Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

nezaposlena trudnica - primanja nakon poroda..da ili ne ?!

Drage moje opet trebam vasu pomoc. Naime nezaposlena sam , trebam roditi svaki cas a na biro se nisam prijavljivala nakon zavrsetka radnog odnosa( jednostavno mi se nije dalo) Pa me zanima da li kad rodim ima pravo na ikakvu naknadu ili nista od toga ako nisam prijavljena. Ako neko ima slicno iskustvo da mi objasni. Hvala
2015 06 07
Zaposlene trudnice primaju prosjek plaće (ako su u radnom odnosu bar 9 mjeseci bez prekida prije poroda, ili 12 mjeseci sa prekidima). Nezaposlene trudnice sa ili bez prijave na biro, PRIMAJU 1663kn naknade prvih 12 mjeseci od rođenja djeteta. Da bis to dobila, kad se djete rodi, moras ici na mirovinsko sa djetetovim rodnim listom, potvrdom da si hrvatski drzavljanin, osobnom... + dobijes kad rodis JEDNOKRATNU pomoć od grada, u iznosu ovisnom o mjesti gdje se nalazis. Npr Zg daje oko 1500kn (za opremu za bebu,;) a Pula samo 500 [:boji]
2015 06 07
AnyMarie hvala ti puno :-) ja sam u Kastelima. Onda cu se jos raspitati oko toga pa kad se bebac rodi nadam se da cemo primati.jer steta mi je ne iakoristit ako mogu dobiti ! [:zaljubljen]
2015 06 07
Nase mjesto daje 7000kn za bebu [:zaljubljen]
2015 06 07
Osim jednokratne pomoći od grada u kojem živiš dobit ćeš i od HZZO novčanu potporu za novorođeno dijete i iznosi 2.328,20kn.
2015 06 07
Tako je, imas pravo na jednokratnu pomoc od hzzo-a u iznosu koji je marbil napisala i to se jako brzo dobije cim se dijete rodi i predas zahtjev (ja sam dobila kroz mjesec dana) i od grada u kojem zivis-svaki grad daje drugacije. Ja sam od svoje opcine dobila 4000 kn. I imas pravo na porodiljnu naknadu od 1663 kn u trajanju od 12 mjeseci plus 300 kn djecjeg doplatka do djetetove 18-te godine (djecji se isto odreduje po visini primanja, tipa da li muz radi, itd). Ovih 300 kn je max iznos. To sve ishodis kad se beba rodi. I imas svakako pravo. Nema to veze nikakve a biroom. Ja sam isto bila nezaposlena trudnica i to sam sve dobila.
2015 06 07
cure, nisam znala za ovo od HZZO, znaci dobije se i 1663kn od mirovinskog, i jednokratna pomoć od grada, i jos + to od HZZO-a?? super [:smijesi] a djecji doplatak primaju sve majke ili samo one koje su nezaposlene a imaju bar dvoje djece?
2015 06 07
Dječji doplatak primaš neovisno imas li jedno ili petero, radis ili ne radis, ali samo ako ti mjesecni dohodak po osobi ne prelazi cca 1600kn.
2015 06 07