Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

adidassssss

poz cure evo mene opet sa novom temom :) narucila bi sa e-baya malo skuplje stvari, 100 dolara po stvarcici pa me zanima oce li mi se nabiti carina, ima li to smisla te jel imala neka iskustva sa tim? puno hvala :)
2016 02 19
A ja koliko znam, nabijanje carine ovisi o tome kako se carinik osjeća u tom trenutku, odnosno radi po vlastitom nahođenju :') iz iskustva znam da ti može carinit paket čija je cijena veća od 100 kuna (pogotovo ako je markirano nešto), a isto tako mi se dešavalo da mi ne naplate ništa.. tako da valjda sve ovisi o cariniku
2016 02 19
tea, to ako netko i pokusa napravit, itekako mozes rusit. dobijes citabicu, pa red po red rusis. fino, skolski. polako, da se ne zbuni niko. doduse, trebas znat na sto se pozvati i gdje naci informacije. nikome se ne riskira savim ugodno radno mjesto zbog tamo neke krpe il slape.
2016 02 19
Naruči s njemačkog ili engleskog ebaya i pazi da ti je seller smješten u tim državama, onda te neće cariniti :) ako je iz čajne, em šta je vjerojatno kopija pa moš dobit kaznu, ako i ne- dobit ćeš minimalno pdv, ako ne i carinu.
2016 02 19
> SaraKedavra: > Naruči s njemačkog ili engleskog ebaya i pazi da ti je seller smješten u tim državama, onda te neće cariniti :) ako je iz čajne, em šta je vjerojatno kopija pa moš dobit kaznu, ako i ne- dobit ćeš minimalno pdv, ako ne i carinu. meni stislo carinu na predmet iz uk od svojih 250ak kuna. po sistemu probo pa se us*o. nije im proslo.
2016 02 19
> cipelitza: > tea, to ako netko i pokusa napravit, itekako mozes rusit. dobijes citabicu, pa red po red rusis. fino, skolski. polako, da se ne zbuni niko. > doduse, trebas znat na sto se pozvati i gdje naci informacije. > nikome se ne riskira savim ugodno radno mjesto zbog tamo neke krpe il slape. To i je problem, šta sam taj put prvi put imala problema s carinom, tako da sam platila i šutila :(
2016 02 19
A to kad misle da su ljudi bedasti :D APP.
2016 02 19
uglavnom su Spanjolska, US, UK, i Tajvan u pitanju. Procitala sam na ovom linku gore ali ne znam koliko mi PDV mogu nabit. 25% od cijene?
2016 02 19
Uzmi onda iz španjolske ili UK. Ako te probaju opizditi sa bilo čime, žali se. Ovako kako je cipe rekla- red po red čitati šta hoće, i fino zakon. Neće ti ni lipe uzeti. Osim ako je fejk, onda si na*ebala.
2016 02 19
Ja sve naručim iz UK . tad i ako je nešto 3000 kn ne naplate ni pdv ni carinu .
2016 02 19
e super. curke, hvala puno :*
2016 02 19
Pdv ide 25% i onda carina 10% na sve skupa (znaci tenisice npr.800 i 200 shipping i jos 250 pdv je 1250 pa carina na sve to skupa jos 125kn)
2016 02 19
Sonja, ne ide na sve carina, na nešto ide samo PDV. A to je za stvari izvan EU, ako je u EU- *nema* carine :)
2016 02 19
Ali sa predmetima iz Uk nema problema :) Imala sam ogromne narudzbe, mislim da to ne zadrzavaju na carini.
2016 02 19
Naravno da ako je iz EU nema carine. Navela sam Uk jer se ja drzim njih :) Samo da nam ne izadju iz Eu..sto cu onda.. :/ A meni su tako carinili za iznad 160kn sto sam uzimala prije vec smo mi bili u EU. Mozda se i promjenilo..poslije osobna iskustva nemam.
2016 02 19
1 2