Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Produljenje roka trajanja rabljenog psa

Prije tri mjeseca sam udomila azilskog psa. No ja se ne razumijem baš nimalo u pse (prvotno je trebala ostati samo kratko kod mene), te iako zasad sve štima, plašim se zdravstvenih tegoba kad naiđu[:znoji] . Kao dijete smo imali pse no vrrrlo kratko, jer su ih susjedi otrovali pa me plaši pomisao da će i ova možda brzo "otići" od nečega (ovu ne mogu otrovati jer je non stop samnom u stanu [:jezik] ) Ali krhko je zdravlje a ona sama ne može reći što joj je.... [:vrti] KAKO OČUVATI ZDRAVE ZUBE? Vidim da ima dosta kamenca na zubima već sada. A čujem da psima u starosti u pravilu "odlaze" zubi. Ovu moju jaaako veseli glabanje različitih stvari, a ako ostane jednog dana bez zubiju- to će postati nemoguće. Jel istina da konzerve oštećuju zube?... [:tuzan] DODACI PREHRANI- vidjela sam da je neka cura tu na krpama spomenula da je davala vitamine svojoj mački, b kompleks i još nešto [:sokiran] . Nisam imala pojma da se to može??! Što bi za pse bilo dobro davati(ako uopće išta??) Općenito, KAKVE ZDRAVSTVENE MJERE OPREZA TREBA PODUZIMATI..? Stalno gledam jel ima odstupanja u apetitu, žeđi, piško-kakanju, ali to je sve samo za uočiti kad je nešto već pošlo po zlu... [:place] Što je sa onom nekom pastom protiv parazita? Jel se to ima za kupiti, ili to samo vet daje? Koliko često? Čula sam da se to daje iz čista mira? Al kako to uopće može pobrati kad joj isključivo ja dajem hranu? [:ljut] Ukratko, Krpičarke.....Kako raditi da mi što duže ostane živa?! [:tuzan] [:znoji]
2014 12 22
Ma nemoj strahovat toliko, uživaj u njemu,Ja sam čula da je suha hrana najbolja zbog zubi da se kamenac manje lovi.Odi veterinaru da ti pesu pregleda i oni će ti dati sve savjete,tako ćeš biti mirnija a pesonja će dobiti sve što mu treba [:smijesi]
2014 12 22
[:smijesi] Ne brini uzivaj da je nesto odmah bi skuzila,za zube imas kupiti denta sticks to on voli zvakati a ims miris kao pasta za zube,ima u centrima,za parazite 1 tableta kosta oko 5kn u veterinarskoj i dajes svako 15 dana po jednu ako tezi vise od 5kg,ako je manje pola,za buhe i nametnike ampula namaze se ns kozu kosta oko 40 dana,i cijepiti ga samo to ne mozes sama!:)))
2014 12 22
Topla preporuka je da ipak odvedeš psa na nekakav preeliminarni pregled da ga vet kompletno pregleda. U sklopu pregleda će joj dati tablete za nametnike ukoliko je potrebno ili ako ti baš inzistiraš na njima. Moji pesi to dobe jednom godišnje. Njega možeš pitati sve što te zanima. Ali osnovno nam nisi rekla, koliko je pesica stara?
