Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Trudnoca:)

Radis do kad mozes,da. Kao frizerka vjerovatno dosta stojis na nogama pa pretpostavljam da ce ti kad se pojavi trbuh postati tesko.. I onda odes kod svog gin. i kazes mu u cemu je stvar(da ti je tesko stajati) i on te posalje na bolovanje. A za porodiljni netrebas nista ispitivat,oni ti sami kazu kad trebas doci po papire za porodiljni i kad ides na njega i to je to.. [:smijesi] A tvoja sefica moze vjerovatno naci nekakvu zamjenu dok tebe nema..
2015 06 30
Draga hvala ti bas si me razveselila:) znaci oni me zovu i javljaju za porodiljni?:))
2015 06 30
Pa neznam jel te bas zovu..Ides redovno na kontrole i kad dođe vrijeme za porodiljni oni ce ti reci. Evo ja sam sad u 30om tjednu,bila sam u petak na kontroli i tamo mi je rekla i zapisala u trudnicku knjizicu da sam od 22.07. na porodiljnom i da dan prije samo dođem po papire. [:smijesi] Nema na cemu,znam kak je to kad je prva trudnoca u pitanju..nisam imala pojma o nicemu. [:smije] Ali sve saznas i naucis [:sramezljiv]
2015 06 30
Puno mi znaci ovo:)) :**
2015 06 30
A ti si isto preko burze radila ili?
2015 06 30
Ma nista [:smijesi] Nisam,ja sam ovako zaposlena. Radim u jednoj firmi koja se bavi tiskom
2015 06 30
Aha okej :)
2015 06 30
Slučaj iz prve ruke ide ovako; cura na stručnom je ostala trudna, radila je dok je mogla, onda je uzela bolovanje (s tim da ceš 1600 ili ne znam više koliko kuna je 2400) dobiti samo za mjesec dana bolovanja jer je plaćeno do 3 ili 4 tjedna bolovanja, sve preko toga naknada se ne isplaćuje. Kako joj ugovor još nije bio istekao, morala je potpisati da prekida stručno zbog trudnoće (jer zaista ugovor ne teče ako se ostane doma, nego ga se mora naknadno odraditi) i da će se isto nastaviti nakon što dijete navrši godinu dana. Više se nije vratila, znam da je htjela ali smuljali su je. Iskreno, ne znam pravi razlog, ali žalosno tim gore što se radi o državnoj firmi. Tako da se ja na tvom mjestu ne bih previše nervirala, jer sve ovisi o dobroj volji poslodavca. I da, računaj na to da nemaš status zaposlene osobe, tako da prava zaposlenih tu na žalost ne idu.. (naknade, porodiljni i to)
2015 06 30
Zar vise nema porodiljnih naknada od 1663kn? [:sokiran]
2015 06 30
Ima sve nezaposlene odobe imaju pravo na porodiljni to sam danas saznala
2015 06 30
1 2