Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bruksizam bolovi

> Poirotica: > Ja sam ga slikala nakon vađenja i sve ok, ali više kao osjećaj neke upale tj vručice u obrazu. Mene je od kaladonta boljelo kad sam kupila neku jeftinu marku i čim sam prestala sa tim prati prestalo. Poslje sam čitala na netu da se i drugima to znalo dešavati. Vjerojatno ne reagiramo svi isto na sastojke u kozmetici. Nemojte se zaletiti i vaditi živce na zdrave zube. Možda da najbolje pitate mišljenje doktorice opće prakse pošto imate i glavobolje i povijest bolesti. Neurologa sam vam spomenula zato što mi je jednom prijateljica rekla da druga prijateljica koja ima epilepsiju škripi zubima, pa rekoh možda da i to provjerite s obzirom da zubarica kaže da vam je sve ok sa zubima. Možda i kontrola paradentologa znam da i od osjetljivih desni mogu jako boliti zubi. Ma bila na magnetnoj prosli tjedan i sve ok , kontrolira se moj slucaaj jer malo je ljudi sa mojom dijagnozom .. kod mene se sve mora paziti , koje lijekove pijem , nesmijem se naprezat .. ceka me i carski kad budem trudna, itd itd . a zubarka je ujedno i specijalista za paradontitis i lijecenje zubi i zena je rekla da u zdrave zube nedira i ne busi .. i da su kod mene ti zubi istraumatizirani od stiskanja i da je jedino sto ce pomoc je udlaga i rijesit stres .. naravno
2017 03 22
Možda da probate i čaj od lavande je dobar za smirenje, a kada stavite vezicu lavande na noćni ormarić pored kreveta bolje se spava, jer ona jako uspavljuje.
2017 03 22
> Majalike: > > chokysk: > > > Poirotica: > > > Stres napravi takav kaos u organizmu. Pokušajte se ne brinuti toliko da vam ne napravi još veće probleme. > > Znam ja sto stres moze .. imala sam mozdani u 25 godini nakon sto mi je poginuo decko .. > Jako mi je žao,koliko je prošlo od toga? Si dobro sada? Proslo je 6 godina od toga .. jedva prezivjela ..nikome nebi pozeljela tu bol i osjecaj bespomocnosti .. sada sam dobro , zivim svoj zivot .. udala sam se , sretna sam .. nikada nece biti zaboravljen a ni preboljen .. vrijeme je zalijecilo rane .. ali tijelo mi je vratilo to na najgori nacin .. 2 tjedna bolnice i mjesece oporavka ..
2017 03 22
Drago mi je da vam je sve to ok. :) Probajte sa čajevima prije spavanja. Meni su čajevi zakon.
2017 03 22
> chokysk: > > Poirotica: > > Ja sam ga slikala nakon vađenja i sve ok, ali više kao osjećaj neke upale tj vručice u obrazu. Mene je od kaladonta boljelo kad sam kupila neku jeftinu marku i čim sam prestala sa tim prati prestalo. Poslje sam čitala na netu da se i drugima to znalo dešavati. Vjerojatno ne reagiramo svi isto na sastojke u kozmetici. Nemojte se zaletiti i vaditi živce na zdrave zube. Možda da najbolje pitate mišljenje doktorice opće prakse pošto imate i glavobolje i povijest bolesti. Neurologa sam vam spomenula zato što mi je jednom prijateljica rekla da druga prijateljica koja ima epilepsiju škripi zubima, pa rekoh možda da i to provjerite s obzirom da zubarica kaže da vam je sve ok sa zubima. Možda i kontrola paradentologa znam da i od osjetljivih desni mogu jako boliti zubi. > > Ma bila na magnetnoj prosli tjedan i sve ok , kontrolira se moj slucaaj jer malo je ljudi sa mojom dijagnozom .. kod mene se sve mora paziti , koje lijekove pijem , nesmijem se naprezat .. ceka me i carski kad budem trudna, itd itd . a zubarka je ujedno i specijalista za paradontitis i lijecenje zubi i zena je rekla da u zdrave zube nedira i ne busi .. i da su kod mene ti zubi istraumatizirani od stiskanja i da je jedino sto ce pomoc je udlaga i rijesit stres .. naravno Drago mi je da ste preživjeli i izborili se. Naravno da nećete nikad zaboravit, ali dobri je da možete normalno živit i da ste uspjeli naći sreću. Oprostite ako puno pitam, ali kako sad mislite malo je ljudi s vašom dijagnozom? Mislite inzult ili škripanje? Zašto bi morali na carski rez?
2017 03 22
Ma sa dijagnozom nakon mozdanog .... spontana intrakranijalna hipotenzija.. ma za skripanje znam da ima dosta ljudi problem sa time i da se to smiri nosenjem udlage i rjesavanjem uzroka toga , stresa .. samo sto su meni sada bolovi preuzeli dan .. i nelagoda .. nemogu se na naslonit na tu stranu lica bez da osjetim taj pritisak u desnima a nekad i bol .. imam osjecaj kao da mi steze nesro ta2 zuba i trnjenje ide od desni prema nepcu ..,evo cijeli noc se budim i ispravljam zagriz , otpustam celjust cim osjetim ..nemogu ni odspavat u komadu zbog toga , sad mi je to stalno u podsvjesti da moram paziti ..