2014 12 22
Ja imam i brinem o macama i ja sam mački davala b komplekst, sad je trenutno na antibbiotiku, također ljudskom klavocinu....uglavnom, ne brini toliko :) Tebe isto kada nešto boli ili ti nije dobro, drugi to vide...ne jedeš, ležiš...tako će i on i shvatit ćeš (u 99% slučajeva) NA VRIJEME da nešto ne štima...mačak kojeg ja imam trenutno na brizi je ddosta star i nema večinu zuba, ali NORMALNO jede sve pa i suhu hranu, samo je malo više zaslini jer hvat jezikom a ne zubima... Buhe i gliste ti možeš donijeti na cipelama (ne dolaze iz hrane), uostalom kao i sve bakterije i viruse...zato se čisto iz prevencije daju tablete i ampule, jer im ne šetete a ti si mirna...ampula je najbolja po meni stronghold, jer je i za unutarnje i za vanjske parazite (treba ti veterinarski recept da moeš kupiti u recimo pet centrima, ili kupiš kod veterinara...ide po kilaži mačke, psa...i samo ju istisneš na vrat životinje da i nemože polizati) Cijepljenje, mislim da se psi po zakonu moraju na bjesnoću, ali dobro je i cijepiti protiv zaraznih bolesti, koje također ti možeš donjeti izvana,a neke znaju biti jako opasne po život životinja (panleukopenija za mačke i parvo virus mislim da je za pse-progooglaj)... Kao što su cure rekle, najbolje da odeš veterinaru na pregled i sa njim se posavjetuješ...životinjama se mogu davati vitamini i razne vitaminske paste za poboljšanje imuniteta i općenito zdravlja...al NIKAKO NE NA SVOJU RUKU...i stvarno NE BRINI toliko, uživaj u peseku, znat ćeš ako nešto nije ok :)
2014 12 22
Al stvarno mi ne bi bilo svejedno da bude boležljiva mojom krivnjom jer sam ja tako mutava u ogledu psećih potreba. [:ljut] Oho, ampule se nisam ni sjetila! Hvala! Dentastix sam čula otprije da je dobar, pojela je dvije vrećice toga već, sviđa joj se (super!) Onda bih mogla i nastaviti s tim ako je kao pasta za zube... Ne znam točno koliko je stara jer je ulični pas bila dok je nisu pokupile žene iz azila, ali reklo bi se negdje 3-4 godine po zubima i tijelu. [:smijesi]
2014 12 22
Jooj, pa ona uopće ni nije toliko stara...i nemože biti baš boležljiva tvojom krivnjom, životinje (uostalom kao i ljudi) ako nešto ne štima najćešče ODBIJAJU (u potpunosti) hranu...
2014 12 22
Odi kod veta, on će poprilično točno procijeniti koliko ima godina. Ovo što se tebi čini 3-4 lako može biti 8-9. Sa njim se posavjetuj o eventualnim dodacima prehrani, a sama možeš staviti nešto protiv buha i krpelja, uostalom to moraš staviti jer vidim da si u području sa podosta krpelja. Ja više preferiram ogrlice i to ne one biljne iz supermarketa (poprilično jeftine) već ih uzmem u veterinarskoj apoteci ili Pet centru. One jesu osjetno skuplje od ampula ali rok trajanja im je nekoliko mjeseci.
2014 12 22
Kako to da u azilu nisu imali nekakav pregled pa da znaš u kakvom stanju uzimaš psa? [:sokiran] Barem po pitanju starosti.
2014 12 22
Vidim da su ti curke vec vise manje sve napisale, ali da se malo nadovezem.. :) Preporucam kvalitetniju hranu ( ne mora biti od najskuplje, ako mozes naci Happydog ili slicno, ti kroketi su dosta kvalitetni a cijena dovoljno pristupacna - moji to jedu, vreca od 15kg je oko 270-280 kn a traje cijeli mjesec za dva veca psa). Ugl, gledaj da je postotak mesa sto veci, a sto manje raznoraznih zitarica. Ako pas jede suhu hranu, obavezno voda dostupna cijeli dan. Za ciste zube nema boljeg od kosti! Prave velike kosti koje ces naci u mesnici, malo prokuhati i to je to. Dentastix su okej, ali ne vise od jednog na dan, a i svaki dan je previse - znaju ponekad izazvati probavne smetnje ( proljev! ;). Ciscenje od unutarnjih parazita 3-4 puta godisnje - nema veze sto je pas u kuci, u svakoj setnji postoji rizik da nesto vani pokupi, ili da ti doneses doma na cipelama. Isto vrijedi i za buhe u krpelje - ampule preventivno, zimi kad nije sezona za vanjske nametnike, mozes koji mjesec i preskociti ampulu bez brige. Ne zaboravi na obavezno cijepljenje protiv bjesnoce jednom godisnje. Pretpostavljam da je pas cipiran i da imas knjizicu? Cijepljen protiv zaraznih bolesti? Ako ne, onda obaviti i to. Svakako kao sto druge cure pisu, jedan posjet veterinaru na opci pregled nece skoditi. I bez panike, sve ce biti u redu! ;)
2014 12 22
Naslov ove teme mi zvuči totalno bolesno i trebala sam par puta pročitati da vidim da li ja to dobro vidim... [:ljut] [:ljut] Pas NIJE ROBA da bi mogao biti rabljen, a po načinu kako si postavila temu zaključujem da ti uopće nisi za životinje i da bi bilo najbolje da mu pronađeš novog vlasnika. Životinje nisu za bilo koga, osjećaju energiju ljudi i najbolje što možeš napraviti je ulagati svoju pozitivnu energiju i ljubav u ljubimca, davati mu najbolju hranu i što više se baviti s njim, voditi u šetnju itd. Sama činjenica što tražiš savjete na forumu po pitanju zdravlja drugog živog bića je meni užasna [:tuzan], umjesto da se obratiš veterinarima i potražiš stručnu pomoć za svog ljubimca.
