Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Rukotvorine /

...Obrt...

Čitam malo po forumima, svagdje piše drugo. Mene zanima ima li ovdje netko da ima svoj obrt, koji je to obrt, koliki su mjesečni izdaci, isplati li se i sl? Svaki savjet je dobro došao. [:smijesi]
2016 01 06
Naravno, može i inbox. :)
2016 01 06
Moras si placati mjesecno doprinose i isplacivati si placu. Ima profitabilnih obrta, to je sigurno. Nemam obrt, ali znam otprilike kako funkionira.
2016 01 06
Koliko doprinosi iznose? :)
2016 01 06
Mislim da je oko 1500 kn. Vise-manje.. Ako je profitabilna grana kojom ces se baviti, podrzavam, a ako je li-la, bolje nemoj nista otvarati.
2016 01 06
Ako ćeš biti obrtnik paušalac (znači da ti prihodi godišnje neće prelaziti 149.500 kn), doprinosi su oko 1200 kn mjesečno. Porez i prirez na dohodak iznose ukupno oko 1000 kn godišnje, plaća se kvartalno. Uz to se plaća komorski doprinos oko 50 kn mjesečno, te jednom godišnje porez na tvrtku - oko 400 kn. Nije nužno isplaćivati si plaću, sve ono što se nalazi na računu obrta je tvoje i sav iznos možeš uzeti kad god želiš i nema pravdanja uzimanja i prijenosa sredstava na svoj privatni račun po potrebi. Kod d.o.o.-a odnosno tvrtke bi to bilo nemoguće. Ali, jamčiš, za razliku od d.o.o.-a, svom svojom privatnom imovinom. Znači ako ne plaćaš doprinose redovito nakon nekog vremena ti država može sjesti i na privatne račune i sve ostalo. Sve gore navedeno vrijedi ako ćeš biti samozaposlena za početak. U tom slučaju ti ne treba knjigovođa uopće, već od trenutka kada počneš zapošljavati. Obrtnik sam 2 godine i super mi je. Borba ali ide... Bolje mi je nego ikad. :-)
2016 01 06
Ako razmišljaš o otvaranju, prvo se jako dobro posavjetuj kod dobrog knjigovođe. Koji je u konačnici jaako bitan. Kad ti kaže sve cifre, načine, obaveze i ostale, bit će puno pametnija što bi se reklo.
2016 01 06