Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Cijepljenje

Žao mi je za svako upropašteno djetinjstvo. Nema na svijetu te stvari u čije ime je vrijedno žrtvovati zdravlje pojedinca i obiteljsku sreću.
2016 03 07
Jack..bravo...bravo na temi! <3 Postaviti cu neka pitanja... Zasto majka za vrijeme trudnoce ne smije piti nikakve lijekove..niti primati...(stetno za plod jel?)..a zasto to zdravo dijete bez pitanja, drugi dan nakon rodenja u rodilistu uzimaju i cijepe...bez objasnjenja? I sto je to u tom zdravom cjepivu...da nam spali kozu..i nosimo dozivotni trag? Zasto moramo nositi zdravo dijete..par tjedana nakon rodenja...cjepiti kombiniranim cjepivom.....ne dobivamo objasnjenja...osim upozorenja...da nase zdravo dijete sada moze dobiti temperaturu..u trajanju od par dana..uz napomenu..dovedite ga odmah..ako bude komplikacija? I zasto je mjesto uboda toliko bolno..da ga moramo lijeciti hladnim oblozima...i moze se dodatno zakomplicrati? Zasto sam morala dotivjeti sok...kada su svojevoljno cijepili moje dijete u rodilistu...bez objave...najave i objasnjenja?
2016 03 14
Druga stvar....dijete mi je nakon napunjene godine zivota pocelo imati strasne probleme sa bronhitisom...:/..u trajanju do 2,5 godine zivota...tocnije dok nisam ostavila sve njihove otrove...i pribjegla majci prirodi :") To vrijeme je bilo strasno...nismo spavali...nismo jeli...dijete je bilo konstantno bolesno... Trpali su je injekcijama...ventolinom...kapima...inhalacijama...nista nije pomagalo...bilo je sve gore... Tada sam cula za famozni sirup..i zenu travarku.. Rekla mi je odmah...baci sve sto ti daju...ventolin steti srcu...i lijepi slinu za pluca...to treba van.. Nakon par dana..a terapija sirupom traje 40..odvedem dijete na kontrolu..presucujuci da sam bacila lijekove...i dijete pije prirodni mix.. Pedijatrica ju je slusala u vise navrata...jer nije vjerovala da vise nista ne cuje na plucima! :") Propolis..med..prirodne stvari...to je moja ljekarna... Sljedeci put smo posjetili pedijatricu...nakon 4 god..radi nekakve alergije..
2016 03 14
jack <3 - još jednom bravo na temi i još jednom ti veliko hvala na odmjerenim i neostrašćenim komentarima i stavovima, uvažavanju tuđih mišljenja i zdravom preispitivanju ovako bitne tematike bez prosuđivanja - rijetko se to vidi, na ovoj stranici naročito brdo <3 - bravo - postavljaš dobra pitanja....drago mi je da si učinila prave stvari u vezi svoje curke :) i da je sve OK
2016 03 14
