Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Zakon o prednjem sjedalu automobila

Dragi svi, Nisam uspjela pronaci konkretnu informaciju na internetu o tom da li je djetetu nizem od 135cm dozvoljeno sjedati na prednjem sjedalu automobila ukoliko sjedi u autosjedalici i sa ugasenim zracnim jastukom.
2021 12 21
Mislim da su makli tu odredbu, nije zabranjeno mislim. Ali nije preporučljivo. Prednje sjedalo nije dizajniramo za vezanje sjedalice. Pogotovo što nema isofix. Tko se god bavi tim problemom, preporuča do 4.godine da se djete vozi na stražnjem sjedalu, u autosjedalici okrenuto suprotno smjeru vožnje. Ovo zadnje o okretanju suprotno vožnje ni ja ne radim, ali obavezno mi idu na stražnje sjedalo, pogotovo otkad imamo auto s isofixom.
2021 12 21
Meni prednje sjedalo ima isofix, i imam sjedalicu sa isofixom, a curica ima 7 godina, ali nema jos tih 135cm. :/
2021 12 21
Vozila se do druge godine u sjedalici koja je bila suprotna smjeru voznje. I sto je zanimljivo, u tom slucaju je dozvoljeno da je sjedalica naprijed. Slazem se s vama, sigurno je sigurnije da su pozadi i uvijek se tako vozimo. Ovo se radi o konkretno jednom putovanju gdje nam treba vise mjesta pozadi, pa cisto ne bi htjela imati problema na granici sa tim smjestajem naprijed.
2021 12 21
Ne znam za gradnicu, ali mislim da vam naši policajci neće mjeriti curu od 7 godina koliko ima cm. Mislila sam da se radi o manjem djetetu.
2021 12 23
Zna li možda netko koja je granica po novome za booster, odnosno ima li kakvih pravila po kilaži ili visini?
2022 01 02
Koliko sam ja uspjela procitati i shvatiti, djeca visa od 135cm vise NE trebaju booster. Samo biti normalno vezana pojasom
2022 01 06