Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Da li je ovo preprodaja?

> lolalolalola: > A i vidim zašto vas je obje strah - opet malkoc lagite, obje - ja sam jasno napisala "čak i da nema oštećenja, nosila si je, prošla je treću ruku i nije pošteno." > Jel da, da jesam? > Znači, kao što sam i napisala - relativiziranje ne uspijeva. A jedna od njih ima i sama praksu kupiti od drugih po nižoj pa prodati po višoj, pa možda i zato taj obrambeni stav, valjda svoj svoga zna 😁
2018 06 19
Krivo ste krenule. Prvo smo trebale odgonetnuti, tj. definirati pojam "preprodaja". Potom prema toj definiciji navesti primjere koje smo već susrele na stranici. I tek tada ustanoviti je li ovo preprodaja ili nije. Iskreno, malo je u sivoj zoni, ali hajdemo ovako - svi smo alergični na preprodaju stvari s alija i ebayja po većim cijenama. Je li prodaja npr. jedne torbice kupljene za 5$ po cijeni od 200 kuna preprodaja ili je to preprodaja tek kada se prodaje više takvih? Heh Inače, slična se situacija dogodila i meni. Djevojka je žicala popust, besplatnu pt i na kraju prodavala moj artikl za 50 kuna više nego što je platila moja dva i poštarinu. Nije ni meni bilo pravo, ne zato što sam i ja mogla dobiti tu lovu, nego što sam izašla u susret, bila za dogovor i na kraju me netko napravio budalom :D Možda nije preprodaja, ali je zapravo jako ružno i pomalo pokvareno.
2018 06 19
Zanimljiva tema. Samo da ne ode u svađu. Preprodaja je po pravilima MK kad netko kupi novi artikl u više veličina pa ih prodaje, neovisno o cijeni koju stavi. Ili npr. kupi masu kvazi srebrnog nakita s kineske stranice pa ih prodaje ovdje (višestruko skuplje). I kaznjava se blokom-iako krpičarka potonjeg primjera nije sankcionirana, što nije fer. Ali ako netko kupi od nas artikl i prodaje ga po skupljoj cijeni-to nije preprodaja po široj definiciji MK. No ukoliko nije ispravno oglašeno koliko je nošeno/korišteno i eventualno oštećeno, onda je riječ o prevari i može se prijaviti adminki. S etičke strane odgovor na pitanje je u sivoj zoni. Razlikujemo se po tome koliko tko prihvaća ili vjeruje u kodeks koji postoji i među lopovima čak. Meni nije smetalo kad je korisnica od mene kupila badić po 30 kn i prodavala ga za 45 jer ga je oglasila ispravno. Ali da je bubnula cijenu od 100kn i oglasila ga kao
2018 06 19
Fali kraj-kao novi, smetalo bi mi.
2018 06 19
@sanjaurban, da li vas smeta što struju plaćamo preprodavačima, našu vodu, osim što je cijena po m3 kao da živimo u zemlji vječne suše, a ne u zemlji koja je u europskom i svjetskom vrhu po količini kvalitetne pitke vode, također plaćamo preprodavačima, usluge nekih teleoperatera koji korištenje infrastrukture plaćaju bossu koji jedini ima sve potrebno, a sve to što ima, financirali su građani davnih godina za priključke fiksne telefonije i da ne nabrajam što sve plaćamo pognute glave, nogama savijenih u koljenima, a tu vas većinu na noge digla uvodničarka, koja je eto bila sretna kada je prodala, kako je jedna curka napisala orGinal parfem pa je pratila što se s njenim 'bivšim' događa i bržebolje otvorila temu, pojela meso, bacila kost i nestala. Ne morate mi odgovoriti, zažmirite, a neka mi niti 3lole ne replicira, može, ali sa pravog profila, rukopis prepoznatljiv skroz iz ptičje perspektive :P
2018 06 19
Sad kad je katarinamartina zauzela stranu, skoro pa sam 100% sigurna da je suprotna strana u pravu, s obzirom na dosadašnje forumsko iskustvo, jel.
2018 06 19
> laangelina: > I razumijem ružan osjećaj korisnice Boston zbog ovoga. I ja. Tamara5485... ccc...
2018 06 19
Ne razumijem odredene persone u ovoj raspravi.... Sta ne smijem staviti artikl u prodaju ako sam ga kupila ovdje a neodgovara mi velicina?!! Kakvi su to cirkusi??? Normalno da cu taj artikl opet staviti u prodaju! A cijenu cu regulirati koja meni odgovara a ne po kojoj sam ga ja kupila od nekoga. Svatko cijeni svoju stvar drugacije!!! Nekome je nesto smece dok je drugome blago. Da li sam zato preprodavac? E, nisam!!!! Platila sam ga posteno koliko je prodavac trazio.
