Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bruksizam bolovi

A možda da probate kod neke druge zubarice po mišljenje? Mene su jednom od paste za zube boljeli zubi. I rakija pomaže kod zubobolje.
2017 03 22
Inače stomatolozi preporučuju i normabel od 2 mg , prije spavanja. Opušta mišiće. Obična udlaga će pomoći zaštititi zube. Udlaga sa dodatnim slojem će pomoći relaksirati zglob i okolna tkiva.
2017 03 22
Meni se izraduje sa dodatnim slojem i nositi cu ju na donjim zubima .. ee ja sam u Njemackoj , ovdje sam jedva dobila antibiotik za gnojnu anginu prije mj dana , tako da mogu zaboravit na normabele 😭😭
2017 03 22
> Poirotica: > A možda da probate kod neke druge zubarice po mišljenje? Mene su jednom od paste za zube boljeli zubi. I rakija pomaže kod zubobolje. Od paste ?? Zar me ne bi onda boljeli svi zubi a ne samo samo ta 3 gornja .. koristila sam prije colgate max fresh i onda san po preporuci zubarke pocela sa paradontax zbog upale desni , nakon toga koristila sensodyne repair i protect i sensodyne pro schmelz i sada imam elmex ... nije mi zubarka ni spomenula da mogu boljeti zubi od paste za zube ..
2017 03 22
to je stres, ja sam se jednom probudila od zvuka struganja, toliko je bio glasan... jako puno ljudi ima nocturnal bruxism, kad Vam bude bolje razdoblje i to će prestati ili se bar smanjiti
2017 03 22
meni je suprug rekao da je primjetio da stiscem celjust dok spavama i sad mi zubarka veli isto jer su zubi zdravi, slikani i pregledani , desni zdrave .. e svasta sam u zivotu dozivjela ali da cu si zube istraumatizirat stiskanjem , tako zubarka kaze .. to nisam nikada ni pomisljala .. primjecivala sam da stezem celjust u svjesnom stanju , pa san otpustala i pokusavala opustit ali da cu se dovest do ovoga , da si pozelim iscupat zub od muke jer me steze i zulja i bole desni .. sad cekam udlagu i svaki dan idem 10 km prosetat da se umorim bar toliko da mogu spavat ..
2017 03 22
Udlaga i šetanje da se umoriš nije rješenje cjelokupnog problema, već da se naučiš nositi sa situacijom u kojoj se nalaziš. Bilo bi dobro da s nekim zapravo popričaš o tome kako se osjećaš, po mogućnosti sa stručnom osobom. Jesi li slikala zub nakon "vađenja živca"? Isto pitanje i za poiroticu. Naime, normalnoje da se zub "osjeća" neko vrijeme nakon "vađenja živca", ali bol bi mogla upućivati da je npr. ispun izašao van korjena u tkivo ili da je pak prekratak pa se pojavljuje apsces ili pak nisu ispunjeni svi korjeni (prilično često kod kutnjaka) pa opet ostaje apsces. Edit: sad čitam da ti je zubarka slikala zube i nakon zahvata, ali eto, nek ostane pitanje za poiroticu.
2017 03 22
Ma poslikana zub nakon punjenja pa tjedan poslije nakon stavljanja plombe pa zbog sinusitisa slikana cijela celjust, pa pojedinacno po 4 snimani .. i prosli cetvrtak slikano ponovno .. znaci zubarka pregledala sve i veli svi su zubi ok .. ali mene nezulja ta 5 .. nego 4,3 .. kaze jer njih najvise stiscem .. ja imam problem sa stresom od 2011 .. i prosla mozdani i svasta uz to .. i tesko se trenutno nosim sa cinjenicom da sam odvojena od obitelji i prijatelja i bratove djece .. imam muza uz sebe i krenuli smo u nov zivot u Njemackoj skupa i bila sam depresivna dosta na pocetku, smirilo se i bila sam super .. i sad nakon 2 godine u meni kao da je nesto puklo .. od nove godine sam stalno bolesna .. ili prehlade , ili sinusi ili sto vec i sad sam pocela stiskat zube ..
2017 03 22
Baš zato što si to prošla si rizična i baš zato sam ti sugerirala stručnu pomoć. I moždani je nažalost mogao ostaviti neke posljedice.
