (zbog rijetkosti) Uz to je imao i alergije na hranu: Soja, mlijeko, orošaste plodove ,jaje itd. Istina je da je svaki atopski dermatits individualan, mi smo na raznih dijela tijela mazali razne kreme i morali voditi dnevnik. Koristili smo i Elidel samo što se rijetko prepiše jer je jako skup. Elidel nije dugo na tržišu tek 10tak g. tako da još nema dugotrajnih studija. Bez malo Kortizona kod nas nejde. Moram dodati da smo se liječili kod Homeopata po "Steineru", i da smo poslje 10 tok lijeka odustali i vratili se školskoj medizini. Dijete to nosi u sebi i svako cijepljenje može situatciju pogoršati. Nisam protiv cijepljenja ali ne treba se cijepiti u akutnom stanju. Naš pediater je nas u tome podržavao.
2015 04 09
Nama je dermatologica rekla da sto duze dojenje djeteta pomaze da se djetetu ojaca imuno. sustav, pa da se lakse bori s bilo kojim oblikom alergija. Pogotovo sto sam ja atopicar (astma, suha koza i sl.)
2015 04 09
Iznimka potvrđuje pravilo. Dojila sam punih 8.mj a dobio je AD sa 3mj. Dokazano je da djeca u gradu više pate od AD i alergiskih reakcija nego djeca na selo. Živimo pre sterilno. Jedna američka studija je pokazala da roditelji koji ne koriste više agresivnih deterdžente za čišćenje doma i izbjegavaju omekšivač u perlici rublja, stanje dijeteta se s AD poboljšalo.
2015 04 09
Ja sam sa sela pa imam AD, i kao mala sam stalno bila u prirodi. Ne znam kako to funkcionira s malom djecom, ali preporučljivo je obaviti ukupni IgE i alergotest, a što se krema tiče, jedino isprobavanje dok ne otkriješ što ti odgovara nažalost :/ Ja teže podnosim konzervanse, mirišljave kreme i puno takvih tvorničkih tvorevina koje su umjetne.
2015 04 09
1 2