Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Zivot......

Pozdrav, Za prvu ruku cu odma rec ocito, fake profil. Zasto? Zato sto me sram i jadna sam. Nemoj osudivat, ionako mi je dosta vec :/ Naime, stvarno trebam razgovor, trebam savjet, trebam poneko iskustvo.. Imam 21. godinu. Da mlada sam, da zivot je jos predamnom, da ima rjesenja. Ali problem je sto mislim da sam u depresiji, uopce ne vidim izlaz. Studiram, mrzim taj faks iz dna duse, ne mogu i ne zelim vise. Roditelji me uopce ne razumiju, samo me tjeraju ucit. Ne mogu rec da me vrijedaju, ali dobivam komentare tipa "bit ces seljanka u javnim radovima, po polju ces kopat, prat tude guzice"..and on and on.. Cijelo ljeto provedem doma, svake veceri iste misli u glavi.. Kak da ima kazem? Ubit ce i ovo malo samopostovanja sto imam! Btw: divni su oni ljudi, sve imam sto sam ikad trazila, ali ne znam zasto im je takav stav prema tome. Samo prema tome neeemaju trunke razumijevanja, bas imaju stav: ili faks ili "12 sati kopanja noktima usred polja". Pretjerujem, al kuzite me. U divnoj sam vezi i imam potporu, ali ne mogu ni njega vise teretit sa time.. Ja svaku vecer provedem placuci do nz koje doba jer znam sta cu sa zivotom. Ispit u utorak, a ja ne moooguu koliko mi se gadi i kolko me to psihicki ubija. Bojim se. Bojim se rec da ne zelim na faks vise. Bojim se sta ce mi rec, sta ce to bit doma onda.. Vec se vidim kak cu ic od vrata do vrata trazit posao po njihovom. Osjecam se izgubljeno, ne znam sta da radim, dode mi da nazovem neki nasumicni broj i vristim i placem nekom nepoznatom i ispricam sve. Nemam pojma kako cu progurat ovaj deveti mjesec. Ne vidim se nigdje, osjecam se sama i place mi se svake sekunde. Imam osjecaj da ce se to negdje odrazit nekom bolesti, a koliko mi se cini da je to OCD jer se uhvatim da mi je na umu da starlo moram nest radit, cistit, preslagivat samo da me vide u pokretu. Jer ako sjednem... "Jel nemas ti sta za ucit?". Konstantno mi stoji na umu kak moram..nest. Nisam opustena. Tuzna sam [:place] ocajna.
2015 08 30
djeluje kao da tvojim roditeljima treba pomoć, prije svega [:smijesi] uglavnom, probaj razgovarat s njima, prije toga dovedi sebe u red da uopće možeš razgovarat s njima, DIŠI, neutraliziraj interne tenzije, nije kraj svijeta..
2015 08 30
A da padneš godinu i uzmeš pauzu,nije to smak svijeta...pa probaj upisati nešto drugo za to vrijeme dok pauziraš...
2015 08 30
Da krivo... Ne znam sta cu*
2015 08 30
Ne savjetujem ovo...ali evo primjera...moja kolegica je studirala nešto što ne voli i izdurala cijelu godinu predavanja i dočekala 6.mj. i otišla na prijemni na drugi faks...upisala što voli,ispisala se s onoga kojeg mrzi i nastavila studirati bez da je rekla svojima,saznali su tek duboko pred Božić da je na drugom faksu...i to kad je već položila nekoliko ispita na njemu... [:hihot]
2015 08 30
ne bih se složila da trenutno treba išta upisivat po cijenu živaca, treba prvo riješit odnos sa roditeljima i sabrat sebe.. neće knjiga pobjeć
2015 08 30
Pala sam vec i na ponavljackoj sam.. Tek sad gubim volju
2015 08 30
osudjivanje roditelja ili tebe u ovoj situaciji nece nicemu koristiti, ne vidim ni najmanju potrebu za time...prije svega, sto mislis o tome da porazgovaras s doktoricom o tome koja bi te mogla savjetovati za daljnji razgovor s psihologom/psihijatrom ili osobom koja bi te bolje mogla saslusati i pomoci? ne bih rekla da imas ocd, samo da si u kriticnom razdoblju gdje bi ti mozda samo par razgovora s nekim strucnijim moglo pomoci, usmjeriti da se barem lakse nosis sa svime i osjecas malo bolje
2015 08 30
Isskreno, svaka cast curi, al ne mogu ja to [:znoji]
2015 08 30
Zašto odmah nisi krenula nešto drugo nakon pada,zašto si po cijenu živaca išla njima udovoljavati...ako te financiraju vjerujem kako ti je užasno jer te opsjedaju financijama i uloženim u tebe...ali nema smisla ubiti sebe zbog njihovih frustracija...slažems e annimae8 kako trebaš prvo dobro razmisliti što želiš i uzeti pauzu od ovoga što te koči...
2015 08 30
imala sam i sama, a znam i druge ljude koji su u pocetnim godinama faksa imali krize da im se ne studira ni to niti ista drugo. za odluku o prestanku ili promjeni studija ipak probaj duze razmisliti i prije svega kada ti se emocionalno stanje malo stabilizira
2015 08 30
Draga,zapamti...dokle god si zdrava sretna si.. Nemoj se zamarat stvarima koje nisu kljucne..koje mozes u potpunosti preko noci promjeniti,, najvaznije je da si zdrava,da imas osobe koje volis i koje te vole... Pokusaj razgovarati sa svojim roditeljima,objasni im kako se osjecas..da se ne osjecas ugodno jer smatras da vrse preveliki pritisak...iako roditelji ti zele dobro,moguce da nisu svijesni da te svojim planovima za tvoju buducnost jako guse.. Zelim ti sve najbolje u zivotu :D Zelim ti da se bavis onim sto zaista zelis i da budes sretna :)
2015 08 30
Probaj naći faks koji te zanima ... ovo je svejedno samo gubljenje vremena. Nađi neku alternativu [:smijesi] SRETNO [:poljubac]
2015 08 30
Ako ne možeš razgovarati sa svojima,definitivno trebaš potražiti pomoć...ako nemaš prijateljice postoji mogućnost da potražiš psihologa jer oni s razlogom postoje...ne znam kakav ti je stav roditelja na moguć ponovni pad na faksu,zanima me bi li te tjerali da opet studiraš to isto i nakon drugoga pada ili bi dozvolili da pokušaš upisati nešto drugo...
2015 08 30
Vidiš me ja frendica je napravila izvanrednu stvar. Zaposlila se, ispisala iz fakulteta i sad živi i radi sama. A ja sam s druge strane morala odustati od studija jer nisam imala para. Pa ti vidi, trava je uvijek kod susjeda zelenija. Poanta ovog posta je, ako ti se ne da studirati, zaposli se, odseli od staraca i kvit. Naravno da to nije jednostavno ali ja ne vidim da bi išta drugo mogla. Sretno!
2015 08 30
1 2 3