Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Dali mi je još rano za tražiti stan?

Curke studentice u Zg molim Vas pomoc...starci me uvjeravaju da ima vremena u 8.om mj,frendovi koji studiraju u većim gradovima kazu da je sad najbolje vrijeme,molim Vas pomoc...kada traziti garsonjeru u Zg u koje vrijeme? Treba mi od 1.10.,isla bi sama na stan,a ne znam da li je rano? [:sramezljiv]
2015 05 28
A da ne znam da li treba plaćati onda do tad samo polog ili od sad to desetog mj stanarinu? Prvi put tražim stan pa ne znam kako to ide
2015 05 28
U potpuno istoj sam situaciji. Ovako, prije dvije godine sam odlučila otići u stan (sama) i počela sam tražiti stanove krajem 8. mjeseca. Ne preporučam! Svi dobri se već zauzmu i onda si prisiljen uzeti nešto što ti se ne sviđa. Ali sad ti je još rano jer ti fakulteti još traju pa su studenti još ovdje. [:smijesi] Ja ću početi tražiti početkom 7. mjeseca. [:smijesi] I naravno, ako ti netko i pristane čuvati stan do 10.-og, to ćeš dodatno platiti. [:smijesi] Koliko sam upoznata, neki stanodavci ti daju da platiš samo polog (naravno, ako planiraš duže biti kod njih) i ne moraš plaćati stanarinu jer te nema. S druge strane, ima svakakvih, tako da ne znam. Preko ljeta je pola Zg-a prazno pa mislim da bi ti to moglo uspjeti (a i meni [:jezik] ).
2015 05 28
osim kaj je merkur retrogradan. kreni trazit za jedno 2 tjedna
2015 05 28
sad je vrijeme
2015 05 28
Nemoj tako rano jer će ti samo tražiti kaparu za preko ljeta :D Bar je meni tako bilo :D
2015 05 28
Kada sam ja bila student, ako faks počinje 1.9. stan se tražio od cck.1.7. tako da u 8.mj već imaš rezervirano od tog 1.9. Ako imaš ok gazdu, plaćaš od 1.9 (jer te prije ni nema) a ako imaš pohlepnika za pare, tražit će te i za taj 8. Ako tražiš u zadnji tren, imat ćeš ograničenu ponudu i stana i stanarine... Sretno!
2015 05 28
Ja kad sam tražila stan u Splitu isto radi faksa,mozda sam malo kasno pocela (sredina 7og mj.)....Ogranicena si i oni si uzimaju tu slobodu da onda nabiju cijene jer su svijesni da i nemas neki izbor vec tada....A zamisli kako je onda za Zagreb...Zovi ,dogovaraj,pregovaraj,nije ti pre rano,i svakako napravite neki dogovor da imas neku garanciju da ti se stan čuva,jer se stanodavci brzo predomisle ako netko kome je hitno ponudi par sto kuna veću cijenu...Ima svakakvih ljudi,govorim iz iskustva...Sretnooo [:smijesi]
2015 05 28