Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Honorarni posao ili na "crno" Zagreb?

Pozdrav! Trenutno čekam pripravništvo u svojoj struci pa ne smijem biti nigdje na ugovor o radu. Pregledajem stalno oglase ali ne mogu pronaći ništa ovako "sa strane". Imate li kakvz ideju/ prijedlog? (Kao dadilja ne radim više jer sam imala jaaako loša iskustva)
2023 01 18
Sumnjam da cete to preko oglasa naci. A zasto ne bi mogli naci neki legit posao nevezano za struku pa dati otkaz? I sto znaci cekati pripravnistvo?🙂
2023 01 18
Ne znam kakav bi to bio, većina poslodavaca ima firme ili obrte i posluje preko računa, ne isplaćuju gotovinu. Ne znam zašto bi vam takav posao smetao za vaš budući posao. Tek kad budete sigurni da će vas novi poslodavac prijaviti, ili bar osigurati neki tip ugovora, dajete otkaz na starom poslu. Sve je dobro dok se ništa čovjeku ne dogodi na poslu. Kad mu se dogodi, a radi na crno, nastaju problemi. Sad, nekome popeglati veš pa zaraditi 200 kn, to vidim da se tako radi. Iako vidim da ljudi otvaraju obrte za pomoć u kući tipa čišćenje. Da, isto ne razumijem što je čekanje pripravništva..
2023 01 18
Aha evo da pojasnim, cekam pripravnistvo mislim da cekam da dode natjecaj na pripravnika moje struke (socijalni radnik) kako bi mogla to odraditi i dobiti licencu, ali pravila za pripravnistvo su besmislene pa tako ne smijem biti zaposlena i prijaviti se na natjecaj, zato mi je "bitno" da radim na ugovor o djelu ili na crno kako bi se mogla javljati na te natjecaje. Trazim pomoc/bilo sto ako netko zna da u zagrebu npr traze hostese/promotore,
2023 01 18
I slicne poslove koji su na ugovor o djelu ili studentski al da bi prihvatili tuđi ugovor s obzirom da sam s faksom gotova heh
2023 01 18
Jeste li sigurni u to da ne smijete biti zaposleni da bi se prijavili na oglas? Ja pretpostavljam da ne smijete biti zaposleni u struci jer je poanta pripravnistva da se uzimaju ljudi koji nemaju radnog iskustva u tome u cemu su pripravnici. Ista stvar kao sto je bila sa strucnim osposobljavanjem nekad.
2023 01 18
Da, meni je to isto nelogično... pa pripravništvo možete čekat godinama..
2023 01 18
Nazalost ne, moram biti prijavljena na burzu kao nezaposlena na dan objave natjecaja, a u struci ne smijem raditi uopce jer automatski gubim pravo pripravnistva (iako nitko bez licence nece ni zaposliti). Zivimo ipak u hrvatskoj, to je normalno 🥲
2023 01 19
Ovo za struku ima smisla jer je poanta da pripravnik nema iskustva, a ovo da morate bit na burzi, ne znam sta bi rekla, katastrofa ako je tako.
2023 01 19
Bilo je tako i za stručno osposobljavanje, min 30 dana je osoba morala biti prijavljena na burzi da bi se mogla prijaviti na natječaj za stručno. Što se tiče ugovora o djelu i u državnim firmama tako zapošljavaju, tako da možete i njih uzeti u obzir ako budete imali sreće da bude neki takav natječaj.
2023 01 19
Da, ima smisla. Jer inače bi svi zaposleni ljudi odmah dali otkaz da bi se mogli zaposliti na stručnom osposobljavanju za 1600kn koliko je bilo pa su morali uvesti to ograničenje. :D
2023 01 20