Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Savjeti i pomoć kod uređenja doma

> MorskoPrase: > pletenih klub stolića sam vidjela na njuškalu... tamo se može naći polovnih stvari jako povoljno, nekad samo treba malo čekati da naleti hvala, budem pogledala. razmišljala sam da ga dam raditi (nisam sigurna koliko je to pametno, većinom imaju šablone i po narudzbi bas ne funkcionira kako bi trebalo, no moram provjeriti
2017 09 09
Razumijem ,lucille9.
2017 09 09
> MorskoPrase: > Inače, na netu ima more ideja kako nešto urrediti/mapraviti... DIY :) uredili ste izvrsno, iako i najmanje uređenje isto košta, uvijek treba neka boja, alat, police....bila sam 6 godina podstanar u namještenom stanu, sve staromodno i smeđe, debeli tepisi, starinska kuhinja, nisam to puno dirala jer smo stalno mislili kako selimo a čovjek kad je podstanar nikad ne zna što mu se sprema, no stan je bio ogroman, 90 kvadrata, malo smo plaćali a gazde su bile super, neki moderni ljudi.. No znam da sam muku mučila s tim dezenima i oblicima..u većini starih stanova problem su zapravo podovi, zidovi i otvori Redovito škicam Home decor na Pinterestu, na Facu Uređenje interijera i Vivre, a stigao je i novi Ikein katalog..podstanari mogu nabaviti neke stvarčice koje mogu ponijeti sa sobom :
2017 09 09
> lucille9: > Poštovane krpičarke, > Prije 5god.suprug i ja kupili smo stan. Do sada smo uspjeli urediti dječju sobu. Trenutno dovoršavamo dnevni boravak i započenjinemo sa spavaćom sobom. Do tada koristimo stari (tuđi) namještaj. > Mislila sam otvoriti ovu temu za pomoć pri uređenju, savjeti ili ideje, slike kako popuniti, tj. namjestiti pojedini kutak stana. Odrasla sam u kući i meni osobno najveći problem predstavlja nedostatak prostora. Budući da danas je teško izdvojiti za nešto što bi htjeli, slobodno navedite jeftinija rješenja... mi uređujemo 15 godina i još nismo gotovi, kako imamo 52 kvadrata sve je trebalo biti dobro promišljeno tako da nam je isti stolar radio sav namještaj i sve je "do vrha", znači do stropa, bolje da imate veliki ormar 3X3 m nego modernu komodu s par ukrasa i uz nju stolicu za ljuljanje...ako imate puno stvari važni su ormari jer ako ih nema dovoljno nastaje panika ..također, ljudi znaju natrpati dnevni boravak s pustim trosjedima i foteljama i velikim regalima pa je bolje to izbjeći ...puno tepiha i zavjesa također može proizvesti kontra efekt ...treba se rješavati stvari a ne ih nakupljati, jer ako ste bili u kući...sada sigurno nemate gdje sa skijama, putnim hladnjakom i odjećom koju nitko ne nosi... ....također sam shvatila da je bitan i način kako slažeš stvari, time se može uštedjeti još mjesta a sve je pregledno...
2017 09 09
naš stan je star, imao je dva udubljenja za ugradbene ormare- u jedan smo postavili ugradbeni po mjeri od 2,5m. Drugi je stari ormarić 30tak god., isto ugradbeni, sada mi je morsko prase dalo volju za renovaciju istog (mislila sam ga mijenjati, cijena je oko 6000kn- neznam zašto, širine je manje od 1m). Imamo i špajzu. Kolica, guralice, dječju odjeću sam odvezla k starcima. Mislim u toj spavaćoj sobi kojoj slijedi renoviranje dati napraviti ormar od poda do stropa. Za sada selim odjeću (kutija-ormar...) Također, zidovi su mi prazni. Na vivre.hr sam vidjela wallart panele pa sam mislila to negdje ubaciti. Uglavnom 3.put vapnili i opet je sve bijelo.
