Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Proslave /

Svadba /

Dozvola za krizmanu kumu - POMOĆ!

Ovako cure lijep pozdrav svakoj, imam jedno pitanje. Pozvana sam da budem krizmana kuma, caka je u tome što nisam crkveno vjenčana (ostale sakramente imam) moj župnik to ne zna pa je na potvrdi da mogu biti kuma napisao da sam ''općenito'' nevjenčana, a župnik župe di mi se (nadam se buduće) kumče krizma inzistira da kumovi imaju sve sakramente. sad mene zanima pa nije vrag da će zvat matični ured da provjeri???? ima li koja od cura slično iskustvo ili u najmanju ruku da je čula za takvo nešto da mala ne izvisi tjedan dana prije krizme bez kume [:vrti] [:boji]
2015 03 26
Ma kakve su to gluposti. Moja teta je isto crkveno nevjenčana pa je meni bila kuma. Ne vidim zašto ti radi problem. Uostalom kakve veze ima di si vjenčana to je krizma.
2015 03 26
To ovisi od svećenika do svećenika,nije svugdje isto,najbolje da se raspitaš kakav je taj di ćeš biti kuma....
2015 03 26
Meni vise smeta kad na krizmu cure dodju odjevene kod da plesu u striptiz klubu, nego da je kuma crkveno nevjenčana XD
2015 03 26
ako si vjenčana moraš biti u crkvi da bih mogla biti kuma... isto tako ako živiš s dečkom ne vjenčana i to svećenik sazna nećeš moći biti kuma... znam jer mi je prijateljica u takvoj situaciji bila ... ne vrijedi lagati, to ti je još veći grijeh biti kuma a slagati da nisi vjenčana kod matičara...
2015 03 26
Koliko znam,ne trebate se bojati sto se tice vjencanja,jer to se ne trazi
2015 03 26
Ne moraš biti vjenčan u crkvi da bi bila kuma,znam masu ljudi koji nisu vjenčani u crkvi,koji su rastavljeni I kumovi su krsni,vjenčani,krizmani,,,tako da ovisi od popa
2015 03 26
...ma koje gluposti... [:vrti]
2015 03 26
Hhahah ti ne možeš biti kuma, ali zato pola njih smije imati nezakonitu djecu po selima - fascinantno! [:pospan] [:pospan] [:pospan]
2015 03 26
ma o svećeniku sam čula i dobre i loše strane, nadam se da ću se, iskreno rečeno provući, valjda ne preispituju i idu provjeravati potvrde date od župnika??
2015 03 26
a crkveno vjenčana nisam ( a htjela sam biti). mm bi trebao biti pravoslavac po svojim roditeljima, međutim ateist je i kad je to župnik čuo rekao mi je: onda odite kod onih njegovih (misleći na pravoslavnu crkvu) i tada sam vidjela da nemam sta traziti, a sigurno mi nebi dao dozvolu za ženidbu u drugoj župi da sam išla pitat drugog svećenika
2015 03 26
ma znam da neki svećenici to ne traže ali ovaj iz te župe di će se mala krizmati traži, piše mi da sam nevjenčana, mene je strah da on ne bi zvao matični ured i provjeravao da li sam ja stvarno nevjenčana
2015 03 26
Onda reci istinu. Iako po meni nema smisla da to traži... Al radi sebe i male,... Mislim da ćeš sama donijeti najbolju odluku. Sretno :)
2015 03 26
Sad da vam kazem svoje iskustvo. Dodem ja po tu potvrdu i on vidi da imam sve sakramente. I onda pitanje: Vi ste udana? Ne, nisam jos? Ali zivite u braku? Ja: kako??? On: Zivite u braku? Ja: D, ja u braku vi u siromaštvu. Potvrdu u ruke i doma.
2015 03 26
Ovo za nezakonitu djecu nije bas lijep komentar [:vrti] Zapita sr covjek [:tuzan] [:vrti]
2015 03 26
1 2 3