Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Ostavljanje robe kod kontejnera

Neko je ovdje u kvartu prije tjedan dana ostavio dvije glomazne vreće odjeće. Dječje, odrasle, sve. Kopkalo me zbog tog što je odjeća na prvi pogled bila lijepo sortirana pa sam pretpostavila da su ostavili tu da si uzme sirotinja. Kako je stajalo par dana i nitko nije nosio uzela sam u ruke dva tri predmeta i vidjela da je kao novo. Onda sam poslije još pogledala i shvatila da ima nove odjeće čak i s etiketom. Odlučila sam to sve sortirati, dio odnijeti u Humanu Novu, dio sebi uzeti. Ali kad sam uhvatila vreću shvatila sam da su na dno ostavili običan kućni otpad, ne puno toga, ali dovoljno da mi zgadi život. Ipak sam uzela dio što je bio dobar, prebrala, oprala, odnijela u reciklažu punu veliku vreću. Ne shvaćam mentalni sklop ljudi koji su to ostavili, posebno jer imaju i malu djecu. Kakav svijet ostavljaju budućim naraštajima, pa i svojoj vlastitoj djeci kad samo tako kupuju, bacaju, bez ikakvog osjećaja i za druge. Mogli su to ponuditi, ne bi im oduzelo puno vremena. Tekstil je veliki problem danas, ugljični otisak industrije, ali i otpada je veliki. Nemam pojma što se može napraviti da se dođe do svijesti ovih ljudi. Hoće li ih biti stid kada vide na mom djetetu majicu koju su bacili, koju sam morala izvući iz njihove vreće, sada je oprana, čista, ništa joj ne nedostaje. Ili će misliti da sam ja sirotinja koja se treba stidjeti jer spašava stvari koje su drugi odbacili.
2023 10 02
A, dala si nam za misliti, barem meni, definitivno sam u dilemi,a možda i nisam, tebi je okej kopati po tuđem smeću, ali istovremeno si zgrožena ljudima kojima je to smeće... I, još smatraš da bi njih trebalo biti sram kada vide tvoje dijete u toj majici. Neznam, mislim da si malo obrnula situaciju onaki kako tebi paše. A, uostalom, oni su to i ostavili da si netko kome treba uzme.
2023 10 02
Ljudi bacili svoje smece i problem je sto ima smeca u vreci - za smece? I njih bi trebalo biti sram jer ce vase dijete nositi tu majicu? Huh??
2023 10 02
🤭🤭🤭
2023 10 02
Meni ne bi bilo na kraj pameti virnuti u tuđe vreće za smeće a kamoli kopati. Nije mi to nikako jasno 🙄 Kao ono slučajno ste se spotaknuli na vreću pa slučajno vidjeli da je unutra odjeća??? Ne kužim kako bi se to moglo drugačije desiti nego da ste s namjerom išli prekopati tuđe smeće... da... a na kraju ste ga i odnijeli kući i zbrinuli...dobro! Što je pisac htio reći ovom temom 🤔 možda da ste spasili okoliš od onečišćenja (dali svoj mali obol za spas klimatskih promjena) kopanjem po tuđem smeću i odnijeli ga kući jer na kraju krajeva što je nekome smeće drugome je korisna stvar ali to nikako nećemo znati ako ne budemo hodali oko kontejnera i virnuli u svaku vreću... ok,ali ne hvala. Tko voli nek izvoli...
2023 10 02
Ne znam, stvarno nisam nikada kopala po tuđem smeću. Možda postoji razlog što je bačena i nova roba, kako Vam to nije palo na pamet? Dok Vi brijete na spašavanje planete, možda su ljudi bacili odjeću jer je bila izložena nečemu (kemikalije, pesticidi, uši, stjenice, you name it)
2023 10 02
Halo, kaj je vama svima? Prvo otvaračici teme koja je zgrožena time što je netko vjerojatno pored kontejnera za smeće ostavio smeće... Toga naime imamo po cijelom Zg-u otkad su mu na čelu zeleni aktivisti. I kaj ti znači "sirotinja"? Malo mi zvuči pogrdno. Drugo svima ostalima koji osuđujete što je žena uzela ono što je nekome višak!? Daj se svi saberite... Čuj ih, ne bi kopale po smeću a kupoprodaju rabljenu odjeću!? Ovoliku dozu moralizma može čovjek valjda samo tu pročitati. S obje strane, da se razumijemo. I just for the record: sve ovo iz pera osobe koja posjećuje reciklažna dvorišta na tjednoj bazi (i prije uvođenja Zg vrećica).
2023 10 03
Teehee, malkice si možda zabrijala... Ja ne osuđujem, bjeloglavi sup osuđuje... A, izraz "sirotinja" je toliko postao uvriježen u hrvateka, da je čak skoro i u trendu biti sirotinja. Postali smo zemlja u kojoj je glupo ako ne dobivaš neku socijalu.... i ne kopaš po kontejneru. Sjećam se kad sam jednom skoro dobila batina od lika koji mi je htio uzet flašu s vodom na atletskoj, đizs...
