Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Calivita - posao

Pozdrav, ima li tko iskustva što se tiče rada za ovu tvrtku? Riječ je o prodaji vitamina. Ti zaradiš ako učlaniš nekoga ili netko nešto kupi. Ali prvo ti moraš kupiti nešto za 55 eura. Isplati li se imalo? Hvala na odgovorima :)
2023 11 24
Pozdrav, nemam iskustva, ali sve ovo gdje se prvo nešto treba kupiti da bi se zarađivalo mi ne zvuči nimalo dobro. Da njima tako dobro ide, ne bi uvjetovali kupnju ,:)
2023 11 25
> Valentinee2: > Pozdrav, nemam iskustva, ali sve ovo gdje se prvo nešto treba kupiti da bi se zarađivalo mi ne zvuči nimalo dobro. Da njima tako dobro ide, ne bi uvjetovali kupnju ,:) Da, ni meni. Zbilja mi se ne daje toliko novca. Da znam da ih mogu vratiti zaradom, ne bi bio problem. Kao, treba vremena za to (objašnjava čovjek s kojim sam razgovarala), ali ako puno radiš, može se zaraditi. On je kaže ostavio posao, zarađuje od toga. Zaista sumnjam da se samo time bavio. Ugl, tražim si nekakav dodatni posao od kuće, ali sam zaista skeptična prema ovome.
2023 11 25
Isplati li se ovisi o tome imate li trziste za to sto prodajete te koliko ste vjesti u uvaljivanju upitnih proizvoda.
2023 11 26
> Desinićka: > Isplati li se ovisi o tome imate li trziste za to sto prodajete te koliko ste vjesti u uvaljivanju upitnih proizvoda. Radi se o vitaminima. Ne znam koliko to ljudi kupuju. Očito da bih morala pokušati, ne znam, još se moram odlučiti.
2023 11 26
Pozdrav, Calivita vam je tipičan primjer 1/1 MLM način poslovanja. Istinski enormno zarađuje jedino i isključivo vlasnik i još tri bliska mu suradnika, ostali svi "zaposlenici" služe samo za njihov lakši izvor prihoda. Nisam sad proučavala previše primjer Calivite osim otkad postoji i što točno "prodaju" i par crtica iz poslovanja (no ako vas zanima mogu više proučiti i i detaljnije vam objasniti) no MLM marketing mi je bio vrlo zanimljiv jedno vrijeme za proučavanje i koliko je ta psihologija moći uvjeravanja vrlo jaka. Odnosno što to konkretno znači za ekonomsko poslovanje i koliko je taj manipulativni pristup moćan i zašto opstaje na tržištu. Najcrnji scenariji su svakako gdje su ljudi na kraju morali dići kredite da bi vraćali novac koji nisu zaradili, te ostajali bez nekretnina, a sve isključivo zbog ugovora koje su potpisivali. No ako vi ipak želite probati, osobno bih dobro sve proučila i pročitala, gdje im je točno sjedište, što nude, čime se bave, tko im je predstavnik, kakve ugovore nude, koje su vaše obaveze prema njima, što točno morate raditi, koje je ciljano tržište, kako točno nudite proizvode krajnjim korisnicima, da li imaju otvorene tužbe i slično. Upoznajte se sa svim tim prvo malo, pa će vam sve biti jasnije.
2023 11 26
A što se tiče konkretno zarade, što je vjerojatno najzanimljiviji dio u cijelom tom poslovanju, odnosno što vas konkretno i najviše zanima, bi vam funkcioniralo otprilike ovako: Uložite tih 55€, iako mislim da to nije jedini ulog, mislim da je to samo početak. Vjerojatno će vas testirati i ispitivati oko vaših ambicija, pa vam to može biti možda i više, ali recimo neka je 2×55€ kao taj početak. Počinjete s radom u minusu. Radite mjesec dana, uspijete prodati npr 5 bočica vitamina po 20€, što iznosi 100€. Od tih 100€ vaš postotak (iako oni više vole govoriti o koeficijentima i bodovima) otprilike nekih 0,20% možda do 0,50% u najboljem slučaju, ali za početak nikad ne daju više. Pa evo neka je tako i 2,3 mjesec, pa i pola godine. Pa si sad izračunajte koliko bi ustvari trebali toga prodati da bi prvo povratili uloženo, a tek onda zarađivali. I još naravno je pitanje kakav je ugovor, da li vam kroz određeni period ako ne poraste prodaja smanje postotak ili ako jedan mjesec ne zaradite ništa, da li morate još vi plaćate penale, jer ne doprinosite unapređenju tvrtke, te da li ste ugovorno vezani uvijek kupovati barem jedan proizvod od njih i slično..... To vam je jedan jako dobro osmišljen projekt, u kojeg ako se ulazi treba vrlo dobro promisliti.
