Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

državni stručni ispit

da li je netko polagao dsi i kada dođe otprilike rješenje? i koja pitanja otprilike budu iz EU? hvala od <3 :)
2015 12 16
da, mislila sam otprilike, jer ja učim po pitanjima sa stranice ministarstva uprave, ali možda netko tko je bio zna koje pita, neke osnove nadam se jer je užasno dosadna za učiti.
2015 12 16
Ovisi i o ispitivacu.. moras znati kako je nastala..valove prosirenja.. koje pogodnosti imaju gradjani eu i ono sitno iza sta je eu vijece komisija kad je nastao lisabonski ugovor..
2015 12 16
aha, hvala a jel bar ako se zapne pomognu? :D
2015 12 16
Ovisi koga dobiješ na ispitu, mlađa ekipa je uglavnom nadobudnija i stroža. Bude još i europska banka, fondovi... zapravo kroz sitna pitanja te ispitaju sve. Dobro nauči i lokalnu i regionalnu samoupravu, ja sam tu skoro kiksala, baš me ispitivala detalje. Doduše, pitanja ovise i o stručnoj spremi i da li polažeš kao stalno zaposlen ili si na osposobljavanju. Meni je rješenje stiglo za par dana.
2015 12 16
meni je drugi tjedan i još mi nije došlo. na stručnom osposobljavanju sam bila. znači detaljni su.
2015 12 16
A koji ti je posebni dio i za koju stručnu spremu ideš?
2015 12 16
SSS. Posebni dio mi je osobne iskaznice, državljanstvo, vozačke dozvole.... samo ne znam šta će me pitati. :O
2015 12 16
Ako si srednja ne brini, nasi su svi polozili, a ne znaju razliku izmedu klase i urbroja. Ovi sa visim spremama su padali, najcesce zup. Posebni dio polazes pismeno i usmeno i mozes sa sobom imati sve materijale, a pitaju te uglavnom ono sto si radila na osposobljavanju.
2015 12 16
Aha. a dobro vidjet ćemo. Nadam se da ću riješiti. Hvala Vam puno na odgovoru. Lp! :)
2015 12 16
Ako ne rijesis uvijek postoji popravni D-) Sretno!
2015 12 16
Tako je! Hvala :)
2015 12 16
ja sam bila prošli vikend, 12.12. nije strašno ali nije ni majči kašalj, naravno moraš učiti jer ima svakakvih ispitivača i nama su bili jako jako detaljni, puno njih je palo na dosta cjelina, smiješ pasti 2cjeline, a ako padneš 3 onda moraš sve ponovno pisat.. nama je bilo najgore USTAV I Sustav drž.upr,,,to nas je pilo sa 14 pitanja...jako detaljno koma ali sve je prošlo oke iako ih je kažem dosta palo određeni dio i mora to opet ponavljati... ali sve u svemu učit se mora i to dosta, meni su najbolje pomogla pitanja sa MIN. UPRAVE jer po tom pitaju najviše
2015 12 17
Ja sam bila krajem 3 mj i imala sam dobre ispitivače, nisu čak ni bili toliko zahtjevni, 3 4 pitanja i to je to :) Rješenje je stiglo jako brzo u roku 2 tjedna (i 2 ipo tj sam imala fore do ispita) A što se tiče pitanja za Eu to sam pala jer sam tek krenila učit kad mi je stiglo rješenje i nisam nikako uspjela naučit, po meni najdosadniji predmet (što nije za pohvalu) a na posebnom me pitala pitanja koja nisu bila sa stranice min, uprave nego iz neke skripte za koju nisam ni znala da ima al sve u svemu koliko su nas isplašili i nije tako strašno :P sretno :)
2015 12 21