Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Epiduralna da ili ne? Zasto da ,zasto ne?

Kopiram tekst sto je izjavila jedna zena u forumu : "Uzela sam epiduralnu i imala bezbolan porod. Uzet ću ju i opet. Posljedica nemam nikakvih, hodam-nisam ostala nepokretna i ne vidim ni jedan razlog zašto bih trpjela bol i s grčem se sjećala poroda. Naravno, svaka žena ima pravo odlučivati za sebe što joj paše, a što ne. Kad god spomenem da sam rodila pod epiduralnom, gledaju me kao da sam imala sreće što nisam ostala paralizirana. Negativno iskustvo nakon bezbolnog poroda imala je i čitateljica mama2zg koju je mjesec dana nakon poroda počela boljeti kralježnica te joj se kočio vrat. E sad da li se bez nje mogu istrpiti bolovi? Da li zaista mozes ostat paraliziran? Kako je to moguce? Da ili ne? Zasto da,zasto ne?
2015 02 18
Moja prijateljica je dobila,nije baš bila impresionirana..mislim poslije dok se sve "ohladilo",ja osobno i ne bih [:vrti]
2015 02 18
Ma ja isto ne bih. Bojim se ,to moras potpisat cula sam,na vlastitu odgovornost ide. [:boji]
2015 02 18
I kaj ak te doktor " sje**" sama si si kriva? Onda radije NE
2015 02 18
Nju je poslije bolilo,uz ovo sve,kičma ju je ubijala [:place]
2015 02 18
Ajoj uzas [:tuzan] [:boji]
2015 02 18
Ma najbolje prirodno,tko može birati [:zaljubljen]
2015 02 18
ja sam bila na epiduralnoj, nisam imala nikakvih posljedica. Dali su mi je nakon 8 sati otvaranja, ublažila mi bol. Na kraju na carskom zavrsila [:smije]
2015 02 18
Zas si isla na hitan carski? I jel istina da se za epiduralnu mora potpisat da ides na vlastitu odgovornost?
2015 02 18
Ne bih ju uzela. Rodila dva puta te i dalje mislim da ne bih uzela epiduralnu ako baš ne moram. Trudovi su prirodna stvar i sami po sebi potiču na jačinu i tijek tiskanja. Epiduralna to "guši" i tiska se praktički na silu. Epiduralna zvuči super, ali ima svoje nedostatke. Iznimni slučajevi kad ju je bolje možda uzeti su druga stvar...
2015 02 18
Dva poroda iza mene. Bez epiduralne. I da moram opet raďat, rekla bih ne. Ne samo radi mogucih komplikacija vec zato jer si ne mogu zamisliti tiskanje bez osjecaja za tiskanje tj. da mi netko govori kada tocno moram i koliko dugo tiskati. Bez imalo boli, neprirodno i meni osobno, to bi bio cudan osjecaj. Jednostavno si to ne mogu zamisliti. Boli se nikad nisam bojala, cak sam i inzistirala da raďam na zadak (prvo dijete) i sve je proslo super. Neke druge stvari oko poroda bi rado promijenila da mogu ali, to je vec druga tema. Sretno! [:smijesi]
2015 02 18
meni je bilo super tijekom i nakon epiduralne, ispovraćala sam se čim sam ju dobila, ali nakon toga čisti avion! međutim, ne smijete se previše smijati jer onda doktori misle da je sve okej pa vam ostane komad posteljice, a nakon toga i sepsa. [:vrti]
2015 02 18
Jel istina da se potpisuje epiduralna na vlastitu odgovornost? Jel nas doktor moze prisliliti na nju ili ne?
2015 02 18
ivancicaivic@ sad si me uplasila haha [:hihot] Kaj oni ne provjeravaju jel ostalo sta posteljice unutra?
2015 02 18
moraš se potpisat jer te žena puca u leđnu moždinu i može te paralizirati ako se imalo pomakneš. Primio me trud taman kad me piknula i zato sam se i ispovraćala, jako je teško podnijeti tu bol.
2015 02 18
1 2 3 4 5 ... 6