2018 06 20
> avi666: > Ne razumijem odredene persone u ovoj raspravi.... > Sta ne smijem staviti artikl u prodaju ako sam ga kupila ovdje a neodgovara mi velicina?!! > Kakvi su to cirkusi??? > Normalno da cu taj artikl opet staviti u prodaju! A cijenu cu regulirati koja meni odgovara a ne po kojoj sam ga ja kupila od nekoga. > Svatko cijeni svoju stvar drugacije!!! Nekome je nesto smece dok je drugome blago. > Da li sam zato preprodavac? E, nisam!!!! Platila sam ga posteno koliko je prodavac trazio. Neka si ti zauzela obrambeni stav na najjače. Tko je rekao da ne smiješ ovdje prodavati ono što ovdje kupiš? Pa čitajte s razumijevanjem. Evo ovako- bi li uopće kupila određeni artikl da nije bio po povoljnoj cijeni? I druga stvar, ako si ga već kupila i ne odgovara ti zašto ne staviš u prodaju po istoj cijeni da se toga riješiš? Evo, kad to tako gledamo, znači da je pojedinim osobama u interesu profit i tu sad već zalazimo u područje preprodaje.
2018 06 20
> > Ne bi se složila, ne smatram da je netko pokvaren ako prodaje dalje moju stvar. Pa i sama nakupujem robe, malo nosim i odlučim prodati da mi ne stoji. Volim često mijenjati odjeću.. onda su sve krpičarke pokvarene! > Po čemu zaključak da je netko ako prodaje kupljenu stvar ovdje? > Po čemu zaključak da ako vi prodajete nešto ovdje što ste kupili drugdje ste pokvareni? > Po čemu zaključak da su sve krpičarke pokvarene? > Ali recimo možemo zaključiti prema vašoj negativnoj povratnoj, ako ste korisnici prodali onakve hlače s namjerom uvaljivanja, onda da možemo reći da ste pokvareni, ne snalažljivi, a možda i lijeni jer niste pregledali artikl prije prodaje. Ako već imate vremena visit za kompjuterom i provjeravat tuđe povratne, molim Vas da prije nego nekog osudite, UKLJUČITE MOZAK. Baš zato što sam pregledala artikl nisam dopustila dotičnoj da od mene napravi neodgovornu prodavačicu, jer ne uvaljujem nikome nešto što ne bi sama kupila i nosila. Na krpicama sam već dugi niz godina i ne gledam da zaradim neke velike novce, čak naprotiv, u većini slučajeva sam stvar na kraju prodala ispod svake cijene, samo da ode. Mislim da nikog nije briga što će netko učiniti sa stvarima koje je pošteno kupio.
2018 06 20
> zfiser: > Zanimljiva tema. Samo da ne ode u svađu. > Preprodaja je po pravilima MK kad netko kupi novi artikl u više veličina pa ih prodaje, neovisno o cijeni koju stavi. > Ili npr. kupi masu kvazi srebrnog nakita s kineske stranice pa ih prodaje ovdje (višestruko skuplje). I kaznjava se blokom-iako krpičarka potonjeg primjera nije sankcionirana, što nije fer. > Ali ako netko kupi od nas artikl i prodaje ga po skupljoj cijeni-to nije preprodaja po široj definiciji MK. No ukoliko nije ispravno oglašeno koliko je nošeno/korišteno i eventualno oštećeno, onda je riječ o prevari i može se prijaviti adminki. > S etičke strane odgovor na pitanje je u sivoj zoni. Razlikujemo se po tome koliko tko prihvaća ili vjeruje u kodeks koji postoji i među lopovima čak. Meni nije smetalo kad je korisnica od mene kupila badić po 30 kn i prodavala ga za 45 jer ga je oglasila ispravno. Ali da je bubnula cijenu od 100kn i oglasila ga kao pišeš "preprodaja po pravilima MK". Gdje si našla pravila što je preprodaja, a što nije? Može li netko staviti link na ta pravila (ja to ne nalazim ali upravo sam našla da se ovdje ne mogu prodavati automobili) Jer vidim da stalno pišete ovo jest preprodaja, a ovo nije..
2018 06 20
Ali u pravilima se nigdje ne spominje izraz "preprodaja", već samo što nije dozvoljeno. Tako da kužim pitanje. Možda da adminka napise koju riječ o tome ovdje na temi...
2018 06 20
Obzirom na sve rečeno moći ćete od sutra vidjeti što NIJE preprodaja :")
2018 06 20
Evo, ovim vas putem pozivam da kupite nešto kod mene i prodate dalje za kolko hoćete :D Neće mi smetati
2018 06 20
> kroasan: > Evo, ovim vas putem pozivam da kupite nešto kod mene i prodate dalje za kolko hoćete :D Neće mi smetati Moj ti je savjet da pokloniš sve to i još uplatiš neki početni kapital budućoj "snalažljivici" čisto da ne kreće od nule u poduzetničke vode 😉
2018 06 20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 16