2017 03 22
Ma znam .. ici cu kod psihologa ..trenutno mi je doktorica opce prakse na godisnjem .. a ovdje nesmijem otic bekom drugom jer smo potpisali ugovor s njom da cemo preko nje ic svim specijalistima .. tako da do 3.4 nemogu nista nego sama sebi pomoc i jadat se muzu i plakat kad stisne .. eto iduci tjedan mi tata dolazi pa mislim da ce mi biti bolje a i za Uskrs idem za Hrvatsku .. ali def cu potrazit profesionalnu pomoc
2017 03 22
Želim ti da ove loše osjećaje što prije i lakše prebrodiš. Naravno, odlično je popričati i sa svojima. Izbjegavaj neko vrijeme ljude i situacije koji su ti stresni, naravno koliko možeš...ne možemo se baš svega riješiti. Natjeraj se razmišljati na način da većina stvari u životu nije vrijedna nervoze. Recimo onaj slupani auto...fućkaj auto, bilo prošlo, bitno da su svi zdravi i živi i dobro. Dakle, uloži napor da staviš neugodne misli u perspektivu, a nemoj samo gomilati negativne misli na njih. Dediciraj si vrijeme za sebe i aktivnosti za sebe - nađi nešto u čemu bi mogla uživati (plivanje, kuhanje, šminkanje, izrada origamija, zaista nije važno što, bitno da te opušta). Pokušaj u međuvremenu meditirati ili moliti, ne znam što preferiraš, ali shvaćaš poantu - nađi se sama sa svojim mislima i sebi reci što te muči jer si sebi najbolji prijatelj i oslonac. Kad zagusti, zovi u pomoć.
2017 03 22
Puno hvala na savjetima .. ma ja bi sad samo da bol prestane da se mogu koncentrirat na ostalo .. zadnjih mj dana sam fokusirana samo na to .. prvo bolile su desni nakon skidanja kamenca , pa se desni oporavile i vjerojatno ja nastavila stiskat .. a bile nadrazene desni i sada imam bolove i probleme .. sve me strah da cu ic vadit zivac iz zdravog zuba ako udlaga nece pomoci .. definitivno moram zivce smiriti jer zuji u usima i imam glavobolje 😩
2017 03 22
> chokysk: > > Poirotica: > > Stres napravi takav kaos u organizmu. Pokušajte se ne brinuti toliko da vam ne napravi još veće probleme. > Znam ja sto stres moze .. imala sam mozdani u 25 godini nakon sto mi je poginuo decko .. Jako mi je žao,koliko je prošlo od toga? Si dobro sada?
2017 03 22
Imam isti problem, ali nemam tolike bolove. Samo sta sam ja pocela i tokom dana stiskat zube😂😂😂 Ne bi rekla da sam pod nekim stresom🤔 pa ne mogu tome prepisat. Ali opet, ko zna sta moj mozak shvaca kao stres, a ja ne😅 Bas me zanima kako ta udlaga djeluje, jer sam pitala zubaricu pa mi je rekla da je sebi to napravila i da je ne moze nositi. Tako da ne znam nikog tko je to koristio da mi da povratnu informaciju.
2017 03 22
Ja sam ga slikala nakon vađenja i sve ok, ali više kao osjećaj neke upale tj vručice u obrazu. Mene je od kaladonta boljelo kad sam kupila neku jeftinu marku i čim sam prestala sa tim prati prestalo. Poslje sam čitala na netu da se i drugima to znalo dešavati. Vjerojatno ne reagiramo svi isto na sastojke u kozmetici. Nemojte se zaletiti i vaditi živce na zdrave zube. Možda da najbolje pitate mišljenje doktorice opće prakse pošto imate i glavobolje i povijest bolesti. Neurologa sam vam spomenula zato što mi je jednom prijateljica rekla da druga prijateljica koja ima epilepsiju škripi zubima, pa rekoh možda da i to provjerite s obzirom da zubarica kaže da vam je sve ok sa zubima. Možda i kontrola paradentologa znam da i od osjetljivih desni mogu jako boliti zubi.
2017 03 22
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj

Nema naknade za prodaju.

100% zaštita kupca.

Više informacija