Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Da li je ovo preprodaja?

> NadaMihaljevic: > > andrejama: > > Aha ovakva vrsta kupovine / prodaje je odjednom snalažljivost, što sve neću ovdje naučiti, stvarno ovdje neke riječi dobivaju drugu dimenziju, koliko znam definicija snalažljivosti je da je to pozitivna vještina, a ako ima "oštećenih" kako može biti pozitivna, jer po tome onda su i sve prevarantice snalažljive, kao i uvaljivačice potrganih i nenosivih stvari, jer eto i one su se snašle, oglasile super popularan predmet po extra cijeni ili kameleonski poslikale predmet... > Jao, jao! Totalno kriva analogija. Kod prevara i uvaljivanja postoji oštećena strana, i nitko normalan to ne naziva snalažljivošću. > Ovdje se prodavačica nije imala razloga osjećati oštećenom - dobila je za svoj artikal koliko je tražila, dakle to je bila fer suradnja. Da nije slučajno vidjela taj isti predmet kasnije u prodaji ne bi se uopće žalila. Ako pričamo o pojmu kao takvom, onda je sasvim svejedno, jer sve tri su se "snašle" na svoj način. No ako ćemo upotrijebiti pravi pojam i što je njima svima zajedničko je to da su pokvarene, eto to je definicija ovakvih transakcija, a ne snalažljivost 😑
2018 06 19
> NadaMihaljevic: > > sanjaurban: > > je gito, sve to stoji, al ja sam bila ta koja je bila dobra i prodala ti povoljno a ti onda prodaješ stvar iza mojih leđa po većoj cijeni što znači da me jednostavno- praviš budalom! > Postoji bezbroj situacija u kojima se netko može naći povrijeđen i osjećati da ga netko pravi budalom, ali to je i dalje u sferi subjektivnog doživljaja. O tome je teško objektivno raspravljati i donositi sudove koji bi bili apsolutno važeći. > ovdje je u temi bilo jasno postavljeno pitanje. Prema pravilima ove stranice, to nije preprodaja. > Naravno, ja ne odričem pravo uvodničarki da se osjeća prevareno i povrijeđeno... ali takve stvari se zaista ne mogu regulirati pravilima i propisima ovakve stranice. > Naravno, apsolutno se slažem, ona pravila koja postoje morala bi se jednako primjenjivati na sve. Draga Nado, ukoliko na ovoj temi zaključimo kako se ovdje ne radi o preprodaji, napravili smo krivo. Zamislite koliko će se onda polupoštenih korisnica polakomiti jer će razmišljati: Ako može Pera, mogu i ja. A Krpice će krenuti još više nizbrdo..
2018 06 19
> sanjaurban: > > andrejama: > > I da možemo to smatrati preprodajom, jer sasvim svejedno da li osoba x kupi u zari ili ovdje na krpicama pa prodaje dalje po većoj cijeni od početne, i vrh su mi sve ove tolerantice kao it's ok, pa ne bi tako govorile da je stavljen primjer recimo neke popularne prugica zara haljine ili šlapetina koje skoro svaka druga (pre)prodaje onda bi drugačije govorile 😴 > Naravno, u matematičkom smislu čista preprodaja, u moralnom smislu čista preprodaja, u praktičnom smislu čista preprodaja, jedna odvratna radnja koju većina ovdje odobrava jer se korisnica "snalazi", baš taj izraz upotrebljavate. Hrvati su već i previše poznati po "snalaženju"- kako upasti u studentski dom bez dobrih ocjena, kako se zaposliti preko veze, kako se uguziti, ulizati, izgurati poštenog da bi došao na njegovo mjesto, samo da je što manje raditi a da lova sjeda, tako mi se čini i ova s parfemom, a vi si mislite što hoćete.. Ako ja prodajem neku stvar koja vrijedi 300,00kn za 50 kn, a ona koja kupi od mene proda za veću cifru jer joj je novac potrebniji nego meni i uspije u prodaji, zar to nije snalažljiva djevojka?? Nikog nije prevarila a možda je svoj djetetu zaradila za hranu. Snalaženje o kojem ti pričaš nije tip snalaženja o kojem se ovdje govori jer ti koji upadnu preko štele bilo na fakultet, posao ili sl., NEMAJU POTREBU ZA SNALAŽENJEM, njima je bar lako napraviti sve da bi ostvarili svoje želje.
