Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Virtualni asistent

Pozdrav svima. Nedavno sam na internetskim stranicama pronašla članak o virtualnom asistentu. Zanima me ima li itko iskustva s tim poslom, isplati li se pokušati?
2023 08 15
Ne znam jesam li dobro shvatila sto je to. Obavljanje poslova vodjenja ureda, samo kao vanjski suradnik?
2023 08 17
Svemu što mislite raditi morate se dovoljno posvetiti. To je najčešća greška ljudi koji nešto započnu i vrlo brzo odustanu jer kao što se to kaže u narodu „propadnu“. Najčešće nisu bili fokusirani i posvećeni (naravno, ima i drugih razloga). Ovakvi poslovi ovise o vašim znanjima i vještinama te spremnosti da odvojite vrijeme i naučite nešto novo čak i ako nešto slično nikada niste radili. Npr. klijent traži od vas da otvorite umjesto njega njegov YT kanal i pošalje vam link s brdom videozapisa na nekom oblaku i sve je na vama, a nemate pojma o tome. Odustati ili se upustiti u avanturu? Na vama je da odlučite. Koliko razumijem, radi se o poslu moderne tajnice. Dugo su tajnice lijepo izgledale, sjedile pred vratima šefa, vodile notes s njegovim sastancima i kuhale kave. No vremena su se promijenila i od moderne tajnice traži se puno više- ona obavlja organizatorske, administrativne i marketinške poslove sa znanjima iz prava, novinarstva, pravopisa... Puno raznih struka u jednom poslu. Također trebate biti organizirani, točni, savjesni, komunikativni ili ponešto od toga, ovisno kakvog klijenta zastupate. Svakako trebate biti dobri u procjenama, puno čitati, informirati se. Da biste poznavali područje, morate upoznati i konkurenciju. Uglavnom vrlo zanimljivo.....jedino ne poznam nikoga osobno tko to trenutno radi pa da mi na kavi može ispričati iskustva, nekoga tko sebe zove virtualni asistent, iako ove sve poslove ljudi obavljaju u svojim poslovima, dio toga, ovisi čime se bave..da, neki dan i meni je iskočio članak o virtualnim asistentima..
2023 08 17
> Desinićka: > Ne znam jesam li dobro shvatila sto je to. Obavljanje poslova vodjenja ureda, samo kao vanjski suradnik? To je navodno jedna od mogućnosti.
2023 08 18
> sanjaurban: > Svemu što mislite raditi morate se dovoljno posvetiti. To je najčešća greška ljudi koji nešto započnu i vrlo brzo odustanu jer kao što se to kaže u narodu „propadnu“. Najčešće nisu bili fokusirani i posvećeni (naravno, ima i drugih razloga). Ovakvi poslovi ovise o vašim znanjima i vještinama te spremnosti da odvojite vrijeme i naučite nešto novo čak i ako nešto slično nikada niste radili. Npr. klijent traži od vas da otvorite umjesto njega njegov YT kanal i pošalje vam link s brdom videozapisa na nekom oblaku i sve je na vama, a nemate pojma o tome. Odustati ili se upustiti u avanturu? Na vama je da odlučite. Koliko razumijem, radi se o poslu moderne tajnice. Dugo su tajnice lijepo izgledale, sjedile pred vratima šefa, vodile notes s njegovim sastancima i kuhale kave. No vremena su se promijenila i od moderne tajnice traži se puno više- ona obavlja organizatorske, administrativne i marketinške poslove sa znanjima iz prava, novinarstva, pravopisa... Puno raznih struka u jednom poslu. Također trebate biti organizirani, točni, savjesni, komunikativni ili ponešto od toga, ovisno kakvog klijenta zastupate. Svakako trebate biti dobri u procjenama, puno čitati, informirati se. Da biste poznavali područje, morate upoznati i konkurenciju. Uglavnom vrlo zanimljivo.....jedino ne poznam nikoga osobno tko to trenutno radi pa da mi na kavi može ispričati iskustva, nekoga tko sebe zove virtualni asistent, iako ove sve poslove ljudi obavljaju u svojim poslovima, dio toga, ovisi čime se bave..da, neki dan i meni je iskočio članak o virtualnim asistentima.. Slažem se sa svime. Ni ja ne poznajem nikoga, a od nekoga tko to radi dobiju se najtočnije i najpreciznije informacije. Ne znam koliko bi vremena trebalo i isplati li se zbilja. Mislim, ja sam već zaposlena, a rad od kuće bio bi mi dodatan.
2023 08 18
Pogledaj na stranici Fiverr. Tamo se nude takve usluge i cijene su javne. Dečko često koristi asistente za jednostavne zadatke koji bi njemu oduzeli previše vremena. Budući da mu statistike trebaju na engleskom uzme tko god mu se učini ok i da ima dobre recencije. Zadnje je bila osoba iz Nigerije. Međutim, ima hrpa nestručnih ljudi i ja se osobno bojim platiti. Tako da ako i bi, uzela bih najjeftiniju opciju pa što bude Ne znam koji aspekt te zanima, ali to obično bude posao koji se ne može raditi nakon 5 popodne nego kad god te klijent nazove. Ili ako se radi po projektu, onda Fiverr. Ne treba imati nikakve škole, ali se moraš znati prodati, ne znam doduše kakvo je stanje na hrvatskom tržištu
2023 08 18
Hvala, pogledat ću tamo.
2023 08 18