Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Pranje pernate jakne?

Trebam pomoc. Ne znam kako da ocistim pernatu zimsku jaknu. Da li je bolje oprati u masini na hladnoj temperaturi ili je bolje nosit na kemijsko ciscenje? Neki pricaju da od kemijskog otvrdne materijal, a u pranju da moze boju izgubit
2015 12 17
ja sam svoje uvijek prala u mašini, stavila sušit na ravno i sve je bilo ok....na 30, lagana centrifuga :)
2015 12 17
u mašini
2015 12 17
Ja vecinom nosim na kemijsko i sve bude super Kad ne stignem odnijeti operem ju u mašini a susim u sušilici s teniskom lopticom da ju "izlupa" Bude bas napuhana fino
2015 12 17
U mašini ništ se nije desilo
2015 12 17
Pernate uvijek na kemijsko,a ove kaj su kombinacija perja i "futre" na 30 (bez omekšivača),dobro je pretresem i sušima na radijatoru(lojtra) i sve bude ok.
2015 12 17
U mašini sa teniskom lopticom ( da se perje ne "ugruva"), bude kao nova.
2015 12 17
meni se je i pored pranja u mašini i sušenja u sušilici sa lopticom skroz ugruvalo perje i pošto je jakna bila skroz svijetla (skoro bijela) perje je pustilo na mjestima boju i zaflekala jaknu tako da je jakna postala neupotrebljiva!! :((
2015 12 17
u mašinu na 40,sušim kao i ostali veš na sušilu ,a kasnije suhu u sušilicu na 20-ak minuta sa teniskim lopticama i bude predobro
2015 12 17
Ja takodjer perem u masini i stavim par teniskih loptica...ali na 30 ili na programu za vunu...poslije polozis na rucnik i na stender za ves...kako se susi malo prodrmas to perje da se razdvoji i to je to....jakna ko nova;)
2015 12 17
FlyGirl5 jeste je mokru stavili u sušilicu??? meni se slično dogodilo i od tada samo suhu u sušilicu
2015 12 17
draga ljiljana, ma sušila sam ju prvo na zraku, ali veći problem je u flekama koje su se pojavile i koje više nisam mogla sanirati. a ove grude sam prstima morala razbijati i nakon sušenja u sušilici...one su nestale, ali fleke su ostale!
2015 12 17
ja ju odnesem na kemijsko za 50 kuna se ne igram s pranjem u mašini
2015 12 17