Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Flora /

Ficus microcarpa (bonsai)- pomoć

Pozdrav djevojke! Nedavno sam dobila malu zanimljivu biljkicu - Ficus microcarpa. [slika:41ed2437-66ba-488f-91fa-89f425d6b369] Navodno neka podvrsta bonsaića... to sam dugo htjela, ali su dosta skupi i zahtjevaju puno pažnje. Zanima me, zahtjevaju li i ovi isto? Zanima me sve u vezi njih jer ne bi htjela da mi ''ugine'' [:hihot] [:tuzan] Dakle, ako se netko razumije u biljkice.... kako ga održavati, koliko puta zaljevati i kojom količinom, gdje ga držati, hoće li mu listići otpasti, treba li ga podrezivati i kako? itd.... Probala sam tražiti po internetu, ali je sve šturo objašnjeno... [:pospan] Zahvaljujem na svakoj pomoći [:kesi]
2013 10 17
Jooj ja ti ništa ne znam o sobnom bilju i sve mi krepa tako da si ja za uljepšavanje prostora tu i tamo kupim buket. Da, uglavnom, baš ti je prekrasna biljčica [:zaljubljen]
2013 10 17
hm, a da probaš pitat u nekom centru gdje prodaju baš biljke (oni vrtni centrovi itd)? tamo će ti znat sve objasnit. prije sam nešto gledala po netu i po forumima o bonsaiju i jako je skupo za održavat, ima ljudi koji brdo love troše na one nekakve posebne škarice za šišanje itd... [:tuzan] inače se ove osnovne informacije koje si pitala gore dobe na onom papiriću ili kartonu koji dođe skupa s biljkom (onak zapiknuto u teglicu).. i naravno, biljka je baš divna [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2013 10 17
Ja imam tu biljku. I to više njih. Ne vole da ih se previše zaljeva.. Naravno ne voli da im je prevruće.. neka normalna temperatura 20-22 stupnjeva :) I zaljevaj je odozdo. Znači digneš biljku i usipaš vodu :)
2013 10 17
jedno je drve u odličnom stanju., Zaljevam ga jednom mjesecno ja mislim, a drugo se potpuno osušilo. Mislim da mu klima nije odgovarala :S Ali eto.. sad se malo oporavlja :) Isto ga zaljevam rijetko kad.. jednom ili dva puta mjesečno.
2013 10 17
ja imam, kupila na bundek festu. :) par dana mu je bilo ok i onda su poceli listovi opadat.. :( a skuzila sam da mu je potrebno vise svjetlosti, preselila ga i sad mu je super, ima male zelene baby listice. :) ne daj mu puno vode i drzi ga na mjestu s puno svjetlosti. :)
2013 10 17
imam taj fikus par godina u kući mu nikako nije bilo dobro,lišće je počelo žutiti i opadati,izbacila [:hihot] sam ga vani i od tada je super,raste a kiša ga zalijeva [:smijesi] .
2013 10 17
Hvala cure [:smijesi] A kupljen je u Kauflandu, pa nije došao s uputstvima... rekla mi je jedna cura da bi mu lišće moglo otpasti jer dolazi jesen.... pa svima otpada lišće... ne znam šta da mislim o tome? [:sokiran] Na temperaturu će mi sada biti teško paziti jer je u sobi, a kroz cijelu kuću se loži.... pa je dosta toplo... Čula sam da ne vole previše da ih se seli... i naravno, stavila sam ga odmah do prozora.. Ako imate još kakvih savjeta, samo pišite [:smijesi]
2013 10 17
blabla4 i ja sam kupila na bundeku... tužna sam jer je skoro ostao gol.... svaki dan padne dosta listova... možda mu ne odgovara u mojoj kući! [:tuzan] Porobat ću sa ovim savjetima!
2013 10 17
Valentinica ne budi tuzna...jesen je [:smije] [:smije]
2013 10 17
Imam ja mikrića..treba mu dosta svjetla, ne voli propuh, ni toplinu radijatora/peći, i voli biti na jednom mjestu. Ja sam svog u početku selila par puta dok mu nisam našla mjesto u stanu koje mu odgovara. Opalo mu svo lišće nakon mjesec-dva..baš je jadno izgledao [:hihot] No ovo proljeće mu se krošnjica lijepo obnovila i sad je baš če-če [:zaljubljen] Zalijevam ga jednom tjedno direkt u zemlju.
2013 10 17
Wooow, i ja bi toooo [:place] [:place] Koliko košta otprilikeeeee? [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2013 10 17
Pojma nemaam.... javim ako saznam. I onda, stvarno će mu otpasti svo lišće? [:boji]
2013 10 17
baš sam čitala po netu o njima... sve što se treba znati više manje su cure napisale [:smijesi] daj slikicu molim teeee [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2013 10 17
Obožavam cvijeće...bojim se da ću ga morat likvidirat, a ne bi...premjestit ću ga i manje zalijevat...ali da se pohvalim na balkonu grmlje i borići cvjetaju! [:zaljubljen]
2013 10 17
1 2