Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Gramatika?

Mene zapravo najviše nervira kada nekome ukažete na grešku, a onda vam se vrati onako "Ma, šta ti mene imaš ispravljati, ja sam stariji/a od tebe!" ili, još gore, "Ja sam te-i-te struke i ja to ne moram znati!". Primjećujem da dosta ljudi ne zna ispred kojih veznika je potrebno staviti zareze, tako da ih ima i ispred te, i ispred pa, itd. Da ne spominjemo, naravno, izuzetke od pravila gdje se ipak stavljaju zarezi. A tek pisanje sa spojnicom - to je tek prava noćna mora! Stvar je u tome da i budući prof. hrvatskog jezika, oni koji se za to školuju, dosta stvari ne znaju i meni je to užasno! Primjerice, moja učiteljica u osnovnoj školi nije znala je li jutro imenica ili priložna oznaka. Tako da djeca nisu sama kriva ako ne znaju, velik je tu utjecaj roditelja i okoline.
2015 03 28
Sto se tice pisanja sa spojnicom,moram to komentirati. Skuzio sam da se cesto dogodi da neke osobe ne razumiju poantu kada napisem malo slozeniju recenicu i onda na taj nacin moram istaknuti i naglasiti sto sam htio reci. Jedino tako me skuze (vecinom) pa je preslo u naviku [:jezik]
2015 03 28
1 2 ... 4 5 6
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj

Nema naknade za prodaju.

100% zaštita kupca.

Više informacija