Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Bolesti /

Samo skreneš...

... i u Vrapču si. [:smije] Ajmo sad probat bit ozbiljni. :) Za početak, zanima me što znate o psihotičnim poremećajima, konkretno, što znate o shizofreniji? Kako doživljavate ljude s tobom bolesti, poznate li nekog takvog? Imate li predrasude, kakve? Dalje, jel itko od vas čuo za granični poremećaj osobnosti? Što mislite, što je to? Mislim da su ljudi puni predrasuda, a zapravo, nemaju pojma o tim bolestima i psihičkim bolestima općenito... Ajde, ako nije problem kome se da da odgovori na ovih par pitanja, pa ću ja poslije još nešto napisati. Fala! [:zaljubljen]
2015 01 29
Ja nemam predrasuda, znam jednu osobu sa prvom dg i sve pet. Drugo ne znam [:tuzan]
2015 01 29
I da, mislim da ima puno predrasuda i malo znanja o tome
2015 01 29
očituje me se manično depresivnim epizodama ... variranje u ponašanju iluzie i halucinacije... te sam struke i iskreno nemam predrasude prema ljudima.. jer na kakve sma sve životne siutacije naišla uvjek se zapitam što bi s menom bilo da se nađem u sličnom....
2015 01 29
Ja se nekako bojim bit u bljzini ljudi koji imaju neke psihicke probleme.....nisu to predrasude, vise se bojim nekakvog fizickog nasrtaja s njihove strane (mozebitnog)...najcesce im se ne pruza adekvatna pomoc i mene plase
2015 01 29
Ja sam nekad šizofrenična, ali sve u granicama normalnog donekle [:smije] .... šalu na stranu, ja znam jednu žensku osobu koja ima česte šizofrenične napadaje, neke teške psihičke smetnje ( nisam ja [:smije] šala ) ... ugl ... kad ju još nisu smjestili u ustanovu, radila je čudne stvari, pomicala je namještaj po kući, hodala je po susjedstvu i tražila neke svete slike, nama je iz zida skinula raspelo i još neke slike i cijelo vrijeme je govorila da je ona Marija od Isusa majka, mi smo se prestravili [:znoji] nekak ju je mama izvela iz kuće... znala je dolaziti s onim velkim mesarskim nožem, i išla od kuće do kuće, mi smo joj uvjek bili zadnji ( a neznam kak nuikad niko nije prije reagiral ), no sve u svemu pitanje joj je bilo kolko se sječam, dal se smije ubiti kod nas, da joj je tu baš lijepo. Neznam...nakon tih nekih situacija su ju smjestili u ustanovu u Njemačku, jer tu kod nas nisu mogli s njom vladati, prošlo je več 7 godina i još je uvjek u istom stanju... ko bi znao kaj joj se dešavalo, i dali je uopšte dobivala adekvatnu pomoć?! [:znoji] [:sokiran]
2015 01 29
Baš sam čekala takav odgovor tinkipinki. Totalno je krivo razmišljanje da su shizofreničari ubojice, silovatelji i slično... Evo, bit ću iskrena, imam obje dijagnoze gore navedene i nisam nasilna, nimalo... Eventualno prema sebi, ali prema nikome drugome... Osim što imam paranoidnu shizu i borderline (granični poremećaj osobnosti) ja sam skroz normalna. [:smije]
2015 01 29
No sve u svemu, ja nemam predrasude prema takvim ljudima, ali zvanično te hvata neki strah i jeza da ti nešto u afektu ne naprave, jer zapravo nisu ni svijesni. Meni je tog žao, i uvjek me zanimalo od kud to dolazi! [:tuzan]
2015 01 29
Damira kaj ti veliš? Curka koju ja znam je imala užasnih problema, sad je na terapiji i sve štima koliko može naravno. Ne radi, ali kako je bilo prije sad je mrak. Prije je govorila i mislila da papa priča s isusom doslovno, ono sad i ovdje..A šta će, bolest je to ko i svaka druga, kao tlak ili šećer, ali ljudi to ne kuže. A u biti ti ljudi su jako jako dragi i topli i dobronamjerni ali samo neshvaćeni. Ima i jedan u ulici tip, ne znam što je njemu, ali kad ide stalno nešpto broji i mora dirkat određen broj puta zidić, pa cupka i tako..
2015 01 29
Nisam ja ni rekla da te bolesti imaju veze jedne s drugim, samo me zanimalo jer su mi dijagnosticirane obe. Liječim se 7 godina već i relativno sam stabilno... Osobe s tim dijagnozama mogu živjeti poprilično normalno ako piju adekvatnu terapiju.
2015 01 29
E dok ja natipkam, drugi već šest puta natipkaju---
2015 01 29
Ajd brate ne sekiraj Damira, svatko ima nešto, ti shizu netko nešto drugo, uvijek te dokači
2015 01 29
Kada si to primjetila i kako je doslo do toga da si morala na dijagnozu? Kako se to tocno ocituje kod tebe? (sorry na puno pitanja, al taman pisem pitanja za psihologiju na tu temu pa bi mi iskustvo dobro doslo [:smijesi] )
2015 01 29
Majo, takve psihozice su klasika, rekla bih. Ja sam isto jedno 2 tjedna brijala da sam Isus, da ljudi po cesti hodaju jer ja tako upravljam njima, da auti stanu na zebri jer sam ih ja zaustavila i slične stvari... Poslije su me pospremili u Vrapče i bilo je skoz oke... Bila sam i direktorica Konzuma... Fascinantno je koliko mozak može iskrivit percepciju...
2015 01 29
Aha, i ti si sada svega toga svijesna, jer pretpostavljam da tada nisi bila. To je jedan oblik shizofrenije, ima jos par koliko sam saznala. Glavu gore, dobro si ti nama cim si svjesna i mozes pricati o tome [:smijesi] [:zaljubljen]
2015 01 29
1 2 3