Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Gramatika?

Hlaće, hoču, mjenjati..mogu tako nabrajati do sutra.. [:frustriran]
2015 03 27
Iz srednje mi to i ostalo. Profesor je bio alergičan na to "Ja" pa nastojim izbjegavati. [:smije] [slika:da35188c-d5ac-43cd-ad4a-5d9f340e1661] je obvezan na forumu. [:smije]
2015 03 27
mene nekako 'neznam, nevjerujem, nevidim' ........... [:place]
2015 03 27
ili kupila sam ovo U zare, to mi je nešt najgore moguće
2015 03 27
Baš mi je drago vidjeti da ima onih koji primjećuju te gramatičke i pravopisne nepravilnosti i kojima to smeta! Mi Hrvati slabo držimo do svog jezika, nećete sigurno naći toliki broj napr. Francuza koji ne znaju sastaviti kraći tekst na materinjem jeziku! To je baš žalosno, nama sve što je tuđe, to je i bolje! [:tuzan]
2015 03 27
Mike, današnja mladež je nepismena, nažalost.. [:vrti]
2015 03 27
@comestai - obično profesori budu alergični na to jer ne zvuči lijepo kada pišeš nešto i svaka rečnica počinje tako, pa potiču djecu da prošire vokabular i razmisljaju kako se izrazavaju.
2015 03 27
Eto, kažem opet, svjesna sam da mogu napredovati pa mi ne smeta kad me netko ispravi. Čovjek se razvija samo ako uči nešto novo. [:zaljubljen]
2015 03 27
da, strašno su nepismeni, u vrijeme kada je internet dostupan baš svakome. Sada ako nešto nisi siguran, googlaš, a kad smo mi bili klinci, uzmi rječnik pa listaj ako ne znaš kako se izraziti. Svima je sve dostupno a ljudi umjesto da internet koriste da se obrazuju, vise po fejsu i naslikavaju se i ne znam ni ja što sve danasnja mladež (i ne samo mladi) radi da bi ubila vrijeme. Ne daj bože malo uložiti u sebe i obrazovati se. najbolje skakati na one koji ti ukazu da se nešto ne piše ili ne kaže tako. Taj je odmah umišljen, arogantan, bezobrazan, površan..
2015 03 27
Desi mi se da ne mogu napišem zajedno u poruci ako zurim ili ako totalno isključim mozak, ali na forumu i općenito javno izbjegavam raditi takve greške. I drugima toleriram takve sitnice, dogadja se.
2015 03 27
Njima treba biti neugodno, a ne onima koji njeguju svoj jezik.
2015 03 27
Cinjenica je da su ljudi lijeni..
2015 03 27
meni jedino ne ulazi u glavu kako netko ne nauči nakon što mu ljudi 50 puta ponove nešto.. mislim, i ja sam griješila, svi smo [:sokiran] kad ti netko više puta nešto kaže da ne ide tako, pa vald ti uđe u glavu [:hihot]
2015 03 27
Meni je najgore kad ljudi misle da je upotreba engleskih riječi kul (haha, evo i mene sad), ali na način da ih konjugiraju ili sklanjaju kao da su hrvatske riječi. Svaki put kad u mailu dobijem ''fičeriraj ovo'' ili ''apdejtaj ono'', ''aploudaj ono'' uvijek jedan dio mene umre...
2015 03 27
profesori stvarno sto puta ponove neke stvari, pišu se diktati, zadaćnice, odgovaraš hrvatski i profesor ocjenjuje izrazavanje i potiče na to da rečenice i odgovori na pitanje imaju početak, smisao i kraj. Svatko tko nema disleksiju ili nekakav poremećaj mora moći pisati i izrazavati se kao svi ostali pismeni ljudi. djeca/ljudi kao da namjerno odbijaju biti pismeni jer danas su valjda vaznije neke druge stvari. nije cool biti pametan. a i kako će biti kad su djeci uzori kim kardashian i ostale droce za koje vjerujem da su također totalno nepismene i neuke.
2015 03 27