Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

dajte mi jednostavan recept za tortu

dakle uskoro se blizi frendici rodendan i jucer sam kupila mali kalup za torte u obliku srca. kako nemam bas iskustva u pecenju kolaca i torti, molim vas za pomoc. treba mi neki jeftin i jednostavan recept za kolac/tortu s omjerom sastojaka za mali kalup. prednost : cizkejkovima, cokoladnim i kesten receptima (voce ne bih) [:hihot] [:hihot] [slika:b2382d58-a3fc-45c6-b884-7876c47c60bd]
2015 09 27
www.coolinarka.hr Imas stvarno puno jednostavnih recepta. Pozz
2015 09 27
imas najednostavniji recept za biskvit koliko jaja toliko zlica brasna i isto toliko zlica secera...prvo umutis jaja da ti budu onako pjenasta i onda dodas ovo ostalo. Mozes dodati i kakao u biskvit. Kremu ti nebi preporucila onu iz vrecice ali mozes napravit prefinu kremu sa cokoladom i jajima.. ono kao kuhanje na pari (ako stvarno nemas iskustva uzmi neke u vrecicama).
2015 09 27
@luxuryfashion- ma trazila sam , al su sve sastojci za velike kalupe, a kao sto kazem, stvarno ne znam peci kolace i nemam osjecaj za to @emmawitch, znaci biskvit uvijek pali? jer na svoj kalup onda trebam 1 jaje, 1 brašna i 1 šećera. [:hihot]
2015 09 27
Ja blage veze nemam o kolacima ali sam napravila za rodendan cokoladnu tortu s bananama, ne moram ni govoriti da je nestala u jednom danu [:hihot]
2015 09 27
znaci poslije biskvita, staviti kolutice banane i onda preliti kremu :)
2015 09 27
Meni je krema od pudinga od vanilije I slatkog vrhnja odlicna. Na mali kalup mislim da ti je dosta dva pudinga. Skuhas u pola litre obadva. Dodas I secer I sve kao I inace kad pravis puding. Pustis ga da se ohladi I gore na puding stavis one prozirne folije da se ne stvori korica. kada se ohladio dodajes polako slatko vrhnje , nemoj ga prethodno umutiti nego onako iz tetrapaka odmah sipas u puding I mijesas mikserom.mislim da ce ti 2 dcl biti dosta. I miksas do gustoce koja ti odgovara. Namazes biskvit recimo nutelom pa krema biskvit nutela krema.ja sam tako jednom pravila I bio je odlican.
2015 09 27
pa pitala si, to je tvoj izbor koliko ces uzet ali sam htjela napomenut da uzimas uvjek u istom omjeru ali ok ako ces se sprdat onda pravi kako hoces
2015 09 27
...ako nisi vična pečenju ...još [:smijesi] ...kupi gotovi kakao biskvit za tortu, prisloni taj kalupić i izreži srce - dobit ćeš tri reda torte (biskvit je oko 20tak kn) ...razdvoji ga, poškropi toplim mlijekom i rumom i upotrijebi kremu iz recepta "natalije51" ...tj sl. vrhnje + tamna čokolada (recimo za tu tortu 150 ml slatkog vrhnja + 15 dkg čoke - rastopiš je u vrhnju i mješaš dok ne bude sjajna) ...mažeš redove, na to tanke šnitice banane i na kraju cijelu tortu namažeš kremom (bez banana) ...ukrasi srcima od bijele čokolade (ima ih u konzumu) ...nema toga ko joj može odoliti ...
2015 09 27
hvala cure @emmawitch- zao mi je ak si shvatila moj odgovor kao sprdnju,ali ozbiljna sam , jer mi je kalup zbilja majušan
2015 09 28
kupi ledo tortu od sladoleda i amen, ili iz slastičarne, nemoš fulat s tim..i ne moraš suđe prat poslije [:smije]
2015 09 28
iii nacrtaj srceta sa bojom za hranu - 10 kn [:smijesi]
2015 09 28
ili svjećicama, još bolje [:hihot]
2015 09 28
haahah, dobra ideja [:smije] [:smije]
2015 09 28