2017 09 10
> lucille9: > naš stan je star, imao je dva udubljenja za ugradbene ormare- u jedan smo postavili ugradbeni po mjeri od 2,5m. Drugi je stari ormarić 30tak god., isto ugradbeni, sada mi je morsko prase dalo volju za renovaciju istog (mislila sam ga mijenjati, cijena je oko 6000kn- neznam zašto, širine je manje od 1m). Imamo i špajzu. Kolica, guralice, dječju odjeću sam odvezla k starcima. > Mislim u toj spavaćoj sobi kojoj slijedi renoviranje dati napraviti ormar od poda do stropa. Za sada selim odjeću (kutija-ormar...) > Također, zidovi su mi prazni. Na vivre.hr sam vidjela wallart panele pa sam mislila to negdje ubaciti. Uglavnom 3.put vapnili i opet je sve bijelo. super, znači možete sve što hoćete na bijelo..mi dva zida oblijepili zidnim tapetama s imitacijom kamena, odmah sve izgleda bolje
2017 09 10
ajoj, razumijem :) ja sam prestala brojati svoje selidbe... dijete mi ima 7 godina i ovo nam je 4. adresa, a iz doba prije djeteta... fijuuuu :) (ovo je zvučalo ko prije i poslije Krista :D ). Zapravo, ovdje se nadamo ostati barem pune 4 godine, zato i uređujem. Taman kad bude sve gotovo, spakirat ćemo kofere... i cijelu kuću pokrpat od rupa i farbat natrag u zatečeno stanje - bijelo :D
2017 09 10
imat ćete toliko prakse da ćete moći dati oglas...uređujem za malo novca....pa će biti prava navala.... 8-)
2017 09 10
Ja sam nekoliko godina kupovala casopis BRAVACASA dok nisam nasla ideje za sve. Ako je koja zainteresirana, povoljno prodajem ili mijenjam.
2017 09 10
> Kala09: > Ja sam nekoliko godina kupovala casopis BRAVACASA dok nisam nasla ideje za sve. Ako je koja zainteresirana, povoljno prodajem ili mijenjam. Obozavam, imam ih dosta primjeraka
2017 09 10
Pohvale za temu, ali i svaka čast Morskoprase, zbilja me se dojmilo preuređenje :) I mi smo podstanari i svjesna sam da uvijek postoji ta granica do koje ćeš ulagati (novac i vrijeme) u tuđu nekretninu s obzirom da nikad nisi siguran kada ćeš ju morati napustiti. Morskoprase, imaš li možda fotku one komode/šanka na desnoj strani kuhinje? Izgleda mi baš zanimljivo. SanjaUrban dobri savjeti, mene iz nekog razloga specijalno opušta promišljati o organizaciji prostora i predmeta, a ima i o tome brdo na pinterestu :D
2017 09 10
Cure jel ima koja ideju kako urediti sobu za curicu i decka...odnosno da budu u istoj sobi...?bilo bi super kad bi svatko imao svoj kutak al neznam kako to izvesti,gledala sam na int al sve su neke ogromne sobe pa mozes svasta..jel imao tko ovakvu situaciju?
2017 09 11
Sanela, koliko je soba velika, da li vec imate namjestaj? Prijarelji su u ikei kupili 2kreveta na kat, metalne konstrukcije. Ispod svakog kreveta ide radni stol, tj.uopce nemaju donji krevet. Odlicna usteda prostora. Moji necaci imaju krevet na kat iz jiska, drveni, super izgleda. Donji krevet je 120cm, a gornji 90cm sirine. Pa zid oko kreveta obojati u dvije nijanse, eventulano curici pricvrstiti bocno nesto kao baldahin, til... budem pogledala na netu.
2017 09 11
3,5×3,5...a decko je 3 god star a curica 5 mj.mada ce ona biti u nasoj sobi do 1 god.al ono,nova je kuca pa stavljamo namjestaj,jedino ta soba mi je problem.cak zam razmisljala da je nekako pregradim al opet nema mjesta..
2017 09 11
Nisam jos nista kupila namjestaj.goli su zidovi,al kroz mj dana cemo uredivati.htjela bih 100% iskoristiti prostor i da njima bude lijepo..kad odrastu,dat cemo svoju sobu,al sad mogu par god u istoj bbiti..joj s tim prostorom uvijek problem
2017 09 11