Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

pomoc oko ogromne postarine

Slala sam jucer tenisice postom, otkupnina 130kn a postarinu placa kupac . U posti su mi rekli ako postarinu placa primatelj onda se salje hp expressom. Izracunala mi je da ce djevojka platiti 130kn otkupnine, 41kn postarine i jos nekakvih 8.90kn. Dakle sveukupno 180kn, na kraju se danas cujem s kupcom, tenisice su stigle i zadovoljna je ali je platila 221kn ??! Pa mislim tko je tu lud? Jel nas poste pljackaju ili se radi o necijoj greski? Jasno mi je jedino da na ovaj nacin vise nista necu slati, pa savjetujte me kako drukcije :-(. Thanx [:zaljubljen]
2013 03 12
ista stvar danas i kod mene pomoc
2013 03 12
Tako i meni bilo isto, ja naručila tenisice i isto plaćam pouzečem, tenisice su bile 320 + nadvodno 36 kn poštarina...na kraju sam platila 480 kn....
2013 03 12
Pa neka vam kupac uplati 20kn za poštarinu na račun, pa vi platite prilikom slanja i nema problema.
2013 03 12
pa šaljite putem tiska ili preporučeno...ne znam zašto šaljete pouzećem?
2013 03 12
Pa dobro kako onda. Ja sam skepticna s tim uplatama na racun, pa ni od cura ne trazim da mi tako uplate nego predlozim pouzece. Ali evo pocet cu s tim na racun pa malo visa cijena a postarinu cu sama snosit .. glupo mi je da jadni ljudi za nesto po dogovoru izdvoje jedan iznos pa plate 60% vise i to pošti [:frustriran]
2013 03 12
Pouzecem zbog sigurnosti da neces ciglu dobit doma umjesto tenisica [:ljut] , al evo morat cemo ocito poceti vise vjerovati ljudima .. A koje informacije traze u tisku kad predajes paket? Ime prezime, telefon ili isto adresu? Pretpostavljam da ti kupac mora javiti u koji tisak da mu saljes [:sramezljiv] ?
2013 03 12
a eto, ja sama nikad ne šaljem pouzećem jer je poštarina takva kakva je....e to i mene zanima za tisak pakete kako to funkcionira...
2013 03 12
meni su cure nekad slale i paket pouzećem ali uvrh glave ako sam platila 30 kuna, ali nije bio hp express. oni valjda u pošti jedva čekaju da im dođe netko tko nije upućen i onda odmah uvale hp express, a ništa ti ranije posebno ne dođe samo te poštar probudi ujutro u osam sati. [:hihot] . uglavnom paket možeš slati pouzećem i ne mora biti hp expressom.
2013 03 12
a koliko je to pouzeće isto sigurno uvijek ti može poslati neku glupost jer paket ne možeš otvoriti dok ga ne platiš. jedino što mora bar nešto poslati.
2013 03 12
Mislim da je TISAK najbolje riješenje za sad!!! [:smijesi]
2013 03 12
pouzecem zapravo uopce nije sigurno i ne znam zasto to ljudi misle. pa ne mozes otvoriti paket prije nego sto ga platis, nego tek nakon, a tko ti garantira da unutra doista nece biti cigla? a sto ako kupac ne preuzme paket pa se pkaet vrati i platis dvostruku postarinu? samo uplata na racun...
2013 03 12
Cure, prilikom slanja vi platite poštarinu i za taj iznos uvečajte cijenu otkupnine, i stvar riješena.
2013 03 12
Ma hp express ipak je zaista u ovom slucaju bio expresan , posto sam ja jucer ujutro poslala a ona je jutros dobila.
2013 03 12
slažem se da pouzeće uopće nije siguran način,jer dok ne platiš ne znaš što si dobio u paketu...a tisak funkcionira na način da nakon uplate na račun prodavatelja, isti šalje paket(oni daju na trafici paket-kutiju kartonsku u koju stave tvoju pošiljku koju možeš zapakirati kako smatraš da je prikladno...ispuniš svoje podatke na njihov formular te podatke tko prima i naravno onaj tko prima mora ti reći koje mu je prodajno mjesto TISKA najbliže u mjestu gdje živi tj.gdje će preuzeti isto tako vrijedi i obrnuto...ima na netu popis svih prodajnih mjesta TISKA sa pripadajućom adresom i šifrom prod.mjest...svi paketi neovisno o veličini i težini samo 10kn za sad...:)
2013 03 12
1 2