2018 06 19
> andrejama: > > NadaMihaljevic: > > > andrejama: > > > Aha ovakva vrsta kupovine / prodaje je odjednom snalažljivost, što sve neću ovdje naučiti, stvarno ovdje neke riječi dobivaju drugu dimenziju, koliko znam definicija snalažljivosti je da je to pozitivna vještina, a ako ima "oštećenih" kako može biti pozitivna, jer po tome onda su i sve prevarantice snalažljive, kao i uvaljivačice potrganih i nenosivih stvari, jer eto i one su se snašle, oglasile super popularan predmet po extra cijeni ili kameleonski poslikale predmet... > > Jao, jao! Totalno kriva analogija. Kod prevara i uvaljivanja postoji oštećena strana, i nitko normalan to ne naziva snalažljivošću. > > Ovdje se prodavačica nije imala razloga osjećati oštećenom - dobila je za svoj artikal koliko je tražila, dakle to je bila fer suradnja. Da nije slučajno vidjela taj isti predmet kasnije u prodaji ne bi se uopće žalila. > Ako pričamo o pojmu kao takvom, onda je sasvim svejedno, jer sve tri su se "snašle" na svoj način. No ako ćemo upotrijebiti pravi pojam i što je njima svima zajedničko je to da su pokvarene, eto to je definicija ovakvih transakcija, a ne snalažljivost 😑 Ne bi se složila, ne smatram da je netko pokvaren ako prodaje dalje moju stvar. Pa i sama nakupujem robe, malo nosim i odlučim prodati da mi ne stoji. Volim često mijenjati odjeću.. onda su sve krpičarke pokvarene!
2018 06 19
> MeLinda7: > Ako ja prodajem neku stvar koja vrijedi 300,00kn za 50 kn, a ona koja kupi od mene proda za veću cifru jer joj je novac potrebniji nego meni i uspije u prodaji, zar to nije snalažljiva djevojka?? Nikog nije prevarila a možda je svoj djetetu zaradila za hranu. Snalaženje o kojem ti pričaš nije tip snalaženja o kojem se ovdje govori jer ti koji upadnu preko štele bilo na fakultet, posao ili sl., NEMAJU POTREBU ZA SNALAŽENJEM, njima je bar lako napraviti sve da bi ostvarili svoje želje. Svima nama je potreban novac i bez njega nažalost života nema, ljudi su se i prije "snalazili" i bez virtualnog svijeta i preprodaja, a da o djeci ne pričam, no ono što je postalo problematično, da su ljudi postali lijenki i kao što je i sanja napomenula svi bi laku zaradu, a to se ne zove snalaženje već lijenost, a ovi što se uguze na fakultet kako vi kažete nemaju potrebu za snalaženjem, baš oni će jednog dana imati tu potrebu, jer im je netko učinio medvjeđu uslugu na početku, no nadalje u nedostatku potrebnih vještina koje se ne budu razvile, morati će putem lijenosti, jer opet ponavljam snalažljivost je vrlina i nikako ju ne bi svrstala u istu kategoriju kao vi i ostale ovdje.
