Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Kolači i torte raznih vrsta

Pozdrav svima! Ljubiteljice slastica, krema, kolača, torti - ima li vas? Jeste li više tip da same pravite kolače ili ih kupujete? Tema nastaje pod dojmom novih pudinga iz linije Dr. Oetker pudinga Creative. Nabavila sam sva tri okusa (mint čokolada, slana karamela), pa "kemijam". :) Isprobani mint čokolada i slana karamela su mi super. Trenutno smišljaam gdje ću isprobati okus vanilija kardamom. Jeste li ih probale? Dojmovi?
2023 04 04
Nisam probala, ali me užasno zanima mint čokolada :D
2023 04 04
> Desinićka: > Nisam probala, ali me užasno zanima mint čokolada :D Podsjeća na After Eight listiće. Jedeš čokoladu, a onda ostaje mint okus.
2023 04 04
Ne volim mint čokolada. 😪
2023 04 05
Obožavam čokoladu u svim verzijama. Jedina koju ne podnosim je After eight. ☺️ Jednostavno nisam luda za tom mint čokolada kombinacijom. Što se kolača tiče najfiniji su mi oni koje napravim sama doma prema provjerenim receptima. Ponekad eksperimentiram s receptima s interneta za koje pretpostavim da bi mogli biti ok. Volim pojesti i dobar kolač u slastičarnici. Ali poprilično sam izbirljiva po tom pitanju. Amelie mi ima dosta dobrih kolača i dobar sladoled. Nedavno sam jela komad Dobošice i Esterhazy iz Orijenta. Bilo je to jedno lijepo retro iskustvo ☺️ Nisam još probala ove pudinge koje ste spomenuli, vjerojatno ću uskoro. Osim minta😁
2023 04 05
Najbolji su i najjeftiniji kolači koji su domaći. Ne kupujem kolače. Nisam probala navedene pudinge. Fini mi je kolač sa keksima i pudingom. Poslažete kekse pa red pudinga, red keksi,red pudinga i gore može šlag
2023 04 06
Ni ja ne kupujem kolače. Ali zato obavezno doma miksam, mijesim. Kremasto, suho, muffine, pite, torte, ovisi o tome koji mi sastojci trebaju, ima li kakve prigode. I uvijek sam u potrazi za novim receptima. A neke recepte i preradim jer mi usputno padne na pamet neka ideja.
2023 04 16
Domaći krašuljci ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3ab734840f371085062f3e2e8bea12a7.jpg)
2023 04 16
Evo još malo za motivaciju! ;) Muffini s kavom i čokoladom ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d78abeae66dc800be2977ed9e92d5d9d.jpg)
2023 04 16
> ivana985: > Domaći krašuljci > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3ab734840f371085062f3e2e8bea12a7.jpg) Predivni. Mi ih obožavamo i režemo ih u raznim oblicima :) A tako jednostavni 30 DKG BRAŠNA (POLA GLATKOG, POLA OŠTROG) 20 DKG MARGARINA (RASTOPIM GA U MIKROVALNOJ DA BUDE LAKŠE MIJESITI) 10 DKG ŠEĆERA 1 BJELANJAK POLA PRAŠKA ZA PECIVO NARIBANA KORICA NARANČE I LIMUNA ČOKOLADA NATRGANA NA KOCKICE Tijesto se zamijesi po želji i oblikuju oblici po želji. Peći na 170 °C, dok ne porumene Gore stavim i one čokoladne kapljice, ima u Lidlu, Plodinama, Dr Oetker Što se tiče muffina, fini su Lava cake coolinarika od korisnice Verabombek.Preporučam duplu smjesu.
2023 04 18
Upravo to - jednostavni i dosta ispadne od smjese. A limene kutije su super za pohranu općenito suhih kolačića. Odlično! Pogledat ću. Kod mene doma najviše prolaze extra čokoladni, po jednom receptu napunjeni smjesom od ricotte, i Raffaello koji su bomba kombinacija kokosa i lješnjaka ili badema, a isto napunjeni kremom u sredini. I big lajk da je barem netko zavirio u temu! <3 <3 <3
2023 04 18
Ja margarin ne koristim u kolačima. Samo maslac. Kolači izgledaju super. Volim kolače, jedino ih nebi smjela jesti... :,'(
2023 04 18
> Vikili: > Ja margarin ne koristim u kolačima. Samo maslac. Kolači izgledaju super. > Volim kolače, jedino ih nebi smjela jesti... :,'( Ja koristim i maslac i margarin (od margarina samo onaj Rama za kolače). Volim peći, isprobavati nove recepte. Pečem svašta: suho, pite, muffine, kremaste, torte, dizana tijesta... Volim i probati/jesti, iako bi bolje bilo ne. No, život zna dati previše "limuna", pa zašto ih onda ne iskorisiti u nekom finom kolaču pa degustirati u umjerenim količinama. ;)
2023 04 18
Umjesto margarina,može maslac. Pitam se kako bi raditi neke kolače s kokosovim uljem.
2023 04 21
Kako u neke biskvite i tome slično ide ulje, to sam zamijenila kokosovim uljem i dobro je. Također, kokosovo ulje sam počela koristiti kod pripremanja čokoladnih glazura.
2023 04 21