Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

LCHF prehrana

> hanami: > Danka, frendica ti je čudo :) > Ovo tijesto od cvjetače je vrlo slično i polpetama od cvjetače iz pećnice ;) > Pratim temu, upravo sam pročitala da LCHF odobrava iznutrice, a sve što odobrava iznutrice, kod mene visoko kotira > :') preponosna sam na nju. ako kome od krpičarki treba savjet iz prve ruke, rado ću vas uputiti na nju, žena ima i znanje i iskustvo. :")
2017 02 22
Danka hvala, ne treba za sad, ali ako zapnem, javim se. ;) Kod mene je prekretnica bila ta da sam shvatila da sva moja nastojanja da zdravo jedem budu ubijena, utopljena, udavljena u šećeru. :D A. to me onda vodilo do toga da se debljam, a stalno sam gladna. :D Nisam se ubijala u salamama, paštetama, hrenovkama itd. no kolači.... I ovu nedjelju mi prekipilo. :D Nisam baš bila spremna niti sam nakupovala stvari koje trebam, ali sam zaključila da ako ću čekati da se sve posloži da nikad neću krenuti. Jaja je bilo u friđu i dosta za početak. :D Da iznutrice su visoko na ljestvici poželjne hrane. :D Jedino što mislim da bi mi moglo nedostajati je voće, no opet tu je šumsko voće.
2017 02 22
Voće je dosta problem..tko ga puno papa..ali onda nakon LCHF -a...krenite na PALEO..tu je voće uključeno.. Ja sam krenula..pa posrnula..pa opet..nisam dosljedna..ne mogu biti stalno na toj prehrani..
2017 02 22
> Vikili: > Voće je dosta problem..tko ga puno papa..ali onda nakon LCHF -a...krenite na PALEO..tu je voće uključeno.. Ja sam krenula..pa posrnula..pa opet..nisam dosljedna..ne mogu biti stalno na toj prehrani.. Vikili što je kamen spoticanja? :)
2017 02 22
A ja k sebi ne mogu doći kako je zapravo lako biti na ovakvom načinu prehrane. :) Prvih 2 tj mi je bilo teško, više psihički i iz navike nego mi je stvarno nešto falio, ali sad je sasvim druga priča. I nijednom nisam došla u iskušenje, kad imamo druženja uvijek bude klope i grickalica ko u priči, al nijednom nisam pokleknula niti me je vuklo. Za sebe napravim posebno i nosim, većinom mi ostatak pojede one kokosove kuglice :D
2017 02 22
Gea, pogledala sam recepte i sline mi cure. :D Pitanja: U kuglice ide baš brašno ili kokos koji se koristi i za "normalne" kolače? Gdje kupiti čokoladu s 85% kakaa ili više? Čini mi se da sam vidjela samo onde s 70% ili možda 75%. :)
2017 02 22
U ove kuglice ide ribani kokos tj. za "normalne" kolače :) Čokse s 85% kakaa kupujem u Mulleru (oko 20kn) i Konzumu (oko 14kn), obadvije od 100g.
2017 02 22
> gea1508: > U ove kuglice ide ribani kokos tj. za "normalne" kolače :) > Čokse s 85% kakaa kupujem u Mulleru (oko 20kn) i Konzumu (oko 14kn), obadvije od 100g. Hvala! Puštam te na miru. :) Baš se veselim avanturi. :)
2017 02 22
Ma samo ti pitaj i piši. :) Trebamo dijelit iskustva i baš me zanima kako će ti ići. I nemoj zaboravit puno masnoća unosit, što više masnoće uneseš duže si sita :)
2017 02 22
evo me, konačno, bila na poslu :-) ovako, prošle godine sam krenula s LCHF najviše zbog borbe s neplodnošću i dijagnoze celijakije. dakle, u godinu dana sam izgubila 25 kg! ne mogu vjerovati! nije mi se ni činilo da imam toliko puno "viška" ali očito ode sve što treba, osjećam se puno bolje, poletnije :-) opet bez problema radim mostove i zvjezde ;-) došla s veličine XL na M. ništa mi posebno nije falilo, slatko ne volim, a naučila sam raditi LCHF kruhove i palačinke, to ponekad jedem za doručak, i dozvolim si tu i tamo heljdu ili kvinoju. što se tiče slatkog, super mi je puding od avokada i čokolade :-)
2017 02 22
imam! pola kile svježeg sira, 4 jaja, sol, papar, malo sode bikarbone, lanene sjemenke i par žlica zobenog posija pomiješati u zdjeli da se dobije što homogenija masa i ispeči (poal sata na 200) u kalupu za kruh. bude baš fina, visoka štruca, može i za sendviče. super je i kad se prije pečenja posuje s malo sezama. a možete i oopsie kruh (on bude kao žemljice) razrezati po sredini.
2017 02 22
Hvala. Koliko lanenih po prilici, mljeveni lan ili cijeli? Baš ću sutra to napravit, imam sve potrebno. To je slično onim zobenim lepinjicama, a one su mu fine samo kaj ih ja radim male pa nemre sendvič napravit :D
2017 02 22
ja stavim kakav imam :-) ok je i jedan i drugi ;-)
2017 02 22
Jučer sam zapisala što sam jela i kaže myfitnesspal da ću se za udebljati par kilica. :D Znam da se ne broje kalorije, ali čisto okvirno da vidim jesam li ok postavila omjere. 80% mast, 17% proteini i 3% UH. Mislim da je to ok. S tim da mi kalorijski unos oko 2100, pa bi to možda trebala smanjiti. Pms me pere pa... doći će i to na svoje. :) Kokosovo ulje u Plodinama cca 20kn od danas. Vidim da i dm ima neki popust.
2017 02 23
Meni su se isto palačinke LCHF raspale... :'( ali kruh mi je super ispao..radila sam ga puno puta..i svaki puta napravim mrvicu drugačiji..imate recepte..samo proguglajte.. :")
2017 02 23