Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Asistent na fakultetu

Pozdrav ekipa, počinjem raditi kao asistentica na fakultetu u 10. mjesecu. Molim vas za savjet ako je neka radila na ovom radnom mjestu. Iako sam bila student to je ipak s druge strane katedre… Svaki savjet dobrodošao! :)
2023 09 06
Meni kao studentici najviše je odgovarao pristup gdje je asistentica jasno naznačila očekivanja na samom početku semestra i objasnila koje su naše obaveze, a pritom je bila profesionalna i otvorena za sve nejasnoće. Sva njena očekivanja vezana uz kolegij i ponašanje studenata bila su opravdana, jer je i ona sama pokazala poštovanje prema nama kao budućim kolegama tako što nije kasnila na predavanja, pripremala se za njih i redovito odgovarala na mailove. Pritom je bila profesionalna, ni opuštena ni bezobrazna. Obaveze su se znale, tu nije bilo popuštanja, što je sasvim u redu. Studenti su ju poštivali. S druge strane, imala sam katastrofa iskustvo s drugom asistenticom. Kasnila na predavanja, vidno nepripremljena, nije znala je li ,,ošla ili pošla" i nije jasno definirala očekivanja za kolegij. Zbog toga su radovi i zadaci podlijezali vlastitoj interpretaciji koja nekada nije bila točna. Nije odgovarala na mailove. Također, imala je taj neki ,,uzvišeni" stav koji uopće ne pomaže u nekoj suradnji i komunikaciji. Ne možeš mi na konzultacijama kada te pitam trebam li nešto uvrsititi u seminar, reći da neka napravim kako mislim da je najbolje. Jer da znam što je najbolje, ne bih te to pitala. Evo, sad sam oduljila i znam da je svrha posta bilo čuti mišljenje asistentica, ali mislim da vrijedi čuti i moje mišljenje. Budi uljudna, profesionalna i odgovaraj na mailove studenata kada imaju nejasnoće. Postavi naravno vlastite granice i naznači na samom početku što očekuješ od kolegija. Neki studenti imaju problema s tremom i anksioznošću i probaj imati razumijevanja za njih ako postave ,,čudno" pitanje (vezano uz nastavu naravno). Nemoj biti ni blaga, ali ni neopravdano stroga. Komunikacija je ključ uspjeha i vjerujem da dobri studenti žele naučiti kolegij i položiti ga. Sretno!
2023 09 07