jack <3 svaka čast na temi! Žalosno je što ništa ne možemo učiniti za našu djecu, jer sve te prijetnje da se ne može upisati u vrtić, školu i ništa više u životu i tako smo osuđeni prihvatiti kako je i moliti Bogeka da se to ne dogodi našem djetetu :( Brdo također sa svo troje dječice prošla sam bronhitis i sve kako si rekla od riječi do riječi, a bojim se da me to čeka i sa četvrtim djetešce, sada slijedi cjepivo s 6mj i sve se više bojim :( Moji su prošli i neurodermatitis i alergije i alergijski bronhitis na granici s astmom :( A da ne pričam kakve su reakcije bebe par dana nakon cijepljenja :( bezrazložno vrištanje, nespavanje, ne želi jesti, razdražljivost, totalno druga narav od bebe prije cijepljenja. I sada neka mi netko kaže da nema veze sa time :( Da li ste vi također imale reakcije nakon cjepljenja? Da ste primjetile nešto drugačije na bebi ali tek nakon par dana od cijepiva? Ili ja stvarno umišljam :-O
2016 03 15
brdašce,...drago mi te čuti ovdje... Probleme kod mojih curki sam na sličan način riješila... Kad sam u očaju bila počela starijoj davati homeopatske lijekove(koji su npr. u Njemačkoj po zastupljenosti sve bliže konvencionalnima)to sam otvoreno rekla našoj pedijatrici.Ostala je zgrožena i upozorila me(!) da joj to ne dajem jer može biti interakcije i nuspojava,bla,bla... Znajući da homeopatski lijekovi nisu ni najmanje agresivni ni štetni,ja sam nastavila po svom osjećaju prateći stanje djeteta i vodeći bilješke o pojavnosti opstrukcija. Uskoro nismo trebali ni Aerius ni Flixotide ni Singulair.Ventolin još uvijek imamo da nam je pri ruci....i to je to. Što se tiče cijepljenja...jedna iskusna medicinska sestra mi je nedavno rekla kako je za cijepljenje,ali nipošto polivalentno. Opet kažem - dijete ne smije biti ni prehlađeno uoči cijepljenja da ne bi bilo komplikacija i posljedica,a po istoj logici je u redu dati 6 bolesti koje su daleko opasnije u jednom jedinom ubodu??? Naravno,to je samo jedno od bezbroj pitanja vezano uz cijepljenje. ,:(
2016 03 17
wize,zaista ti hvala na svesrdnoj podršci <3 <3 <3
2016 03 17
mirell :") hvala ti! Sad si me podsjetila da nešto napomenem jer mislim da se toga još nisam dotakla. Kada se govori o nuspojavama cjepiva,nekako je uvriježeno mišljenje da ako dijete nema težih reakcija na cjepivo(a svako crvenilo ili povišena temperatura bi se po pravilima struke MORALA evidentirati - sjetite se kad čitate uputstva na bilo kojem lijeku pa čitate o nuspojavama gdje piše crvenilo,pospanost itd)neposredno nakon cijepljenja - da je sve u redu. Nažalost,prostim rječnikom,to je jedna tempirana bomba koja se često puno kasnije aktivira. Nerazvijeni,nezreo organizam je ušao u rat,a ne zna ni opaliti iz puške(slikovito). Imunitet je,po stručnjacima,razvijen tek sa navršene 3 godine - cijepljenje prije treće nema apsolutno nikakvog smisla. Osim što se nuspojave i teža oštećenja u djeteta teže detektiraju. Ali zato Japanci svoju djecu ne cijepe prije navršene 3. Stoga,sve da su cjepiva dobrohotna(u što o ne vjerujem),očito je da je previše elemenata koje se očito kose sa strukom. Može vas uvjeravati bilo tko u bilo što(pa čak i ja),ali najbolji je put do istine taj da čovjek svojim znanjem i iskustvom otkriva vlastitu.
