Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Gramatika?

Ovo "unjeli" je još mila majka. Kad vidim ovo "da li" sijede mi se pojave [:vrti]
2015 03 27
meni se nekad omakne "da li" ali rijetko na početku rečenice, odnosno kao pitanje. Češće u nekoj šali ili kad mi se ne da pisati normalno [:jezik] Trudim se da to bude rijetkost [:jezik]
2015 03 27
Auu, i ja mrzim "da li". Nikada to ne izgovaram niti pišem jer mi ne dolazi prirodno. Još gore "dal". Ne volim kada netko "sipa" vodu, nije pijesak da sipaš... Helihopter, skalper, stojati, troduplo..... Već je netko napisao ono "u Zare", "u Konzuma" - to mi je nekako iritantno. Znam da se tako kaže tamo doli, ali ne sviđa mi se nikako. Kad smo kod tih "doli", ne volim ni "provati". Dugo sam mislila da se to slučajno dogodi jer su b i v blizu, ali onda sam skužila da samo Dalmatinke pišu tako. Naravno, na forumu nekad pišem "kaj" (nisam još karlovačke riječi počela ubacivati [:smije] ), ali i dalje sam razumljiva i rečenice mi imaju smisla. Valjda. Kajaznam.
2015 03 28
Pišem kaj skoro uvijek jer sam kajkavac [:smije] ,KADI još nisam napisala,a I da napišem kadi si to kupila?mislim kako bi me rijetki razumjeli... [:smije]
2015 03 28
"Kadi" nikada ne koristim, ne sviđa mi se. Valjda zato što nitko od mojih tako ne govori, ali dosta je često u okolici grada [:smijesi]
2015 03 28
Ni moji doma ne,sama [:smijesi] ne često ,no "pobjegne" mi ,pogotovo ako se družim češće s ljudima koji ga stalno koriste,iako sam primjetila da ga dugorešćani koriste više nego karlovčani [:smijesi] .
2015 03 28
Je je, dugorešćani češće nego mi. Oni imaju i ono "bate Bog" , to mi se sviđa [:hihot]
2015 03 28
Mike, nije 'primjetio sam', nego primijetio sam'......
2015 03 28
[:hihot] [:hihot] [:hihot]
2015 03 28
Mislim da im ta riječ 'provati' dolazi od talijanskog 'provare' pa da zato tako govore.
2015 03 28
na pocetku krpicarskog staza, znala sam se nazivcirati jako na gramaticku nepismenost. vecinom zbog toga sto mi je tako nemoguce u trazilici naci stvar koju trazim. kasnije sam se opustila, ali ostala je jedna rijec koju kad vidim, kosa mi hoce ispasti sa glave.......TENESICE! ta rijec me ubija u pojam. s druge strane, shvatila sam da pretjerujem za neke napisane postove, jer ljudi kao i ja cesto pisu sa mobitela , pa lijenosti radi ne isprave rijeci ili konstrukciju recenice. oh da! i sjetila sam se jos jedne koja me ovdje zivcira- MAJA ili MAICA! Odnosi se na majicu. Prva je rijec ime, a u drugom slucaju trebao bi se pozvati gramatički gestapo da rijesi stvar :D
2015 03 28
@gitadevi - rekao sam da mi se omakne, ne bježim od toga. ali zato interpunkciju neću fulati sigurno, jer tako rečenica gubi smisao, niti napisati nesto od nabrojanih, izrazito iritantnih riječi kao što je mljeko, djete i tako.
2015 03 28
Hebi ga, Mike, tebi su iritantne samo one riječi u kojima ne griješiš ;). Ja ne vidim zašto bi 'djete' bilo iritantnije od 'primjetio'. Isti drek [:pospan] . Aurelia, pa gdje si ti, ljube [:zaljubljen] ?! Majica mi je najdraža u obliku 'prodajem lot majci' - a majka u čudu diže obrve [:smije] [:hihot]
2015 03 28
@gitadevi - takve pogreške obično ispravim kad ponovo pročitam svoj post, ali ovo mi je promaklo. I slobodno nek me netko ispravi kao što si ti to učinila sad, drugi put će mi pasti na pamet ta situacija i neću napisati krivo. Vjerujem da je većini iritantnije djete i da se primijetio i primjetio manje kuzi kad pročitaš riječ i da je zato i meni promaklo. ali stalno pisati djete i povremeno pogriješiti, nije isto.
2015 03 28
Ma, ja te malo zekam, Mike, naraffffski da se svakome desi [:smijesi] . Osim na prodaju majica majkama, dobijem osip i od: 'Prodajem ih JEL su mi male', a to uopće nije rijetkost na Krpicama [:sokiran]
2015 03 28