Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

diskriminacija zbog izgleda

Nedavno mi se dečko prijavio za neki posao u pogonu tvornice. Odradio je izvrstan intervju i odmah se prihvatio posla, pokazao da zna i želi raditi. Bili su super oduševljeni s njim, da bi mu na kraju javili da od posla ništa jer - ima bradu i dugu kosu [:frustriran] Meni je ovo prvi slučaj da čujem da očito nije bitno kako netko radi, nego je presudno kako izgleda! Ima li tko od vas slična iskustva?
2015 05 01
ja sam u nekim trgovinama(trgovina robe) išla pitat za posao i isto su me odjebali jer nemam tonu šminke na sebi i umjetne nokte,izbačene sise itd...I nađem na forumu temu kako ne žele neke trgovine uzimat ljude tj.žene koje nisu tip top kao manekenke...
2015 05 01
Da..nazalost..sef rekao da se svi koji nemaju prirodno duge nokte, trebaju ugraditi, svima zubi moraju biti 1/1,(kolegi jednom puknuo zub, kad je zagrizao nesto, vratio se raditi, tek kad je ugradio novi)..necu dalje nabrajati..lista je poduza!! [:frustriran]
2015 05 01
užas .... prestrašno! Al za njega, da se on prijavio za kuhara ili konobara, razumila bi, ali u pogonu tvornice-ko te vidi uopće.... a ovo što ste vi cure navele samo potvrđuje to...dakle nije bitna nečija volja i sposobnost, bitno je da ste oku ugodne, a ako neznate raditi a plaćene ste za to, koga briga...ma gadi mi se sve
2015 05 01
Ili imaju nekoga pa im ovo izgovor. Da im toliko bitan predložili bi šišanje/brijanje.
2015 05 01
strašno [:ljut] [:ljut]
2015 05 01
izgubljena da se prijavio za kuhara imao bi rep i kapu kako ženske imaju dugu kosu niti u jednom poslu ne bi smjelo biti diskriminacije pogotovo u vezi kose užas [:ljut]
2015 05 01
ComeStai, i to sam pomislila, ali nisu li onda mogli izmisliti bolji izgovor, nego ovakav, ovo je meni niže od najnižeg oblika rasizma. Patrizija slažem se
2015 05 01
Pa da je to bio razlog rekli bi mu da se osisa/obrije
2015 05 01
.....ma strašno.. [:frustriran]
2015 05 01
Ja sam se uvijek brinula da ću jednog dana kad budem išla po intervjuima za posao dobivati odjeb jer imam podočnjake, užasne, koji su genetski i nemogu ih niti prekriti niti spriječiti ... pa su mi ljudi govorili da pričam gluposti ali sad bome bi mogla to i očekivati [:smije]
2015 05 01
Ma užas..Vjerujem da je tu pozadina nečega, jer baš kako kaže Iprimozi, da je to bio razlog rekli bi mu da se ošiša/obrije..
2015 05 01
Tako je i mom momku ima malo duzu kosu nista bas pretjerano,radi ka konobar i sefica mu oduzela 100kn od place zbog kose -,-
2015 05 01
Ja sam cula za par takvih slucajeva ali radilo se o ugostiteljstvu. Da li ta tvornica/pogon radi sa hranom? Mozda je vise iz higijenskih uvijeta?
2015 05 01
Znam, kužim te, nije da ih opravdavam, ali mislim da to nije pravi razlog. [:smijesi]
2015 05 01
1 2 3 4 5