2017 03 23
Majalike suosjećam i šaljem zagrljaj, i ja znam imati kakofoniju zvukova i nema pravila kad, što i zašto. Meni uglavnom pišti ko oni stari televizori s katodnim cijevima (cca. 8000 Hz).
2017 03 23
Nisam mislila na normabel i helex, postoje baš lijekovi samo za opuštanje mišića kod npr. ljudi koji imaju konvulzije i sl. Tako da, ima puno opcija, sam da se ova vrati s godišnjeg :) A ima i puno nade!
2017 03 23
Moram reći da je meni i joga puno pomogla za opuštanje (kad sam pod stresom mi je tinitus gori). Posebno vježbe za opuštanje :) Ima hrpu toga na youtubeu ;)
2017 03 23
Ma daa .. cekat do 3.4 .. ma ovdje u Njem neznam sta cu dobit 😂😒 narucila sam i udlagu sa interneta da posluzi dok moja nebude gotova ..pa zube cu si zdrobit ovako .. kaze mi tata da drzim drvenu olovku u ustima kad sam napeta .. dolazi mi on iduci tjedan pa se tome veselim ..4 mj ih nisam vidjela .. cujemo se ali nije mi to isto .. inace suprug i ja svaka 2,5 mj idemo za Hr bar na tjedan dana .. imam puno godisnjeg pa mozemo .. mozda me tata malo smiri i utjesi
2017 03 23
> hanami: > Moram reći da je meni i joga puno pomogla za opuštanje (kad sam pod stresom mi je tinitus gori). Posebno vježbe za opuštanje :) Ima hrpu toga na youtubeu ;) Joga !? Hmm inace vjezbam ali jogu nikada .. moram probat .. probat cu sve samo da si dusu i um umirim , tek tada ce tijelo pocet opustat se ..
2017 03 23
Malo mi je neobično da nemaš zamjenu za doktoricu dok je ona na GO. Ti u svakom slučaju imaš pravo na hitnu medicinsku skrb, samo ne znam da li za nju moraš do doma zdravlja ili u bolnicu, ne znam kako je to tamo rješeno.
2017 03 23
Da, joga. Zapravo funkcionira kao biofeedback, a što si i sama primijetila da su um i tijelo povezani. Kada opustiš tijelo, smanjuje se i tvoja neuralna stresna reakcija, kao što funkcionira i obratno. Ja sam posebno radila vježbe za opuštanje vratnih mišića s čim inače imam problema do mjere da mi se mišići ukoče (posljedica modernog načina života). Uz tehnike opuštanja postaje manje bolno, a mozak nauči kako da ne reagira stresno na svaki podražaj iz bolnog i umornog mišića. Na neki način se možeš i habituirati (naviknuti) na neke podražaje - ovo specijalno vrijedi za tinitus jer se na njega većina ljudi s vremenom jednostavno navikne bez da mozak to interpretira kao paniku, nervozu i stres. Najbolji primjer toga je što ga ne čujemo kada smo zaposleni i zaokupljeni nekom aktivnošću, iako je konstantno tu. Ovo je ugrubo objašnjeno :)
2017 03 23
> hanami: > Malo mi je neobično da nemaš zamjenu za doktoricu dok je ona na GO. Ti u svakom slučaju imaš pravo na hitnu medicinsku skrb, samo ne znam da li za nju moraš do doma zdravlja ili u bolnicu, ne znam kako je to tamo rješeno. Ima zamjena .. samo mi se neide bas kod njega .. dok mu objasnim a i dok dobijem termin .. a sto se hitne tice , a sto ce mi dat i rec kad im kazem : mene bole zubi i glava i usi i celjust jer stiscem nocu .. reci ce imas zubara i doktora opce prakse .. ako nebude bolje , trazit cu termin kod zamjene .. pa mozda on prepise nesto sto ce pomoci .. evo bas gledam na youtube vjezbe za osobodenje od napetosti i vjezbe za vrat i glavu
2017 03 23
> chokysk: > > hanami: > > Malo mi je neobično da nemaš zamjenu za doktoricu dok je ona na GO. Ti u svakom slučaju imaš pravo na hitnu medicinsku skrb, samo ne znam da li za nju moraš do doma zdravlja ili u bolnicu, ne znam kako je to tamo rješeno. > > Ima zamjena .. samo mi se neide bas kod njega .. dok mu objasnim a i dok dobijem termin .. a sto se hitne tice , a sto ce mi dat i rec kad im kazem : mene bole zubi i glava i usi i celjust jer stiscem nocu .. reci ce imas zubara i doktora opce prakse .. ako nebude bolje , trazit cu termin kod zamjene .. pa mozda on prepise nesto sto ce pomoci .. evo bas gledam na youtube vjezbe za osobodenje od napetosti i vjezbe za vrat i glavu Pa se ljudi kod nas žale na zdravstvo..hmm Zbilja mi nije jasno kako nisi dobila psihološku pomoć nakon tolikoh stresova, možda i to malo dolazi na naplatu. Da hanami imam i ja sa grčem mišića probleme, i sa vratnom kralješnicom..uff. Uglavnom radim vježbe i pomaže dosta, ali ne uvijek. Jedan šum je od vratne, dva nisu-( Ponekad ih ignoriram, ali ponekad me izluđuju, baš ovisi o psihičkom stanju. Iskreno, jogu nisam još probala, ali uistinu je ritam takav došao da svi samo trčimo i onda se samo u jednom trenu slomiš
2017 03 23