Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Rukotvorine /

Decoupage tehnika

Pozdrav cure, zanima me informacija vezana za decoupage tehniku. Znam da Vas ima tu dosta koji ste jako kreativni i koji se razumijete u to i koji to prodajete. Voljela bi sada za Božić svojim najdržima pokloniti poklončiće u takvim kutijicama. Prvenstveno sam htjela sama raditi kutije no odustala sam od toga tako da cu uzimati razne kutije što nadjem po kući od cipela itd.. Čitala sam dosta o toj tehnici i odlučila za najjeftiniju varijantu s drvofixom, no jedna mi stvar nije jasna...ako mi možete pomoći... kako su kutije tamne i od raznih boja trebala bi ih prebojati no čitala sam da se to radi akrilnim bojama, no također da se može i običnim temperama.? Ne znam koja je cijena akrilne boje no dosta kutija bi bojala u bijelo pa ne znam da li mi se isplati kupovati toliko bijele ili bolje tempere ako se može... Unaprijed se zahvaljujem svima na savjetima :")
2015 12 10
u kiku ti je tuba bijelog akrila 8kn, nemoj dvojit onda između tempere i akrilne : ) akrilna je gušća od tempere i ne toliko vodenkasta pa je zato i bolja
2015 12 10
Imaš u mulleru veliku bocu bijele akrilne za 50-ak kuna, ne trosi se brzo tako da dosta dugo traje :)
2015 12 10
Jap, definitivno prednost akrilnima. Baš se danas počastila paketićom boja. :D Čak i najveća piksa akrilne od 0,75l ti dođe oko 65kn, a to ti je dosta za punooooo kutija.
2015 12 10
Hvala Vam puno na savjetima, naicu bas do kika pa cu vidjeti pa koliko mi treba, a samo jos pitanje čitala sam da dosta njih šmirgla kutije kao da se skine taj gornji glatki sloj da se bolje oboja? Možda su krive info al kao sto rekoh prvi puta bi radila s tim
2015 12 10
osobno ih šmirglam samo ako su "dlakave" hehe ak imaju one drvene dlačice po sebi, pa da bi bile fine glatke i jednake svuda
2015 12 10
a nisam sigurna baš za papirne kutije trebaju li se šmirglat, ak su kutije od cipela često je to plastificirani papir, na to teško boja sjeda, ako je moguće uopće to skinuti...probaj jednu na nekom dijelu malo žuljat s šmirglom
2015 12 10