2016 03 17
> mirelll: > jack <3 svaka čast na temi! Žalosno je što ništa ne možemo učiniti za našu djecu, jer sve te prijetnje da se ne može upisati u vrtić, školu i ništa više u životu i tako smo osuđeni prihvatiti kako je i moliti Bogeka da se to ne dogodi našem djetetu :( > Brdo također sa svo troje dječice prošla sam bronhitis i sve kako si rekla od riječi do riječi, a bojim se da me to čeka i sa četvrtim djetešce, sada slijedi cjepivo s 6mj i sve se više bojim :( > Moji su prošli i neurodermatitis i alergije i alergijski bronhitis na granici s astmom :( > A da ne pričam kakve su reakcije bebe par dana nakon cijepljenja :( bezrazložno vrištanje, nespavanje, ne želi jesti, razdražljivost, totalno druga narav od bebe prije cijepljenja. I sada neka mi netko kaže da nema veze sa time :( > Da li ste vi također imale reakcije nakon cjepljenja? Da ste primjetile nešto drugačije na bebi ali tek nakon par dana od cijepiva? Ili ja stvarno umišljam :-O Struka ne želi priznati,ali alergijski bronhitisi,rirnitisi i laringitsi su,po meni,već u domeni pandemije. Od četvero djece - troje -kod mene od troje - dvoje -susjeda od troje -dvoje -kolegica s bivšeg posla od troje - dvoje pa nisu te bolesti tako bezazlene da ih se ignorira i ne upozori javno na njih.Ali gdje o tome čujete u medijima - nigdje. Kad sam pred 2 mjeseca bila s najmlađom kod doktorice,sestra je komentirala - "Od jutros se inhalator ne gasi." Ja ga već godinama imam doma(gotovo da ga više ne koristim - iznimno rijetko)i preporučam roditeljima da ga,ako je ikako moguće, nabave.Dijete u opstrukciji iz tople kuće voziti na hitnu pogoršava stanje jer je nagla promjena temperature zraka te udisanje pogotovo vlažnog noćnog zraka dodatni stres za opterećena pluća. Mi imamo Omron već dobrih 9 godina i još uvijek radi besprijekorno. Ako netko preporuča nešto drugo - slobodno.
2016 03 17
mirell,svako(!)cjepivo izaziva reakciju. U konačnici - zato je i kreirano - da organizam na umjetan podražaj reagira. A u kom smjeru reagira.......to je meni jasno. Kad je prijateljičina kćer u Zagrebu upisala veterinu,nije bila svjesna da ju čeka jedno iznenađenje. Zaboravila sam možda,ali koliko pamtim,čini mi se da je u mjesec dana primila 3 cjepiva(zaštita protiv bolesti prenosivih sa životinje na čovjeka).Ona je bila toliko loše da nije bila u stanju učiti,a kamoli funkcionirati normalno(osjećala se kao da ima čudnu gripu). Inače,odličan student. Žao mi je,ali sad zaista moram ići. Naravno,pozdrav do druge prilike <3 <3 <3
2016 03 17
"Kako u takvim slučajevima nerijetko druge metode uvjeravanja i prisile roditelja ne daju rezultate, prijetnja kaznenim progonom ponekad predstavlja jedini put da se osigura pravo djeteta na zdravstvenu uslugu koja mu je potrebna kako bi se djetetu pružilo pravo na uživanje najviše moguće razine zdravlja", objašnjava pravobraniteljica i predlaže izmjene članka 177, koji propisuje kaznu do tri godine zatvora za roditelje koji grubo zanemaruju dužnost podizanja, odgoja i obrazovanja djeteta, na način da se tu izrijekom navede i grubo zanemarivanje brige o zdravlju djeteta. Kako je dodatno objasnila, kao kazneno djelo treba tretirati "svako zanemarivanje skrbi o zdravlju djeteta, uključujući uskraćivanje cijepljenja za koje ne postoje kontraindikacije". Necijepljenje je sada prekršaj, a kazne su novčane - maksimalno 2000 kuna. Spomenuti članak zakona sada propisuje kazneni progon roditelja koji grubo zanemaruju svoje dužnosti podizanja, odgoja i obrazovanja djeteta, piše Jutarnji list.
2019 11 16
...članak u cijelosti možete pročitati ovdje: https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3575341/zatvor-za-roditelje-koji-ne-cijepe-dijete-pravobraniteljica-za-djecu-zahtijeva-promjene-zakona/
2019 11 16
Prije cca mjesec dana je moja osmašica bila na redovnom sistematskom pregledu. Kao i obično, sistematski obavimo, a o cjepivu nam svoje iznese liječnica školske medicine. Nakon razgovora, u karton upiše da roditelj odbija cijepljenje. Hoću li uskoro u zatvor zbog svog izbora, preostaje za vidjeti. Ugodan vikend :
2019 11 16
1 2 ... 11 12 13