Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Pomoć oko snižavanje temperature...

Pozdrav svima! Petogodišnja kći se razboljela i kako to obično biva baš za vikend. Temperatura je stalno oko 38,5, malo manje, malo više. Strah me malo jer se slabo spušta na antipiretike (Ibuprofen sirup). Kako spuštate temperaturu djetetu kad ne smijete dati lijek jer nije prošao dovoljan razmak (4-6 sati)? Tuširala sam je mlakom vodom, ali to se bojim jer kašlje pa da ne bih uzrokovala još nešto gore. Imate li kakav savjet pošto dolazi noć? Hvala vam! [:zaljubljen]
2015 09 27
dobro je naribati krumpir i stavit u carapice i mjenjat kad se ugrije tj izvuce temperaturu [:smijesi]
2015 09 27
Obloge od octa to je nama mama stavljala i neka pije puno tekucine ali ne vruci caj
2015 09 27
Evo baš sam sad pročitala da sirovi krumpir narezan na manje ploške izvlači temperaturu, treba staviti ploškice u ruke djetetu, u čarapice na čelo i prsa! Gdje sve stavljate djetetu obloge od octa?
2015 09 27
Ovo sa krumpirom funkcionira,samo ne smije doci direktno u doticaj sa kožom,ja sam svom malom umatala naribani krumpir u gazu i onda na prsa. Inače,Dalsy sirup koji je ibuprofen možes kompinirat sa paracetamolom Lupocet,znači naizmjence , svaka 2 sata , Dalsy pa za 2 sata Lupocet ,pa opet za dva sata Falsy. Znači bitno je da prođe minimalno 4 sata između dvije kure Ibuprofena , ali između njega i paracetamola smije biti razmak od dva sata.
2015 09 27
Zašto ne smije u doticaj s kožom doći?
2015 09 27
Ja uvijek koristim čepiće kad djetetu spustam temperaturu, pokazalo se najdugotrajnije rjesenje.
2015 09 27
Trenutno imam Panadol sirup (paracetamol) i Ibuprofen sirup, a imam i čepiće u kombinaciji Lupocet/Neofen. Može li se to kombinirati svaka dva sata?
2015 09 27
Draga, i ja sam ove dane prolazila kroz to, od srijede temp. i do 39, skidala sam joj efferalgan šumeče tablete i lupocet, a ako je temp. i dalje prisutna između antipiretika, možeš je bez problema tuširati u mlakoj vodi, znači ne hladnoj niti prevručoj,to če joj goditi, i oblozi od ribanog krumpira na noge ili oblozi od jabučnog octa, razblaženog sa vodom….i def. puno toploga da pije….ovo nešto vlada u zraku, kod moje je nešto slično gripi…sad više nema, ali iskašljava i puna je sluzi…sretno!
2015 09 27
Bjelanjce jajeta namazati na stopala... smijala sam se kad sam cula to..ali stvarno je svaki put pomoglo...a nama pomaze samo sirup dalsy koji se izdaje na lj3cnicki
2015 09 27
Paracetamol i ibuprofen se mogu kombinirati svaki 6 do 8 sati.
2015 09 27
Što se tiče čepića, njih koristim samo u nuždi (ako povraća). Nije jako bolesna, dobrog je općeg stanja, jede i uzima tekućinu, ali kad temperatura skoči, jedva spustimo, zato ne dam da ode iznad 39,0 stupnjeva. Ne volim je trpati sirupima, a tuširanja, koje inače prakticiramo, se bojim jer je baš ovo prijelazno razdoblje i nije nam pretoplo u kući. Najgore mi je što kašlje pa se bojim da od tog golišanja i tuširanja u mlakoj vodi ne dobije još upalu pluća! Krenula je u vrtić pa samo otprilike svaka dva tjedna u sličnoj situaciji. To je sad to adaptacijsko razdoblje.
2015 09 27
Lucile, i ja mislim da ne bi razmak trebao biti kraći!?
2015 09 27
S tim da se ni jedan ne preporuča dati više od četiri puta tokom 24 sata.
2015 09 27
Meni je jos baka i mama skidale temperaturu s krumpirom narezanim na ploske stavile bi ga na tabane i gore pamucnu soknu moze slobodno doci u doticaj s kozom evo me ziva i zdrava [:smijesi]
2015 09 27
1 2