2018 06 19
> MeLinda7: > > andrejama: > > > NadaMihaljevic: > > > > andrejama: > > > > Aha ovakva vrsta kupovine / prodaje je odjednom snalažljivost, što sve neću ovdje naučiti, stvarno ovdje neke riječi dobivaju drugu dimenziju, koliko znam definicija snalažljivosti je da je to pozitivna vještina, a ako ima "oštećenih" kako može biti pozitivna, jer po tome onda su i sve prevarantice snalažljive, kao i uvaljivačice potrganih i nenosivih stvari, jer eto i one su se snašle, oglasile super popularan predmet po extra cijeni ili kameleonski poslikale predmet... > > > Jao, jao! Totalno kriva analogija. Kod prevara i uvaljivanja postoji oštećena strana, i nitko normalan to ne naziva snalažljivošću. > > > Ovdje se prodavačica nije imala razloga osjećati oštećenom - dobila je za svoj artikal koliko je tražila, dakle to je bila fer suradnja. Da nije slučajno vidjela taj isti predmet kasnije u prodaji ne bi se uopće žalila. > > Ako pričamo o pojmu kao takvom, onda je sasvim svejedno, jer sve tri su se "snašle" na svoj način. No ako ćemo upotrijebiti pravi pojam i što je njima svima zajedničko je to da su pokvarene, eto to je definicija ovakvih transakcija, a ne snalažljivost 😑 > Ne bi se složila, ne smatram da je netko pokvaren ako prodaje dalje moju stvar. Pa i sama nakupujem robe, malo nosim i odlučim prodati da mi ne stoji. Volim često mijenjati odjeću.. onda su sve krpičarke pokvarene! Po čemu zaključak da je netko ako prodaje kupljenu stvar ovdje? Po čemu zaključak da ako vi prodajete nešto ovdje što ste kupili drugdje ste pokvareni? Po čemu zaključak da su sve krpičarke pokvarene? Ali recimo možemo zaključiti prema vašoj negativnoj povratnoj, ako ste korisnici prodali onakve hlače s namjerom uvaljivanja, onda da možemo reći da ste pokvareni, ne snalažljivi, a možda i lijeni jer niste pregledali artikl prije prodaje.
2018 06 19
Balkanski mentalitet! Sjećam se jednom da je adminka spomenula kako vlasnici ove stranice nisu mogli pojmiti mogucnost prevare jer je njima ovo zabava i hobi! Cure bi trebale surađivati sa smješkom i željom da drugoga razvesele a ne gledati kako da izmuzu što više para sa što manje rada! S druge strane, vjerujem da postoje tu djevojke koje nemaju novca i s obzirom da živimo tu di živimo, ovo je možda jedini način da dođu do kruha. u tom slučaju opravdavam ali to bi trebala biti iznimka a ne pravilo! Prije 10 godina sam radila u jednom kafiću u kojem su visili krkani do krkana, nitko ništa nije radio a svi su vozili skupe aute i tipakli po skupim telefonima! Nisu ih zaradili radom nego kupovanjem tih stvari na Njuškalu i preprodavanjem po većoj cijeni! To je pošten posao?! Ok, po zakonu je ali sjedit u kafiću cijeli dan i kombinirati kako da dođu do što više love bez kapi znoja nije pošteno! Taj način razmišljanja je tipičan za Balkan i mislim da smo upravo zbog toga tu gdje jesmo! Ne osuđujem cure, svatko ima svoje razloge i tema je super za razmislit o svemu
2018 06 19
Joj, ovo mi je najdraže, njoj je potrebnije, ima gladnu djecu doma....ma dajte molim vas, nije nitko tako naivan da će progutat takvu priču, i da tako nešto, ako je i istina bude razlog za prodaju po cijenama većim nego i u dućanu. I ne, nisu mi nikakvi osjećaji povrijeđeni ako netko zaradi više, ni ne mislim da sam ja tako mogla pa mi je sad nešto krivo. Ali ja najbolje znam koliko sam nešto platila u dućanu, koliko je iznošeno ili ne, i kad ta osoba stavlja lažne informacije u oglas + nabijanje cijena, onda to nije nikakva snalažljivost, nego bezobrazluk i nemoral, i zapravo nema neke velike razlike između toga i prodavanja pokidanih, isprljanih hlača kao novih. Ili kao šta kaže SanjaUrban gore, ajmo svi to radit ;)
2018 06 19
Pokvareno, apsolutno se slažem. Jako dobro svi znamo što je pošteno i fer, a što ne. Jako dobro. Pokušaj racionalizacije bez kraja i konca nekako.....ne uspijeva. I nekako se preskače bitno, one koje racionaliziraju, obrću teze, izvrdavaju činjenice.....zaobilaze istinu kao vruću kašu. Ako sam ja jeftino prodala jer na rukavu moje haljine postoji otparani centimetar tkanine, a to sam slikala i navela, onda si ti pokvarena jer za mjesec dana istu haljinu prodaješ dalje kao novu, bez oštećenja i 30% skuplje. Čak i da nema oštećenja, haljina je sad već prošla treću ruku, nosila si je i nije pošteno. Postoji samo apsolutna istina, ne postoji relativna istina. Svaki pokušaj relativiziranja istine je u startu propao. I ne, nisam pratila nikoga, ne pada mi na pamet, nego sam u tražilicu upisala svoju veličinu i moja haljina se pojavila. Nikada ne bih od takve više ništa kupila. I da, jako je dobro znati kakva je atmosfera na stranici.