2023 10 03
Usporedba kopanja po smeću i kupoprodaje rabljene odjeće??? Molim? Nezz,kaže se da svatko po sebi sudi i polazi od sebe ali moja odjeća (vjerujem da i ničija druga jer osilim vas nitko to nije usporedio a sumnjam i da i bude)sigurno nije smeće.... ne vadim je iz kontejnera da bi ju prodala niti ju tamo kupim....tako da ta usporedba je za veliki OMG Odjeća na Krpicama (jer ja polazim od sebe) je pažena mažena,oprana , cista,u puno slucajeva i skroz nova i ne bi ju usporedilq sa.smecem ili odjecom iz kontejnera ili vrece sa ulice... a prodaje se iz xy razloga npr jer broj ne odgovara više nam ne treba i slično tako da 🙄🙄
2023 10 03
Mare, ne moraliziraj! Neki ljudi ostavljaju odjeću pored kontejnera da bi eventualno netko u potrebi uzeo istu. Ovi koji su ostavili su toliko bili šlampavi da ju nisu odvojili od smeća na dnu. Dakle tu mi nije ništa diskutabilno. Ono što jest je da se otvaračica teme zgraža nad onima koji ne odvajaju otpad, a ti i druge nad time što je žena uzela gotovo novu odjeću i razdvojila ju od ostatka otpada. OMG su za mene oba razmišljanja! Sjetila sam se slogana jedne firme za hitne intervencije koju sam viđala na njihovim vozilima: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/5bb615a87664efe77494c4e658a53710.jpg) Daj ti meni objasni razliku između nove krpe iz reciklaže koju uzmeš i one koju kupiš ovdje? Obje oprane, "čiste i mirisne, mažene i pažene". I da, u pravu si nisam kao ti, a kako tvrdiš i sve ostale osim mene jer odjeću doista ne mazim. Mazim si dijete i psa.
2023 10 03
Mislim da je bjeloglavisup smatrao da nije uredu ostaviti robu,a ispod toga baš neko smeće. Evo ne znam. Ja znam robu ostaviti Romima. Oni to redovito uzimaju. Ne bi im ostavila ispod te robe neki otpad. Možda je to bila stvar 🤔😊
2023 10 03
> teehee: > Mare, ne moraliziraj! > Neki ljudi ostavljaju odjeću pored kontejnera da bi eventualno netko u potrebi uzeo istu. Ovi koji su ostavili su toliko bili šlampavi da ju nisu odvojili od smeća na dnu. Dakle tu mi nije ništa diskutabilno. Ono što jest je da se otvaračica teme zgraža nad onima koji ne odvajaju otpad, a ti i druge nad time što je žena uzela gotovo novu odjeću i razdvojila ju od ostatka otpada. OMG su za mene oba razmišljanja! > Sjetila sam se slogana jedne firme za hitne intervencije koju sam viđala na njihovim vozilima: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/5bb615a87664efe77494c4e658a53710.jpg) > Daj ti meni objasni razliku između nove krpe iz reciklaže koju uzmeš i one koju kupiš ovdje? Obje oprane, "čiste i mirisne, mažene i pažene". I da, u pravu si nisam kao ti, a kako tvrdiš i sve ostale osim mene jer odjeću doista ne mazim. Mazim si dijete i psa. Ne pada mi na pamet objašnjavati se nikome a kamoli osobi koja sama ne slijedi svoj savjet/uputu nama svima da "se saberemo".. mozda da poslusate to sami i saberete se 🤔 Izrazila sam svoje mišljenje I ne nameće ga nikome,ne namjeravam se svađati a vi ako vam je do rasprava i svađa dajte to "otrestite" na nekome tko kod vas stvara takvu gorcinu koju ovdje prosipate Ne vrijeđam vas i lijepo vas molim kad sam se ja već sabrala (odmah sam vas poslusala)da to i vi učinite i ako ništa al bar mene ostavite na miru jer nisam.vas napadača niti mislim pa nemojte ni vi mene.Hvala i svako dobro vam želim
2023 10 03
Očito je svaka od nas ovo shvatila na svoj način, tj kak kome odgovara😁😁😁 Ja baš i nisam znatiželjna, ne zanima me kaj se nalazi u smeću... Dobro je dok se ne kopa po biootpadu i ljuti na nekog ko nije sve popapao.
2023 10 03
Nema problema, Mare. Apsolutno sam protiv bilo kakve vrste vrijeđanja i svađa. Šteta što mi nisi odgovorila o razlici nađene i kupljene rabljene odjeće kad se već toliko zgražaš nad onima koji koriste odjeću ostavljenu od drugih. OMG na svaku moju repliku i pretpostavke mojih djela ("svatko polazi od sebe" kao jedna od popularnijih floskula onih koji nemaju što za reći i slično) je itekako svađalački obojeno. Onak, kao da imaš neku gorčinu u sebi. @nitos, niti ja ne kopam niti mi pada na pamet kopati, ali ne osuđujem. That's my point!
2023 10 03
Ma bit će to sve u redu...riješit će se sve to što vas toliko muči pa ste toliko napeti (ne sabrani) ... ni jedan problem ne traje vječno ... Evo najiskrenije od srca vam želim da sve bude dobro i brzo prođe 🙃😉🙂
2023 10 03
1 2 3