Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

Velika srca Krpica!

Drage sve, unazad godinama nikad nisam svoje stvari prodavala nego sam, kako se kaže, prosljeđivala dalje. Rođacima, prijateljicama, potrebitima. Naravno, dođe vrijeme kad i čovjeku trebaju neke stvari pa su Krpice idealno rješenje za "zamjenu" i za neke prihode. Zanima me kakva su vaša iskustva sa darivanjem potrebitima? Kako vam se čini ideja da svaka korisnica (koja naravno ovo čita) odrekne se jedne svoje stvari za darivanje nekog drugog? Ovdje ima jako puno cura, zamislite koliko odjeće možemo prikupiti ako samo se odreknemo jedne stvari i poklonimo ju. U raznim dječjim domovima ima mladih cura, djevojaka koje idu u srednju školu, osnovnu, a možda nemaju najosnovnije. Na kraju krajeva, znamo svi koliko djeca znaju biti okrutna pa se rugati sa onima slabijeg imovinskog stanja. Znam puno cura koje nemaju za dobre tenisice, pa nose poderane, nemaju za lijepe majice pa nose stare, iznošene.. Nama ne znači puno, al kad se male ruke slože... Svašta se može :) Ako ste za, bilo bi stvarno lijepo da pred svaki Božić Krpice imaju svoju tradiciju darivanja.. Sve zajedno. Nova sam pa nit ne znam hoće li se ovo vidjeti, ali nadam se da hoće :)
2015 12 21
nek mi se u inbox jave cure kojima je potrebna robica za klince. sve poklanjam, jedini uvijet je da ste iz zagreba pa da mozemo obaviti primopredaju :)
2015 12 21
Jako lijepa ideja!:) Poklanjam stalno..i zaista uzivam u tome..ne cekam odredene datume..cijela godina je rezervirana za to! :)
2015 12 21
Također prijateljici poklonim sve sta joj se svidi a ja vise necu nositi. Ostatak na krpicama prodam :) Ja moram u srijedu na put ali staviti cu sad jedan artikl da poklanjam i kome je stvarno potrebno neka se javi :)
2015 12 21
Mislim da je najgore kod tih stvari kad ne znaš kome ide u ruke, i većinom se javljaju oni pohlepnici kojima ne treba. Kako ustvari procijeniti prevarante..
2015 12 21
Babsy123 tu si u pravu ali kad bi o tome razmišljali nikad nikome nebi nista poklonili.
2015 12 21
Tocno Leny ...na zalost poznajem dosta ljudi kojima je potrebno, najvise mi je zao djece i tinejdzerica kojima dode vrijeme za sminkanje..sredivanje..a nemaju..tako da dosta toga poklonim njima!
2015 12 21
Sad je bila akcija u kojoj su napravili popis želja djece i mladih iz domova. Mogli ste se zabilježiti koju djecu želite darivati i dosta je tražilo odjeću. Ali, nevezano za Božić i druge blagdane, domovima uvijek dobro dođe odjeća, kao i sigurnim kućama za zlostavljane žene i djecu. Ja svake godine najmanje jednom kontaktiram domove i sigurne centre i pitam trebaju li ono što imam... Sve novo ili možda jednom nošeno. Važno je da odjeća bude sezonska jer ljudi nemaju puno mjesta ui takvim ustanovama, npr. ne dajete ljetne majičice tijekom zime. Kontaktirajte domove i ustanove o pitajte, evo, ako me sjećanje dobro služi, u ovoj božićnoj akciji je splitski dom napisao da traže zimske jakne za čitav dom, sigurno nisu sve prikupili.
2015 12 22
Bas sam jucer izvukla vrecicu punu stvari za malenu curicu, mislim da ima stvari za od mjesec dana do godine ako ne i vise(morala bih pogledati) Ako tko zna neku zenicu da joj treba za dijete, rado cu poslati o svom trosku stvari nakon nove godine (sad bas nisam pri kunama )
2015 12 22
Definitivno se slazem, imam dvoje novih cipela koje sam voljna pokloniti, također imam brdo odjeće koju ne prodajem, a u vrlo je dobrom stanju, no pitanje je na koji način će doći u prave ruke? Iz tog razloga uvelike zaobilazim brojne humanitarne udruge i preferiram poklanjanje iz ruke u ruku. :)
2015 12 22
Prijateljica mi je urednica jednih gradskih novina i najbolje je upućena u to kome je najpotrebnije, tako da sam sigurna da će sve što poklonim otići u prave ruke, pošto ona i njeni suradnici osobno voze stvari tim obiteljima. Bilo kakve udruge zaobilazim u punom krugu.
2015 12 22
Istina, slazem se, kad bi tako razmisljali nikad ne bi nikom nista poklonili.. ali opet, ja sam na stranici na fejsu cipele46 jednoj obitelji nosila hrpetinu robe za sinove kao, sve markirano, od svojih prijatelja prof.sportasa sve vrhunski top, i na kraju saznali da su lagali i da to preprodaju ustvari.. Briga me za to, njima na dusu, zao mi je samo sto nije doslo u prave ruke zbilja potrebitima. I sto na kraju, upravo ti kojima stvarno treba, pate i ne dobiju jer te hijene od laznjaka sve poberu. Dno dna..
2015 12 24
Frigga hvala na info, nisam to znala :)
2015 12 24