Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Jedna vruća tema

Dragi korisnici ove stranice, pitanje je vezano za grijanje. Dolazi zima pa treba na vrijeme misliti kako se zgrijati. Zanimaju me iskustva s peći na pelete. Čini mi se da su postale sve popularnije pa me zanima ako imate takvu doma, koju, koliko kvadrata pokriva i grije li? Koliko kupujete tih peleta, sve odjednom po nekoj narudžbi ili tjednom vreće koliko vam zatreba? Kako ide sa čišćenjem te peći, treba li svaki put prije stavljanja peleta? I ako možete usporediti s drvima koje su prednosti i nedostatci. I grijanje na drva me zanima, kakva su vam iskustva s tim, ostajete li vjerni tom načinu grijanja ili razmišljate o nečem drugom? Sve me zanima o toj temi grijanja (na pelete). Pa pišite slobodno. Možda ću još imati pitanja pa se nadovežem na vaše odgovore. Ozbiljno planiramo o promjeni grijanja i skupljam sve informacije. Hvala.
2023 08 10
Bok ;) Prije nekih pet godina prešli smo s drva na pelete i preporodili se. U startu, odgovarala nam je peć koju smo imali, Centrometalova je, malo se nekaj presložilo, muž je sam napravil spremnik za neke sitne novce (tad je u trgovini to čudo koštalo cca 1.800,00 kuna) i jedino se ugradil nekakav puž koji vuče te pelete iz spremnika i ubacuje ih u peć. Godišnje kupimo oko 5 tona peleta, grijemo prostor od 120 kvadrata (prizemlje), imamo fasadu na kući i super prozore koji ne dihtaju, a to je sve jako bitno i cijelu godinu imamo toplu vodu, s tim da nam je ove godine ostala paleta peleta jer zima nije bila jaka, niti hladna. Jednom se tjedno napuni spremnik, čisti peć, bude pepela kak u malo većoj pepeljari, malo se omete prašina i to je to. Super je to kaj se na peći može programirati paljenje, tri su termina po potrebi ili ako želite, upalite peć i piči do mile volje. Od kad smo uveli pelete, u kući nam je puno toplije. U svakom slučaju, jako dobra stvar i mi smo super zadovoljni. Lp :
2023 08 10
Winxica hvala na lijepom odgovoru 😘😘 Još jedan palac gore za peć na pelete. Ma ono, bojimo se noviteta, drva su kao ipak drva 🤷‍♀️ ali... sve su skuplja, nađi nekog da ti ih doveze, nađi nekog da ispili pa ih vozi i vuci kako bi ih spremio, nosi po kući, prljavo sve, cijepaj ako ne stane u peć. Ako postoji bolja zamjena, a da se možemo ugrijati onda bi svakako probali.
2023 08 10
Jedno pitanje- nemam tu peć ali trebalo bi smisliti grijanje na moru- je li uz tu peć na pelete baš jako vruće, a u udaljeniijim prostorijama puno, puno hladnije? Kupaonica? Kako ugrijati kupaonicu? Navikla sam na centralno i baš sam zimogrozna, evo sad imam poplun, a ljeto je! Nemojte mi samo reći da ne treba grijati sobe....inače sam čula sve najbolje o tim pećima...
2023 08 10
Inače sam mislila da je tema o nekom sexi donjem rublju ili nečem takvome... :")
2023 08 10
> sanjaurban: > Inače sam mislila da je tema o nekom sexi donjem rublju ili nečem takvome... :") 😁 Gdje ćete topije teme nego li o pećima 🤣🤣🤣
2023 08 10
> sanjaurban: > Jedno pitanje- nemam tu peć ali trebalo bi smisliti grijanje na moru- je li uz tu peć na pelete baš jako vruće, a u udaljeniijim prostorijama puno, puno hladnije? Kupaonica? Kako ugrijati kupaonicu? Navikla sam na centralno i baš sam zimogrozna, evo sad imam poplun, a ljeto je! Nemojte mi samo reći da ne treba grijati sobe....inače sam čula sve najbolje o tim pećima... Odlično pitanje. Mi nemamo nešto velik prostor. Planirali smo je staviti negdje u dnevni boravak, tako da bi bila hajmo reći negdje u sredini. Ne volimo spavati u nešto posebno toplom prostoru, volimo da je u sobi svježije, a po potrebi bi otvarali vrata da uđe toplina u kupaonicu ili sobu. A valjda je to ispravan odabir. Sami još ispitujemo, važemo. Svi su nam rekli da se uz dobru stolariju toplina zadržava u prostoru. I peći su različite, svaka ima za koliko kvadrata može ugrijati, prema tome su i različitih cijena.
2023 08 10
Odlična tema! Ako se mogu ubaciti, može li koje iskustvo s dizalicom topline? Dakle ne savjet da ili ne jer to u mom slučaju nije diskutabilno, već vaša iskustva... Košta me kao suho zlato cijela priča pa se nadam najboljem 😂 I koju varijantu imate za hlađenje uz podno grijanje na dizalicu, ventilokonvektore, klimu, zidno hlađenje? Tnx na komentarima...
2023 08 11
> Winxica: > Bok ;) > Prije nekih pet godina prešli smo s drva na pelete i preporodili se. > U startu, odgovarala nam je peć koju smo imali, Centrometalova je, malo se nekaj presložilo, muž je sam napravil spremnik za neke sitne novce (tad je u trgovini to čudo koštalo cca 1.800,00 kuna) i jedino se ugradil nekakav puž koji vuče te pelete iz spremnika i ubacuje ih u peć. > Godišnje kupimo oko 5 tona peleta, grijemo prostor od 120 kvadrata (prizemlje), imamo fasadu na kući i super prozore koji ne dihtaju, a to je sve jako bitno i cijelu godinu imamo toplu vodu, s tim da nam je ove godine ostala paleta peleta jer zima nije bila jaka, niti hladna. > Jednom se tjedno napuni spremnik, čisti peć, bude pepela kak u malo većoj pepeljari, malo se omete prašina i to je to. > Super je to kaj se na peći može programirati paljenje, tri su termina po potrebi ili ako želite, upalite peć i piči do mile volje. > Od kad smo uveli pelete, u kući nam je puno toplije. > U svakom slučaju, jako dobra stvar i mi smo super zadovoljni. > Lp > : Koliko vas izadje grijanje za tih 5tona peleta? Jer sam cula da vise nije isplativo, da su peleti poskupili previse... Ne znam, ne grijem se na to, ali me bas zanima... Sto se mora tice, ja sam na moru, i mi se svi grijemo na klime ili podno grijanje. Sto se klime tice, ne znam koliko ste upuceni, ne trosi previse, mi grihemo stan od 35m² i dodje mjesecno oko 450kn-500kn struje (sa svim ostalim, perilicom, kuhanjem itd...), prednost je sto zagrije odmah, ali isto tako cim ju ugasite brzo se rashladi... za velike prostore mislim da bas nije ...
2023 08 14