Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Računala, elektični uređaji, internet /

Dekodiranje mobitela

Prije 2 mj sam u Tele2 kupila Samsung Galaxy J5 (ne na pretplatu) Iz odredjenog razloga moram preci na 099, sto bi znacilo da moram otkodirati mobitel Znam da su po novom pravilniku operateri duzni otkodirati mobitel besplatno, ali Tele2 ima glupo pravilo da ce ti otkodirati mobitel besplatno tek 12mj nakon kupovine [:sokiran] [:ljut] Jel jos koja imala takav problem, zar stvarno nece otkodirati prije? Moze li se mobitel otkodirati preko internet kodova, i sa koje stranice? Znate li gdje su u Zgb moze jeftino i provjereno otkodirati?
2016 01 13
Mobilni uređaj mi je zaključan na mrežu operatora od kojeg sam ga nabavio. Mogu li ga koristiti u drugoj mreži i kako? Operator može ograničiti mobilni uređaj i podatkovni uređaj za pristup internetu (USB stick) na rad unutar vlastite mreže samo u slučaju ako ga korisnik uzima uz sklapanje pretplatničkog ugovora uz uvjet obveznog trajanja pretplatničkog ugovora. Operator je obvezan po isteku ugovorne obveze ili u slučaju prijevremenog raskida korisniku, na njegov zahtjev, bez naknade u roku od 15 dana omogućiti daljnje korištenje uređaja u ostalim mrežama. Korisnicima unaprijed plaćene usluge (pre-paid) ista mogućnost mora biti omogućena nakon 12 mjeseci korištenja usluge uz predočenje računa o kupnji mobilnog uređaja.
2016 01 13
ovo sto sam ti jac/p je sa stranica HAKOM-a
2016 01 13
probaj im poslat upit. ja kad bi ih zvala uvijek su bili ljubazni i detalno objasnavali
2016 01 13
Da, hvala na linku, i ja sam ga njima c/p , ali kazu da im zakon omogucuje da dekodiraju tek 12mj nakon kupnje mobitela na bonove (prepaid) jer pise "Korisnicima unaprijed plaćene usluge (pre-paid) ista mogućnost mora biti omogućena nakon 12 mjeseci korištenja usluge uz predočenje računa o kupnji mobilnog uređaja." :-(
2016 01 13
Jesi probala staviti drugu karticu u njega? Imam tele 2 mob i bez problema idu sve kartice u njega... Probaj, nemas sta izgubiti.. I sestre su mi kupile mobitele u tele2 i isto tako mogu staviti bilo koju karticu.
2016 01 13