Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Čišćenje plišanog medvjeda

Dobila sam jučer kao iznenađenje velikog plišanog medu. Htjela bi da mi stoji na krevetu, ali trebala bi ga prije nekako oprati da ostane čitav. Savjeti, ideje? [:kesi]
2015 11 02
Ne stane u mašinu?
2015 11 02
Usisaj ga, potapkaj ga sa poluvlažnom maramicom (narano ako dezinficira još bolje), izluftaj vani.
2015 11 02
Mislim da bi stao, ima onu skroz mekanu flafastu dlaku pa me strah da neće takva bit ako ga operem [:smijesi]
2015 11 02
Ja svoje oprala i neće više btii flafast [:place] [:vrti] Ali ne mogu ti pomoć kak to oprat [:sramezljiv]
2015 11 02
Prati na programu za vunu ili ostjetljivo rublje i obavezno poslije u sušilicu. Sušilica mu vrati flafavost krzna [:smije]
2015 11 02
..U onoj vrećici od tkanine iz Jyska možda :)
2015 11 02
Nemoj u masinu s njim unistit ces ga...
2015 11 02
Mene zanima kako perete plišance koji imaju baterije unutra ( npr. Psić Sveznalica, imamo bijelu Hello Kitty isto na baterije)
2015 11 02
Mene zanima kako popraviti plišanog mecu, nije do baterija.. Na leđima je baterija a gumb za pritiskanje na nožici, to je daleko..Jel se uopće može. To je moj iz djetinjstva,uspomena i jedna od najljepših igračaka,svira gitaru i klima se, već je jadan prašnjav, i ne radi.Ima li šanse popraviti ga a prije tog oprati,što uopće treba,tko to može? Ja ga ne bacam sigurno pa bi bilo lijepo nešto napraviti..
2015 11 02
E da, ista stvar...kako oprati/dezinficirati plišane igračke koje u sebi imaju mehanizam koji svira?
2015 11 02
Ove sa baterijama čistim sa "čudesnom krpom". Namočim ju, pošpricam nekim sredstvom za pranje i istrljam. Odu i fleke i nečistoća. [:smijesi]
2015 11 02
piše na medi da ga treba prati ručno, e sad kako ručno da ostane čitav i mirišljav [:smijesi]
2015 11 03
Barbara, ako tako piše, ja bih ga u veću posudu/kadu natopila u pjeni praška i ostavila sat ili više, svaki prašak djeluje na tkaninu bez trljanja kroz neko vrijeme tako da kemijski mjenja sastav vode. Zatim ga isprati dobro dok se ne prestane pjeniti i onda ga uroniti u omeksivač neki fini po želji. Isprati jednom i ostaviti da se cijedi,iako će ti to sad ići sporo po zimi...Možeš ga poslije i očešljati ako je čvrsta flafavost [:hihot] ne znam kako bih se izrazila, i osušiti femom [:smijesi]
2015 11 03
hm, sviđa mi se ta ideja, mislim da ću tako nešto i napraviti, hvala [:kesi]
2015 11 03