Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Cijepljenje

Mojoj sestri dijete je nakon jednog cjepiva gotovo umrlo u epileptičlnim konvulzijama izazvanim tim cjepivom. Imala je sreće pa se nije dogodilo ono što se dogodilo našim znancima, čiji je dijete reagiralo na cjepivo teškim i neizlječivim neurološkim oštećenjem, zbog kojeg nikada neće moći živjeti samostalno, bez tuđe pomoći. Samo u našoj bližoj okolini ima još takvih tragičnih slučajeva. Moj talijanski rođak je specijalist interne medicine i nikada nije cijepio ni jedno od svoje četvero djece. Ne možemo tako slijepo i beskompromisno zauzimati stavove kojima su nas desetljećima hranili, ako svojim očima i na vlastitom iskustvu vidimo da stvari ne stoje onako kako su se dugo predstavljale i kad je i sama medicinska zajednica podijeljenog mišljenja po tom pitanju.
2015 11 11
Ja se s vama neću raspravljati, iznjela sam svoje mišljenje. A vi sa svojim dijetetom radite sto želite. A to što ni bočicu ne vidite, kakve koristi i od toga da ju vidite kad se ne razumijete u ono što je u njoj.
2015 11 11
gitadevi,hvala ti što se imaš hrabrosti javiti izravno u temu. Ne mogu se gristi radi drugih koji drugačije misle,ali me ljuti što nitko ne čita o štetnosti cjepiva,svi su programirani kao i ja do prije 4 godine.Sramim se i jako mi je žao što se i prije nisam zapitala-što mi to u dijete ubrizgavate.
2015 11 11
Vivi draga, ne razumijem (ako se ne raspitam, ne proguglam, ne pročačkam) ni što je u teglici s antibioticima, hormonskom nadomjesnom terapijom, analgeticima, pa opet postoji zakonska obaveza da sve to piše na uputstvu za upotrebu lijeka [:pospan]
2015 11 11
Mogla bih tu danima pisati. U zemljama Europe sa najvišim standardom cijepljenje je stvar slobonne volje. U Americi postoji fond u proračunu koji je predviđen(!) za isplate odšteta oštećenoj djeci(riječ je o milijardama dolara).Da ne napominjem kako se malo po malo broj obveznih cjepiva u SAD-u popeo na 30!Cijepe se čak i protiv vodenih kozica. A najzdravija populacija su-Amiši(koji se ,naravno-ne cijepe).
2015 11 11
Thimerosal-sastojak većeg broja cjepiva je derivat žive.Jedan od teških metala koji se ubrizgavaju u novorođenčad. Općepoznato je da živa može izazvati oštećenja mozga i cijelokupnog živčanog sustava. Jeste li se zapitali zašto se upravo bebe koje ne govore,ne hodaju,cijepe najviše puta?Kako biste razlikovali stanje prije ili poslije?Nikako.
2015 11 11
jackrusselkids samo cu reci da je po pitanju cijepiva puno slucajnosti..poklopi se alergijska reakcija sa datumom cijepljenja ili je cak bio slucaj da su krivili cjepivo za autizam [:vrti] ..cista glupost..problem je sto se prvi simptomi autizma poklapaju sa dobi djeteta kada se cijepe..to je samo neki primjer.. mozda i postoje razlozi za protiv, ali ukoliko se digne ustanak protiv cijepiva, vratit ce se zaboravljene bolesti koje ce mahom uzimati zivote.. i ne oslanjaj se toliko na internet, raspitaj se u bolnici. mislis da netko namjerno zeli ''urizgati otrov'' i ubiti tvoju djecu?
2015 11 11
O kakvom ustanku je riječ?Pa tko je ikad zabranio cijepiti se onima koji to žele?Čega se bojite?Cijepljeni ste,zaštićeni i mirni.Samo tražim pravo na vlastiti izbor. Ja radije biram 0,000000001 postotnu šansu da se razbolim od izumrle bolesti protiv koje se i danas cijepimo,nego da mi u najranijoj mladosti djeci tu izumrlu bolest održavate živu u dozama cjepiva.
2015 11 11
joj de se okani tog interneta, mediji su se uhvatili toga jer je tema zanimljiva i zapali javnost, odnosno roditelje poput tebe [:vrti] odgovori mi na jedno pitanje. jel ti zaista mislis da medicina ide u tom smjeru da cijepivom zeli ubijati djecu a ne stititi ih?
2015 11 11
i ponavljam ti, simptomi autizma se poklapaju s datumom cjepljenja, cista slucajnost
2015 11 11
Oprosti,nena56 koliko ja znam medicina je egzaktna(!) znanost...o kojim neispitanim slučajnostima pričamo ovdje..?
2015 11 11
da ti pojasnim prvi simptomi autizma se pojavljaju u 4 godini zivota, takoder tada se djeca cijepe mmr-om tako da nije cijepivo uzrokovalo autzam. neznam kako bih ti drukcije opisala..dakle dijete koje nije cijepljeno, a nosi autizam, prve simptome ce dobiti u 4 godini bilo ono cijepljeno ili ne jer se bolest ranije ne pojavi nikada.. ja znam da se tebi srce slama kad vidis videnje majke, ali njoj je ocito lakse naci utjehu, kriviti cijepivo, doktore bla bla
2015 11 11
to je tvoje mišljenje i ja te neću dalje uvjeravati u svoje... ...i nisam navela bitno-ne krivim medicinsku struku...ponavljam-nju poštujem.....trovač je farmaceutska industrija...a koliko je financijski najjača industrija u svijetu dokazuje i činjenica da joj se i Bill Gates aktivno priključio...
2015 11 11
jackrusselkids ja takoder ne zelim ulazit u razmirice, dakako da postujem roditelje i njihov odabir i samo cu ti reci da kod nas u osijeku roditelji mogu odluciti ne cijepiti djecu, sastave ugovor s javnim biljeznikom i onda to dalje ide na sud i u socijalnu sluzbu pa roditelj dalje opravdava svoje odluke na sudu i u to dalje nisam upucena, ali znam da su neke procedure. to ti garantiram da je tako barem kod nas u bolnici i provjereno znam
2015 11 11
Kcer mi ima 11 g i cjepljena je od rodjena za sve sto je trebalo, cjepljena sam i ja. Svatko ima pravo na svoje misljenje i postujem to. Svatko neka radi sto zeli.
2015 11 11
1 2 3 4 5 6 ... 13