2023 11 26
https:// www.reddit.com/r/serbia/comments/ykgqs3/poslovna_prevara_novi_sad/ ima još hrpa toga ako malo potražite. Upravo tako kako vam je andrejama napisala,piramida u kojoj jedino oni na vrhu zarađuju. Još ako je i ono što prodajete pod upitnikom,razmislite si da li se želite upuštati u to. Pročitajte si malo o njima najprije,pa onda razmislite da li to stvarno želite.
2023 11 26
Iskreno, čim je rekao da moram nešto kupiti, odmah sam odustala. Htjela sam samo čuti neke savjete i iskustva. Tražim si neki posao sa strane, ne treba mi velika zarada niti mislim da se to može ne radeći ništa. Na njihov sam oglas naišla na legalnoj stranici gdje se nude poslovi. Po meni bi to trebalo zakonom zabraniti.
2023 11 26
A nažalost dokle god uredno plaćaju sva državna potraživanja i ne rade ništa ilegalno, jer realno svatko tko s njima surađuje sam pristaje na to, nije nitko prisiljen. E sad da li je fer ili nekorektno? Svakako nije fer i jest nekorektno, kada pričamo o subjektivnom doživljaju, jer se prvenstveno radi o iskorištavanju i manipulativnim igricama naspram osobe igrajući na kartu "obećanja" i osjećaja, te nuđenja pomoći i zdravlja (pritom mislim na proizvode i svakakve ohrabrujuće poruke koje dolaze u paketu s njima). S druge pak strane, ekonomski je totalno konkurentno, a očito i održivo, jer MLM postoji na tržištu već preko 40-ak godina. A tu nema mjesta subjektivnosti, radi se isključivo o novcu i koristi. Naravno, za onog tko je to osmislio.
2023 11 27
Da, ne rade ilegalno, slažem se. Ne mogu se zamisliti da uvaljujem proizvode. Na oglasu piše promocija vitamina, čisto me zanimalo što to točno uključuje. Ugl, ništa povoljno za mene. I da, očito je održivo, njima se isplati.
2023 11 27
> Antonija1234567: > Iskreno, čim je rekao da moram nešto kupiti, odmah sam odustala. Htjela sam samo čuti neke savjete i iskustva. Tražim si neki posao sa strane, ne treba mi velika zarada niti mislim da se to može ne radeći ništa. Na njihov sam oglas naišla na legalnoj stranici gdje se nude poslovi. Po meni bi to trebalo zakonom zabraniti. Što se tiče konkretno dodatnog posla, sve ovisi što vas točno zanima, koje su vam vještine, imate li neku posebnu/unikatnu vještinu, koliko ste vremena u mogućnosti izdvojiti, da li što nedostaje u vašoj okolini, da li imate kakve dodatne edukacije za nešto, da li imate neki hobi koji bi se mogao unovčiti i slično... A općenito na tržištu najatraktivnije je trenutno sve vezano za hranu, zdravlje, nekretnine i gotovo sve vrste usluga.
2023 11 27
U ovoj se vrsti posla nisam okušala. Što se tiče okoline, to bih morala istražiti. Što ljudi žele. Konkretno, ta Calivita prodaje vitamine. Kažem, morala bih istražiti kupuje li se ti kod mene u okruženju. Nekako imam osjećaj da ljudi to uzimaju, ne znam, možda griješim.
2023 11 27