2014 12 22
AndreMalnar, ne znam što si ti pročitala, ali cjelokupni moj post je bio posvećen traženju savjeta o tome kako što BOLJE skrbiti za psa. [:sokiran] Nemam pojma što odgovoriti na tvoj biser. [:hihot] A ako ti je užasno to što tražim savjete jer nisam rođena sa znanjima ili koristim smiješne naslove iz zafrkancije, zaobiđi molim te i trolaj drugdje. Bok. [:jezik] Kristina321 - pa moguće da sam upravo tvoju temu onda pročitala, o davanju b kompleksa macanu bez zuba. [:hihot] [:smije] supermamica - ma idem kod veta. [:vrti] Skužila sam nakraju da zapravo pse treba čipirati i onda kad odem kod veta, ima da je/ga propitam sve živo i neživo, pa neka zaradi plaću. [:hihot] [:hihot] Ići ću u Neru, čula sam dobre stvari o njima. Valjda će opravdati. harpo31 - Iz azila su rekli da su je netom očistili od parazita i namazali nečim protiv buba, ali to je bilo tad kad sam je dobila, a pretpostavljam da ne vrijedi zauvijek. [:smijesi] Zato i pitah što i kako. [:smijesi] Nisam dobila nikakve upute osim koji brand hrane voli. [:pospan] I da ću se "snaći već". [:place] Pitail su jesam ikad prije imala pse, rekla sam da jesam al mislim da nisu shvatili da sam tad em imala 9 godina em da psi nisu dugo bili sa nama zbog kretena od susjeda koji su trovali. [:znoji] MajaLynx - puno hvala na iscrpnom objašnjenju, mislim da je najpametnije da je prije bilo čega ipak odvedem vetu zapravo, to je nekako start. Mora se čipirati i pregledati, bolje da to napravi stručna osoba nego da ja gatam jel sve ok ili možda nije, napraviti tu knjižicu (wow [:sokiran] ), najbolje da s tim počnem. Onda krećem u nabavku tih ampula i sličnih stvarčica. A dentastix cu joj malko prorijediti za svaku sigurnost. [:sokiran]
2014 12 22
Ne znam, ona je vedra i vesela psina, ali u posljednje vrijeme su se zaredale tolike smrti ljubimaca oko mene da sam shvatila da sam se ulijenila i da zapravo ništa konkretno nisam poduzela [:place] sa njom da je sačuvam da tako i ostane nego sve ide strujom "joj kak se proljepšala i kako joj je sad bolje nego na ulici i fino se zbuckala i vesela je, oličenje zdravog psa", ali nikad se ne zna što može poći po zlu i treba ipak prevenirati i poduzimati stvari konkretno a ne tek kad se razboli, jel. [:znoji] [:znoji] Al sad ću to po pravilima srediti, da nema više tih "lako ćemo" i "pa ni ne treba joj zasad" gluposti. [:vrti] Puno vam hvala svima. [:smijesi]
2014 12 22
S obzirom da nije star pas, mogu preporučiti samo kvalitetnu prehranu i dobrog veterinara s kojim se može konzultirati. Preporučam da odvedete psa na skidanje kamenca kod veterinara. Bez panike, kad se "upoznate" bolje s psom, znat ćete kad nešto nije u redu [:smijesi]
2014 12 22
Što se tiče dodataka prehrani, osobno mislim da nema potrebe. Ja sam počela svojoj kujici davati neurobion, b kompleks u 14 godini tek. Pravilna prehrana je puno bitnija
2014 12 22
1 2