Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Živjeti u gradu i imati svoj vrt/malu farmu

Živim na jednom lijepom bregu, okružena prirodom, prekrasnom florom i faunom. Prva susjeda ima puno kokoši, kozu, ima svoja domaća jaja. Ja imam svoj vrt sa povrćem, začinskim biljem, cvijećem... Predivno je vidjeti bubamaru na paradajzu, živi dokaz da je vrt organski. Ništa ne bi to bilo čudno, da nisam u Zagrebu. :-) Šetala sam u centru i vidjela jednu kuću u blizini strogog centra sa puno vinove loze. Malo sam se začudila, ali eto uz dobru volju ništa nije nemoguće. Ako živite i vi u gradu i imate mini farmu/vrt, slobodno podijelite u ovoj temi :-) Ako netko treba : matičnjak/melisu, lovor list, dud/murva, ružmarin, majčina dušica...
2015 06 27
Uf,ja nebi mogla nikako bez veelikog dvorista. Zato zivim na selu a do grada mi je 10min autom. Imas li mozda Buhac?
2015 06 27
Sanja, veoma je lijepo i dobro uzgajati svoju hranu i biljke jer jedino tada možeš biti siguran da je sto posto organsko i zdravo. Bilo bi dobro kad bi svatko, tko ima priliku, imao vrt ili uzgajao životinje... To je način da se očuva pravo na prirodno. Ja živim u manjem gradiću i gotovo svi imaju vrt, a po selima svi imaju barem kokoši. I moja svekrva ima vrt i u njemu voće i povrće te začine, hranimo se time. Velika je razlika između kupovne rajčice ili tikvice i onih uzgojenih u svom vrtu. Vezano uz temu, voljela bih reći još nešto. Uskoro će i kod nas proizvodi od kanabisa - konoplje - biti legalizirani no jesu li organski i prirodni? Možda se radi o uzgoju GMO biljaka te će se možda prodavati upravo GMO sjemenke za uzgoj. A svi znamo za blagodati te veličanstvene biljke i njenog ulja. Svatko tko može, jednostavno je, neka uzgaja i svoju marihuanu. Naravno nije lako ako nemate gdje sakriti, ali potrudte se, bar za svoje potrebe, da imate svoje ulje za koje ste sigurni da je potpuno prirodno. [:smijesi]
2015 06 27
Ja živim u "gradu"(po novom)..Donedavno predgrađe,5 minuta autom od centra grada.. Imam veliki vrt,sve domaće [:smijesi]
2015 06 27
josiipa - eto to je najbolja kombinacija. Živjeti u selu, a blizu grada. Ili imati malo selo u gradu hehe :D Nažalost nemam. Ronnie - slažem se s tobom :)
2015 06 27
Nemam u gradu, ali imam na selu..i sad od ovih komaraca ne mogu siditi vani [:place] [:frustriran] ...jel znate koje biljke ih tjeraju...čula sam za bosiljak, ali za sad se nije pokazalo [:sokiran]
2015 06 27