Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Trazi se domacica/cistacica u apartmanima i cistacica

> Uljeshura: > Pitanje (i budite realne), > jel bi ovakvo što bilo ok za 4500 kn, bez smještaja, jedan obrok plaćen, rad oko 10 sati dnevno, 6 dana tjedno, mjesto rada Zagreb? :/ za Zagreb i više nego realno, možeš reći da si imala puno sreće jer je za slične uvjete u većini poslova prosjek plaće 2800-3500kn, ako si običan šljaker naravno pod uvjetom da je sve kako i treba biti s prijavom i redovitom plaćom
2016 02 18
Tratinčice, to sve stoji, ali računaj da nemaš smještaj, a on u zgbu nije baš 500kn s režijama :/ To je realno, bar po meni, ako je netko iz zgba, iako se radi onako durh marš. Ali ako je netko npr. iz slavonije, radi za smještaj i ostala 2 obroka.
2016 02 18
> tratinchica123: > > Uljeshura: > > Pitanje (i budite realne), > > jel bi ovakvo što bilo ok za 4500 kn, bez smještaja, jedan obrok plaćen, rad oko 10 sati dnevno, 6 dana tjedno, mjesto rada Zagreb? :/ > za Zagreb i više nego realno, možeš reći da si imala puno sreće jer je za slične uvjete u većini poslova prosjek plaće 2800-3500kn, ako si običan šljaker > naravno pod uvjetom da je sve kako i treba biti s prijavom i redovitom plaćom Njah, pomalo prošireni šljaker je u pitanju, jer se obavlja i sitne administrativne poslove.
2016 02 19
Poštovani forumaši zahvaljujemo na ljepim željama i komentarima, ugodno smo iznenađeni:-) Dakle, da krenemo ispočetka;svjesni smo da je plaća relativno niska, ali morate uzeti u obzir da smještaj i obrok koštaju.
2016 02 27
Obrok je u restoranu, a nas košta cca 1000 kn mjesečno. Prošle godine smo naše radnice nagradili za dobar rad na kraju sezone. Firma se zove Forteca turistička agencija, a radnike prijavljujemo što se može i provjeriti u nadležnim uredima. Slažemo se da je trebalo navesti ime firme ranije, ali razumite i nas, relativno smo novi u ovom poslu pa još uvijek griješimo.
2016 02 27
Prošle godine naše čistačice su bila zaposlene i primale plaću od 15.06. iako negdje do 10.07. ili čak kasnije nije bilo pravog posla, pa su radile tek nekoliko sati dnevno (max 4 sata). Kad nije bilo posla imali su slobodne dane. POtegli su špisu sezone; 15.07.-20.08. i tu se stvarno radilo ali smo višak sati preraspodjelili, radnice su vodile svojuevidenciju i na kraju je ispalo da su radile 30% manje sati nego je dogovoreno. A opet su dobili punu plaću jer smo mišljenja da ona nije velika i da su je svakako zaradile.
2016 02 27
Što se tiče dodatne zarade od provizija i sl to je čisto do radnice, ako ne želi ne mora, najbitnije je jutro - negdje max do 15h poslijepodne kada se čiste apartmani. Istina, nekad je trebalo raditi i poslijepodne. Ali ponavljam da kada se preraspodjele sati naše radnice su odradile čak i manje od norme kakoje prije navedeno. Mi nismovlasnici apartmana, tako da svakako ne zaračujemo grdne pare, nažalost jako daleko od toga. A ovu našu uslugu mnogi rade na crno.
2016 02 27
Kada se zbroji trošak netto plaće, doprinosa, obroka u restoranu i nagrade na kraju sezone taj trošak radnice nije za nas bezazlen iako bez njih ne možemo. Prošle godine su naše obje radnice bile zadovoljne na kraju godine, ostali smo u super odnosima i žele raditi i dalje, ali mi ćemo malo proširiti posao pa tražimo dalje... Uvjeti se znaju, a onima kome ne odgovaraju neka vrlo jednostavno jednostavno se ne prijavljuju na posao. Ali drago nam je zbog kritika, to pomaže nama, ali i gospodarstvu u cijelosti da se poprave greške poslodavaca. Mi ćemo svakako razmisliti na koji način da poboljšamo uvjete koje nudimo, ali svak tko imalo poznaje ekonomiju zna da rashodi moraju biti manji od prihoda, a dobit na kraju godine koliko-toliko zadovoljavajući. Lako je raditi pretpostavke bez činjenica. Provjerite malo kakva je bila prošla sezona na Korčuli i koliko smo dostupni, pa Vam stvari možda budu jasnije... ,:(
2016 02 27
I ponavljamo na kraju; znamo da uvjeti nisu Bog zna neki, ali ako nekome odgovaraju dobrodošao je. Hvala i pozdrav
2016 02 27
Izvanredno PR pametno sročen odgovor. (ozbiljno to mislim, stvarno nije ruganje) :D
2016 02 27
1 2 3