2018 06 19
Ova je tema sad totalno skrenula u neke paralelne dimenzije... još će ispasti da branim preprodavače i prevarante, a ništa takvo nisam rekla... ali moram priznati da me strah ljudi koji tvrde da postoji apsolutna istina (i naravno, uvijek su baš oni i jedino oni u posjedu iste)
2018 06 19
> NadaMihaljevic: > Ova je tema sad totalno skrenula u neke paralelne dimenzije... još će ispasti da branim preprodavače i prevarante, a ništa takvo nisam rekla... > ali moram priznati da me strah ljudi koji tvrde da postoji apsolutna istina (i naravno, uvijek su baš oni i jedino oni u posjedu iste) Meni je to također zastrašujuće. S druge strane, nisu mi zastrašujući, ali su mi gadljivi oni koji svaku raspravu svedu na osobnu razinu. Ne shvaćam odakle je i kojom metodom izvučeno viđenje da ovdje itko podržava ili opravdava prodaju polovnih artikala pod nove, oštećenih po višoj cijeni nego su kupljeni......Tema je razgovora nešto sasvim drugo - da li je pravilima Krpica (ili bilo kojim drugim pravilima) zabranjeno kupiti ovdje artikal i zatim ga prodati po višoj cijeni. Dakle - ne lažući o njegovom stanju, ne prodajući oštećeno pod novo i tome sl. Nije zabranjeno.
2018 06 19
> NadaMihaljevic: > Ova je tema sad totalno skrenula u neke paralelne dimenzije... još će ispasti da branim preprodavače i prevarante, a ništa takvo nisam rekla... > ali moram priznati da me strah ljudi koji tvrde da postoji apsolutna istina (i naravno, uvijek su baš oni i jedino oni u posjedu iste) Istina uvijek i je jedna, kao i laž, sve između mogu biti nijanse, a kada je diskusija, jedino i apsolutno je u pravu onaj koji ima za nešto dokaze, naravno ne pričam za apstraktne stvari: kao što su osjećaji, vjera ili nečiji modni ukus to su sve subjektivni doživljaji pojedinca, ali ovdje govorimo o predmetu, fizičkoj stvari, transakciji, trgovini/ekonomiji... Ako je otvaračica naslovila temu preprodaja???? i objasnila svoje konkretnim dokazom da je od nje nešto kupljeno po jeftinijoj cijeni i dalje pokušaj prodaje po skupljoj što tu nije jasno? Pa sad ja vas sve opet pitam it's ok: Po čemu je razlika kupljenog u zari ili ovdje po jeftinijoj cijeni, pa dalje prodaja po većoj?
2018 06 19
> NadaMihaljevic: > Ova je tema sad totalno skrenula u neke paralelne dimenzije... još će ispasti da branim preprodavače i prevarante, a ništa takvo nisam rekla... > ali moram priznati da me strah ljudi koji tvrde da postoji apsolutna istina (i naravno, uvijek su baš oni i jedino oni u posjedu iste) U posjedu? Ne....ne, gospođo. "Ne laži", odnosno "Ne daj lažna svjedočanstva" nije moje, gospođo. Hehe. I, da, to je apsolutna istina. Vaše je pravo da osjećate strah. Kao što je Vaše (i ove poslije Vas u komentarima) pravo da se nađete prozvanima, iako Vas nitko nije imenovao. Pozdrav!
2018 06 19
NadaMihaljevic i gitadevi, možda zato kad se o nekoj temi raspravlja ide i malo dublje, šire od Da i Ne odgovora, i pogotovo zato šta su osim duplo veće cijene navedeni upravo takvi podatci o lažnom oglašavanju.
2018 06 19
A i vidim zašto vas je obje strah - opet malkoc lagite, obje - ja sam jasno napisala "čak i da nema oštećenja, nosila si je, prošla je treću ruku i nije pošteno." Jel da, da jesam? Znači, kao što sam i napisala - relativiziranje ne uspijeva.
2018 06 19
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 16